Skocz do zawartości

Animacja: The Reward


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O pozostałych filmach pamiętam.

Under the Fold jeszcze nie widziałem, ale jeśli mam wyrazić prywatną opinie o Porcelain, to mi się nie podobało.

Takie 6 minut o niczym...był jakiś pomysł, ale w sumie to jakby nie do końca

Reward jest też zdecydowanie ciekawszy stylistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgodzę z Dziadem3D dla odmiany

.

.

W Porcelain czuć rękę reżysera, bardzo sprawny, świetnie wyważony film jak na moralitet (nie jestem pewien czy to odpowiednie słowo :) ) i w końcu rdzeniem filmu jest głębsza, nie materialna idea którą udało się utrzymać przez cały film. Jest za to wolniejszy i słabszy technicznie/stylistycznie więc zapewne znajdzie mniejsze grono...... .... .."fanów".

 

Reward zaczyna się bardzo fajnie, podobają mi się nawiązania do początku w końcówce, pomysł z mapą ok, fajna stylistyka i animacja. Niestety film za szybko staje się "teledyskowy", pojawia się za dużo pomniejszych postaci które nie wnoszą za dużo do głównego wątku i główni bohaterowie gubią, po tak wielu latach(sic!) cel swojej podróży i wybierają prawdziwą przyjaźń niźli piękną niewiastę...co na dłuższą metę nie daje satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie wiem czy ogldalem ten sam film co przedmowcy ale dla mnie rewelacja na calego. Nie dosc ze zabawne i rozrywkowe to jescze nawet z przeslaniem.

Niestety film za szybko staje się "teledyskowy", pojawia się za dużo pomniejszych postaci które nie wnoszą za dużo do głównego wątku i główni bohaterowie gubią, po tak wielu latach(sic!) cel swojej podróży i wybierają prawdziwą przyjaźń niźli piękną niewiastę...co na dłuższą metę nie daje satysfakcji.

 

Jak dla mnie to wlasnie jest esencja tego filmu! Bohaterowie na koncu dostrzegaja w lustrze prawde stara jak swiat - ze nie cel byl wazny tylko podroz sama w sobie. To nawet w narracji filmu jest swietnie zbalansowane. Ze to te wszystkie watki "poboczne" ich uksztaltowaly, sprawily ze sa przyjaciolmi na cale zycie, co jest cenniejsze niz jakiekolwiek blyskotki. Gdzie ty tam widziales wybieranie przyjazni nad niewaisty to ja nie wiem :P

 

Obejrzalem zarowno "Under de fold" jak i "Porcelain" ale tylko do "Reward" chce wracac... co niezwlocznie czynie ;]

Edytowane przez OmeN2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? Jakie porwanie panny ??? Chodzi ci o ta panienke na poczatku ktora 'wyrwal' a nie 'porwal' blondyn? To bylo podkreslenie jaki jest awesome i jak panienki na niego leca. Awesome blondyn zgubil mape, dwoja mlodziakow wyruszyla jej wskazaniami by zobyc awesome skarb... i go zdobyli, zostali awesome. Cos chyba rozminales sie z fabula tego filmu...

Edytowane przez OmeN2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chewbacca - zupełnie nie zgadzam się z Twoją interpretacją; mało tego, moim zdaniem w ogóle nie ma tutaj wątku miłosnego, to po prostu podróż po jakieś tam "męstwo", poszukiwanie siebie samego, dojrzałości.

 

Co nie zmienia faktu, że mi animacja fabularnie się nie podobała, momentami jest to zwyczajnie głupie (odcięte palce, zabijanie wszystkiego po drodze, w końcu same dotarcie do celu); trochę mi brakuje w tym smaku, bo potencjał techniczny jest (no i warto podkreślić dobrą ścieżkę dźwiękową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna pozytywna animacja.

Jak dla mnie nie widzę tu nic głupiutkiego. Sztuką jest zrobić coś tak, aby było jasne dla każdego ale nie na tyle dosłowne żeby nie trzeba było troszeczkę ruszyć makówką. I tu się to dzieje, ten filmik ma to coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności