Jump to content

Traktorek ogrodowy


Slim_

Recommended Posts

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki ;)

Pewien poziom detalu będę się starał osiągnąć, ale na pewno nie będzie tak wysoki jak w twoim Lambo :D

Renderowanie u mnie raczej kuleje, ale jeśli pomożecie to może coś z tego wyjdzie. No i raczej powinien być zielony bo to John Deere ;)

Link to comment
Share on other sites

jG7P3Ww.jpg

Hej. Próbuję coś renderować. Świecone hdr i sun lamp. Jak to wygląda?

Może ktoś wie dlaczego w Cycles po przeniesieniu sceny na inny komputer render wychodzi jaśniejszy? (musiałem renderować na laptoku bo na pc mam 1gb kartę i nie da rady uciągnąc scenki chociaż ta zajmuje tylko 800mb karty:D)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki ;)

Jak mówiłem cień bardzo testowy. Chciałem tylko sprawdzić jak to będzie pasowało. Będę poprawiał :P

DrRambo względem hdrki cień powinien być w tą stronę ale spróbuje jeszcze ją obrócić bo chyba lepiej będzie wyglądała bardziej doświetlona ta lewa strona ;)

Link to comment
Share on other sites

zielony chyba odbija za dużo energii, przyciemnił bym, może jeszcze jakiś fresnelowski efekt na to glossy - nie wiem czy już jest, ale zdaje mi się że odbija za dużo światła. Guma też za jasna, zbyt błyszcząca.

Koło i oponę można by trochę urealnić stosując na oponę lattice modifier i rozpłaszczyć ją przy ziemi nieco (fajne jest to, że lattice działa świetnie nawet w animacji kręcącego się koła) wtedy przestanie lewitować.

No i światła - mam nadzieję, że są tylko takie na razie makiety, bo to nie wygląda na reflektory.

 

Może ktoś wie dlaczego w Cycles po przeniesieniu sceny na inny komputer render wychodzi jaśniejszy?

Zobacz co masz w ustawieniach sceny na panelu color management. Nie będę udawał, że wszystko wiem o tych ustawieniach, ale odpowiedź na swoje pytanie zapewne znajdziesz tam.

Edited by ikkiz
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za uwagi :) Fresnel jest ,ale spróbuję się pobawić jeszcze z tym zielonym. Gumę już poprawiłem, ale nie mam czasu wyrenderować scenki. Traktorek lewituje bo kiepsko połączyłem cień z resztą obrazka. Z kolorami już sobie poradziłem, ale dzieki. Skopiowałem ustawienia blendera z PC na laptopa. Reflektory też już "zmaterializowane" ale jeszcze nie wyrendzone. Postaram się jutro wrzucić jakieś obrazki :)

Link to comment
Share on other sites

No swietnie wygląda ten traktorek. Co mi trochę przeszkadza to siedzenie, jakos ciężko mi rozszyfrować z jakiego materialu jest zrobione. Już nawet probowalem się troszkę zdynsansowac i obejzec Twoja prace z punkyu widzenia klientaw OBI np. i kurde wszystko mi pasuje tylko nie to siedzenie. Technicznie to dobra robota!

Link to comment
Share on other sites

już wiem, co mi nie pasuje. na zdjęciu chyba nie ma słonecznej pogody, A traktor jest zaświecony słońcem z zenicie i to z ostrym cieniem. Mi się zdaje, że jest za mocno oświetlony w stosunku do zdjęcia i stąd ten zgrzyt w odbiorze. Może spróbuj sprzygasić trochę słońce i zrobić mu większy rozmiar (rozmyty cień).

 

A i jest jeszcze coś niefajnego na masce, coś ciemnego się odbija, a pod takim kątem nie ma bata, żeby się odbijało co innego niż niebo. Skąd to wzięło - poprzednio nie miałeś?

 

światła i opony pięknie. nie widać, że 3d.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy