Skocz do zawartości

Pytanie o wizualizację


Gość MonsterDream

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MonsterDream

Witam witam i szczęśliwego w nowym roku,

Mam pytanie o wizualizację jakiejś interki. A mianowicie czy będzie ok jeśli znajdę zdjęcie ciekawego pokoju który mi się spodobał i zrobię jego wizualizację w 3D? Nie jestem projektantem wnętrz, widać tutaj na forum dużo fajnych pracek. Zapewne wiele z nich też jest na podstawie już istniejącego pokoju. Więc chyba liczy się to co chciałbym zeby było oceniane. Albo sam design wnętrza albo jakość renderu prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z moich skromnych doświadczeń wynika że raczej koncepcja też powinna być własna, no bo idąc Twoim tokiem myślenia, to po co robić swoje modele, skoro można użyć gotowców, np z evermotion. Jeżeli robisz wizualizację wnętrza to po to by, oprócz umiejętności ustawienia renderera, pokazać umiejętność zrobienia własnej koncepcji.

Idą tym tokiem myślenia, jeżeli szukasz zajęcia jako wizualizator wnętrz, próbując pozyskać jakieś zlecenie, często trzeba zaproponować własny układ pomieszczeń, mebli itp.

 

Ale, jak powiedziałem na początku, jestem tu żółtodziobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flamaster: wizualizator czy projektant w końcu? Nie widzę nic złego w robieniu wizualizacji podobnych do cudzych. W końcu projektowania też trzeba się nauczyć prawda? Jeżeli nie twierdzisz uparcie że projekt jest twój, to jest to IMO jak najbardziej w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od kogo zlecenie. Jest mase prac gdzie dostajesz plany od architekta, wybor mebli/kolorow/wyposarzenia od designera wnetrz i masz to polaczyc w ladna wizke. Jak dla mnie trenowanie na podstawie istniejacych zdiec jest jak najabrdziej na tak.

 

no bo idąc Twoim tokiem myślenia, to po co robić swoje modele, skoro można użyć gotowców, np z evermotion

 

znam calkiem sporo wizkowcow (w tym kilku ludzi ktorzy otworzyli walsne studia wizualizacji) ktorzy prawie kompletnie nie znaja sie na modelowaniu innym niz zrobienie scian na podstawie planow. Wszelkie meble, wyposazenie itp idzie z bibliotek w rodzaju evermotion lub jest zlecane freelancerowi (np mnie ;) )

Malo ktory klient chce tez placic za to ze bede mu modelowal customowe meble, wiec sa szczesliwi z modeli z bibliotek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze od strony architekta Flamaster jeśli uważasz że będziesz do każdej wizualizacji modelował na nowo kibel, kran, kanapę stół czy zlew to nie zarobisz na życie bo ci klient ucieknie, nie mówiąc że klienci dosyć często chcą zobaczyć konkretny kibel na wizualizacji i wtedy sięga się po modele nie evera ;) ale producentów danych urządzeń. A jeszcze taki mały detal w jakiś 80% projektów wizualizacje wcale nie wyglądają tak bajkowo jak tu się pokazuje na forum nie ma czasu na zabawy z kwiatkami książkami i innymi pierdółkami. Klieny chce zobaczyć kolorystykę, formy konstrukcji , układy płytek, oświetlenie pomieszczenia, wyposażenie a nie śliczny bajkowy obrazek ;) A jesli robisz coś na podstawie jakiegoś obrazka bo chcesz się uczyć to wszytko jest w porządku podaj tylko że wizualizacja powstała z referki albo z projektu kogoś tam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam swego czasu jak w galerii Finished works ktoś wrzucił interkę i pisał że to stąd to stamtąd itp i inny ktoś napisał że 'może byś zrobił coś swojego a nie tylko gotowce z evera' czy coś w tym stylu. Zrozumiałem to w ten sposób że do prezentacji własnych umiejętności to trzeba zrobić coś samemu, przynajmniej w większości. I to samo pomyślałem kiedy MonsterDream zapytał o wizki wnętrz. Bo nie pisał o wizualizacji dla klienta tylko taki showreel, tak przynajmniej wywnioskowałem z jego wypowiedzi.

Abstrahując od tego co napisałem, to zgadzam się z Wami i dla klienta jak robie ubikację, to kibel ściagam a nie modeluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności