Skocz do zawartości

Traktorek ogrodowy


Slim_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki ;)

Pewien poziom detalu będę się starał osiągnąć, ale na pewno nie będzie tak wysoki jak w twoim Lambo :D

Renderowanie u mnie raczej kuleje, ale jeśli pomożecie to może coś z tego wyjdzie. No i raczej powinien być zielony bo to John Deere ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam jeszcze do koszenia. U nas wczoraj cały dzień śnieg padał. Odśnieżałem 3 razy w ciągu dnia :D Ten sprzęcik też podobno się do tego nadaje.

Kombajn powiadacie...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotów?

Ej wy wariaty! :)

maciek.m Spawy glutowate bo robione metaballami ;)

DrRambo Animacji raczej nie będzie ;) To już praktycznie finał modelowania. Zostało tylko jakieś śrubki powkręcać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jG7P3Ww.jpg

Hej. Próbuję coś renderować. Świecone hdr i sun lamp. Jak to wygląda?

Może ktoś wie dlaczego w Cycles po przeniesieniu sceny na inny komputer render wychodzi jaśniejszy? (musiałem renderować na laptoku bo na pc mam 1gb kartę i nie da rady uciągnąc scenki chociaż ta zajmuje tylko 800mb karty:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

Jak mówiłem cień bardzo testowy. Chciałem tylko sprawdzić jak to będzie pasowało. Będę poprawiał :P

DrRambo względem hdrki cień powinien być w tą stronę ale spróbuje jeszcze ją obrócić bo chyba lepiej będzie wyglądała bardziej doświetlona ta lewa strona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony chyba odbija za dużo energii, przyciemnił bym, może jeszcze jakiś fresnelowski efekt na to glossy - nie wiem czy już jest, ale zdaje mi się że odbija za dużo światła. Guma też za jasna, zbyt błyszcząca.

Koło i oponę można by trochę urealnić stosując na oponę lattice modifier i rozpłaszczyć ją przy ziemi nieco (fajne jest to, że lattice działa świetnie nawet w animacji kręcącego się koła) wtedy przestanie lewitować.

No i światła - mam nadzieję, że są tylko takie na razie makiety, bo to nie wygląda na reflektory.

 

Może ktoś wie dlaczego w Cycles po przeniesieniu sceny na inny komputer render wychodzi jaśniejszy?

Zobacz co masz w ustawieniach sceny na panelu color management. Nie będę udawał, że wszystko wiem o tych ustawieniach, ale odpowiedź na swoje pytanie zapewne znajdziesz tam.

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi :) Fresnel jest ,ale spróbuję się pobawić jeszcze z tym zielonym. Gumę już poprawiłem, ale nie mam czasu wyrenderować scenki. Traktorek lewituje bo kiepsko połączyłem cień z resztą obrazka. Z kolorami już sobie poradziłem, ale dzieki. Skopiowałem ustawienia blendera z PC na laptopa. Reflektory też już "zmaterializowane" ale jeszcze nie wyrendzone. Postaram się jutro wrzucić jakieś obrazki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No swietnie wygląda ten traktorek. Co mi trochę przeszkadza to siedzenie, jakos ciężko mi rozszyfrować z jakiego materialu jest zrobione. Już nawet probowalem się troszkę zdynsansowac i obejzec Twoja prace z punkyu widzenia klientaw OBI np. i kurde wszystko mi pasuje tylko nie to siedzenie. Technicznie to dobra robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wiem, co mi nie pasuje. na zdjęciu chyba nie ma słonecznej pogody, A traktor jest zaświecony słońcem z zenicie i to z ostrym cieniem. Mi się zdaje, że jest za mocno oświetlony w stosunku do zdjęcia i stąd ten zgrzyt w odbiorze. Może spróbuj sprzygasić trochę słońce i zrobić mu większy rozmiar (rozmyty cień).

 

A i jest jeszcze coś niefajnego na masce, coś ciemnego się odbija, a pod takim kątem nie ma bata, żeby się odbijało co innego niż niebo. Skąd to wzięło - poprzednio nie miałeś?

 

światła i opony pięknie. nie widać, że 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności