Jump to content

Pytanie o wizualizację


Guest MonsterDream

Recommended Posts

Guest MonsterDream

Witam witam i szczęśliwego w nowym roku,

Mam pytanie o wizualizację jakiejś interki. A mianowicie czy będzie ok jeśli znajdę zdjęcie ciekawego pokoju który mi się spodobał i zrobię jego wizualizację w 3D? Nie jestem projektantem wnętrz, widać tutaj na forum dużo fajnych pracek. Zapewne wiele z nich też jest na podstawie już istniejącego pokoju. Więc chyba liczy się to co chciałbym zeby było oceniane. Albo sam design wnętrza albo jakość renderu prawda ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z moich skromnych doświadczeń wynika że raczej koncepcja też powinna być własna, no bo idąc Twoim tokiem myślenia, to po co robić swoje modele, skoro można użyć gotowców, np z evermotion. Jeżeli robisz wizualizację wnętrza to po to by, oprócz umiejętności ustawienia renderera, pokazać umiejętność zrobienia własnej koncepcji.

Idą tym tokiem myślenia, jeżeli szukasz zajęcia jako wizualizator wnętrz, próbując pozyskać jakieś zlecenie, często trzeba zaproponować własny układ pomieszczeń, mebli itp.

 

Ale, jak powiedziałem na początku, jestem tu żółtodziobem.

Link to comment
Share on other sites

flamaster: wizualizator czy projektant w końcu? Nie widzę nic złego w robieniu wizualizacji podobnych do cudzych. W końcu projektowania też trzeba się nauczyć prawda? Jeżeli nie twierdzisz uparcie że projekt jest twój, to jest to IMO jak najbardziej w porządku.

Link to comment
Share on other sites

Zalezy od kogo zlecenie. Jest mase prac gdzie dostajesz plany od architekta, wybor mebli/kolorow/wyposarzenia od designera wnetrz i masz to polaczyc w ladna wizke. Jak dla mnie trenowanie na podstawie istniejacych zdiec jest jak najabrdziej na tak.

 

no bo idąc Twoim tokiem myślenia, to po co robić swoje modele, skoro można użyć gotowców, np z evermotion

 

znam calkiem sporo wizkowcow (w tym kilku ludzi ktorzy otworzyli walsne studia wizualizacji) ktorzy prawie kompletnie nie znaja sie na modelowaniu innym niz zrobienie scian na podstawie planow. Wszelkie meble, wyposazenie itp idzie z bibliotek w rodzaju evermotion lub jest zlecane freelancerowi (np mnie ;) )

Malo ktory klient chce tez placic za to ze bede mu modelowal customowe meble, wiec sa szczesliwi z modeli z bibliotek.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja napisze od strony architekta Flamaster jeśli uważasz że będziesz do każdej wizualizacji modelował na nowo kibel, kran, kanapę stół czy zlew to nie zarobisz na życie bo ci klient ucieknie, nie mówiąc że klienci dosyć często chcą zobaczyć konkretny kibel na wizualizacji i wtedy sięga się po modele nie evera ;) ale producentów danych urządzeń. A jeszcze taki mały detal w jakiś 80% projektów wizualizacje wcale nie wyglądają tak bajkowo jak tu się pokazuje na forum nie ma czasu na zabawy z kwiatkami książkami i innymi pierdółkami. Klieny chce zobaczyć kolorystykę, formy konstrukcji , układy płytek, oświetlenie pomieszczenia, wyposażenie a nie śliczny bajkowy obrazek ;) A jesli robisz coś na podstawie jakiegoś obrazka bo chcesz się uczyć to wszytko jest w porządku podaj tylko że wizualizacja powstała z referki albo z projektu kogoś tam ;)

Link to comment
Share on other sites

Pamiętam swego czasu jak w galerii Finished works ktoś wrzucił interkę i pisał że to stąd to stamtąd itp i inny ktoś napisał że 'może byś zrobił coś swojego a nie tylko gotowce z evera' czy coś w tym stylu. Zrozumiałem to w ten sposób że do prezentacji własnych umiejętności to trzeba zrobić coś samemu, przynajmniej w większości. I to samo pomyślałem kiedy MonsterDream zapytał o wizki wnętrz. Bo nie pisał o wizualizacji dla klienta tylko taki showreel, tak przynajmniej wywnioskowałem z jego wypowiedzi.

Abstrahując od tego co napisałem, to zgadzam się z Wami i dla klienta jak robie ubikację, to kibel ściagam a nie modeluję.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy