Skocz do zawartości

Chciałbym dostać pracę w agencji reklamowej, co należy zrobić?


albinoski1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wrzuc wszystko co uwazasz za warte pokazania.

moje pierwsze portfolio bylo masakrycznym pazdziochem, a jednak wystarczylo :) oczywiscie aspirowalem na asystenta asystenta grafika za adekwatne do stanowiska pieniadze, ale to byl poczatek ktory mi duzo dal. Moglem sie uczyc i jeszcze nie musialem doplacac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze to napisales, ja nie mialem serca...

ja też nie mam.

 

jest wiele robótek, które można wykonywać w zawodzie, ktory wymaga znajomości softu jak photoshop. Ja dobrze zarabiałem właśnie przygotowując na szybko jakies ogłoszenia, bo trzeba wiedzieć co oznacza opis w specyfikacji, czy wycinając grube laski ze zdjęc ślubnych, by zrobić im unikalny album i szparując inne maszkarony. Łatwo nie jest, kwestia charakteru.

Jakby mi cholernie zależało, to bym porwał dzieci jakiegos wlasciciela agencji i zażądał etatu jako okupu. Kombinuj. Moze wygłusz najpierw piwnice zamiast się poddawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to żeście mnie zmartwili. Jeśli to co mam to kit. To może jednak zmienię branżę.

 

dlatego sie pytalem co chcesz robic w takiej agencji. W folio masz raczej malutkie projekty w rodzaju buttonow na strone, cos takiego teraz mozna kupic za pare dolarow na masie stron ze stockami, nikt cie raczej nie zatrudni do robienia tego full time. Tak jak olaf pisze, da sie znalesc robote jako typowy przesuwacz pixeli (mialem znajoma pracujaca w ten sposob, robiaca kalendaze na poczekaniu ze zdiec itp) ale to nie robota w agencji reklamowej tylko w lokalnym sklepiku z xero. Popatrz na strony roznych agencji mniejszych i wiekszych, zobacz co robią i sproboj podszkolic sie w tym kierunku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poogladalem sobie twoje grafiki na fejsie. Jak koledzy wcześniej napisali- nie porywa i szczeka nie opada. A ty jeszcze w profilu zaznaczasz, ze poszukujesz zlecenia(tylko płatne oferty!!!). Hmm, gratuluje pewności siebie. Potrzebna Ci będzie do dalszej nauki i kształcenia i do uzyskania wymazonej pracy. I taka rada, zanim za cos chcesz brac kase, najpierw dowiedz się czy twoja praca warta jest zaplaty i ile za nia zaplacilbys ty sam, bedac swoim klientem. Nie obrazaj się na moje słowa i na słowa poprzednikow, tylko do roboty i walcz o swoje! Ale najważniejsze to realne ocenienie swoich umiejetnosci.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te prace sa bardzo dobre jak na kogos kto nigdy nie pracowal.

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/21899_222970614500041_1227735151_n.png

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/182043_222969877833448_1604124140_n.png

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/544875_222969264500176_357984917_n.png

 

 

Owszem nie jest to tworczosc wlasna, ale widac ze cos tam ogarniasz. Nie kazdy machnie cos takiego na poczatku swojej kariery. No i prawdopodobnie juz tabletem robione, a znam bardzo wiele osob, ktore szukaly pracy na stanowisku grafika nie wiedzac co to tablet.

 

To tez ciekawe:

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/544875_222969264500176_357984917_n.png

 

Projektowanie graficzne natomiast nie jest jeszcze Twoja mocna strona.

to w ogole wywal i zapomnij:

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/c0.0.403.403/p403x403/542999_227474000716369_1386095583_n.png

 

Problem u Ciebie jest taki, ze radzisz sobie lepiej z ilustracjami, a raczej z odwzorowaywaniem ich, a takiej posady nie ma.

Znowu do bycia ilustratorem potrzebny jest spory talent. Czasami niektorzy nie doskocza do mocnego poziomu artystycznego (czyt. np ja)

 

Celowalbym na Twoim miejscu w projektowanie graficzne stron i bannerow reklamowych. Najszybciej tak znajdziesz prace.

Sciagnij sobie flasha triala, porob tutoriale z bannerami. Zrob parenascie ladnych przyciskow i bannerow animowanych (popros kogos np na tym forum o jakies namiary na dobre zrodla wiedzy na ten temat)

Mozesz probowac odwzorowywac istniejace bannery, potraktowac to jako wyzwanie.

Naprawde bardzo prostego projektowania i robienia prostych bannerow nauczysz sie bardzo szybko przy odrobinie zaangazowania. Pozniej to juz poleci samo i ukierunkujesz sie konkretnie.

 

Z drugiej strony to fakt ze czeka Cie duzo pracy. Czasmi trzeba cos zrobic za darmo na poczatku, zeby stworzyc mocniejsze portfolio.

 

no i coz.. powodzenia :) koledzy troszke sa surowi no i z jednej strony wszyscy krzycza zeby za poldarmo nie robic, a z drugiej ze jestes zbyt pewny siebie zeby sobie liczyc kase za projekty :P aa no trzeba miec twarda dupe zwlaszcza na maxie :) ale to bardzo, bardzo dobre zrodlo wiedzy i wsparcia.

 

Poczytaj tez o typografii. Pamietaj najczesciej im prosciej tym lepiej.. no ale moze kazdy musi przjesc przez gradienty, cienie, bevele i inne.

 

powodzenia :)

 

 

edit: zacznij moze od inspiracji (pierwszy lepszy link z google "simple web design")

http://sixrevisions.com/design-showcase-inspiration/40-beautiful-examples-of-minimalism-in-web-design/

 

jesli powtorzysz w photoshopie takich 50 layoutow to 51szy wlasny bedzie naprawde dobry ;)

i zakup sobie jakies ksiazi (koledzy co w tym siedza to doradza zapewne)

Edytowane przez ptaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wytrwali dostają najlepszą pracę. Nie czekaj na własne kompetencje. Zawsze mamy je za małe w porównaniu o pracy, którą chcemy otrzymać. Im więcej wiemy, tym coraz częściej zadajemy sobie pytań „ile jeszcze przede mną lub ile jeszcze, tak naprawdę nie wiem”. Ćwicz, praktykuj, rysuj. Rób cokolwiek. Ważne, żebyś to robił…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wypowiem z mojego punktu widzenia. Kiedyś robote w agencji było dużo łatwiej dostać, jak ktos ogarniał komp to juz mógł się załapać. Teraz namnożyło się sporo ludzi, którzy ledwo co ogarniają photoshop i juz myslą, że są grafikami bo przerobili kilka tutków i licza na robote w tym zawodzie. U nas przewija się miesięcznie kilka osób na próby, a jest to zaledwie promil tych, którzy wysyłają CV. I prawdę mówiąc rzadko który faktycznie potrafi coś zrobić

 

Twoje projekty na razie są bardzo słabe, ale jeżeli zdajesz sobie z tego sprawę i chcesz podnieść skill to nic straconego. Wymaga to sporo silnej woli ale jak bedziesz chciał to dasz radę! Najważniejsze to niestety wykazywać się pokorą i przyjmowac uwagi ludzi, którzy służą dobrą radą. Najgorsza rzecz to osoba, która robi badziewie ale jest święcie przekonana o swojej boskości :D Z Twoich postów wynika na szczęście, że logicznie podchodzisz do sprawy i zdajesz sobie sprawę, że jeszcze długa droga przed Tobą, a to już jest duży plus :) Życzę wytrwałości i znalezienie w końcu pracy, która będzie Ci sprawiała radość no i da Ci też niezłą kasę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie nie myśl o kasie a o doświadczeniu, ja z chęcią bym poszedł nawet za darmo do jakiejś firmy żebym się czegoś nauczył, i dobre portfolio to podstawa

 

patrz na to ile Ci zajeło zrobienie danego projektu i czy sam byś za niego zapłacił wtedy projekt jest dobry i warty do wstawienia do portfolio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności