Skocz do zawartości

Inversus Full Short - Update


blukazs

Rekomendowane odpowiedzi

inversuspano.jpg

 

Pełny short:

 

 

Witam, chciałem się podzielić moim ostatnim tworem, [niestety tylko] trailerem. Z racji iż film został zgłoszony na festiwale...

Myślę że nie bawem dodam pełny! :) Film zacząłem robić na 3 roku studiów, skonczyłem tak naprawdę niedawno, dużo czasu zeszło mi na naukę narzędzi i studiowanie rzeczy, których nie lubię :/

Film zrobiony w mayi, animacja iPI Mocap, składana w motion builderze, film posiada kilka błędów, których jestem świadom, ale ciesze się że udało się to w końcu złożyć!!

 

[ATTACH=CONFIG]89251[/ATTACH]

Edytowane przez blukazs
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie bangla na stronie....

 

co do animacji to calkiem fajnie, ale co sie rzucilo w oczy to to ze postac zmienia proporcje podczas siedzenia na fotelu

"nie bangla na stronie..."? :D Jak to zmienia?? To chyba złudzenie optyczne = plus ten skokowy montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksymalne ściemnianie zaliczyłem.... może w inwerslandzie będzie coś widać.... a z racji, że film został zgłoszony... no to długo nie będzie widać.... nie doczekam....:)))

OMG! dziadek w moich progach! Strach się bać! No nie przesadzaj, monitor max na 50% i wszystko widać! Doczekasz, złego diabli nie biorą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie to jest napisane, że festiwale nie chcą filmów publikowanych w necie....???

(kiedyś Traitor coś o tym pisał.... o tym temacie)

i jaki ma związek jedno z drugim... na festiwalu obejrzy to góra 300 osób i przez to ma to blokować twórcę.... teraz 2 lata to wieczność.... taki przepis byłby w świetle tego barbarzyństwem i zniewoleniem w zasadzie nie wiadomo w jakim celu....:)))

Przykład......... Świteź... 7 lat produkcji.... 2 lata festiwale.... ja już go nie mam chęci oglądać... przeminęło z wiatrem....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, znajac moja uczelnie to juz za dwa tygodnie moze sie okazac ze zmusza wszystkich aby zrezygnowali z uczestnictwa bo nie przyjma jednego fimu, to reszta musi cierpiec. Jakie dwa lata, za dwa miechy moze wrzuce! Narazie musze udawac pokornego, bo sa moim producentem/wydawca i wydali troche kasy na sprzet/render/muzyke... fajnie jakby cos sie zwrocilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się ogląda, klatka schodowa, ujęcia wypasik, chociaż całość jest dla mnie trochę niejasna w odbiorze, jakby czegoś mi brakowało jednak. Może jak za pierwszym razem przechodzi powinno być słychać walenie w drzwi od wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się ogląda, klatka schodowa, ujęcia wypasik, chociaż całość jest dla mnie trochę niejasna w odbiorze, jakby czegoś mi brakowało jednak. Może jak za pierwszym razem przechodzi powinno być słychać walenie w drzwi od wewnątrz?

 

Z tym waleniem w drzwi masz racje. To wyjasniloby dalszy ciag historii.

 

 

Jest niezle, a oprawa dzwiekowa mysle, ze idealnie trafiona w fabule. Minimalistycznie, bez zbędnych fajerwerkow i sztucznego podkreślania wagi sytuacji. Swietna stylistyka obrazu. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje i bardzo się ciesze że się podobają moje wypociny... :)

 

WWWoj:

Tak trochę objaśnień, w związku z charakterem mojej uczelni, staram się tworzyć coś "artystycznego" i coś "komercyjnego".

Jak wiadomo ASP "kształci" "artystów", tak więc na uczelni mówią mi "a to takie komercyjne", na rozmowie o pracę "a to takie artystyczne". Jestem gdzieś pomiędzy :D Odbiór miałbyć niejasny, niby jakaś fabuła jest, ktoś przechodzi, ktoś zagląda a o czym to dokładnie jest sam nie wiem :) Chciałem w dużej części zostawić wolną rękę widzowi, ja nie lubie wszystkiego dopowiadać, ale moja wersja jest następująca: Facet zagłębiony w codziennej rutynie nagle zauważa puste mieszkanie, z biegem czasu jednak zauważa że zaczynają przychodzić tam listy, których nikt nie odbiera, rozterka rośnie, zapukać, zajrzeć? Może nie, może tak, no i w końcu się dzieje, a co tam spotyka - jakiś świat równolegly - antymaterię - swoje przeciwne "Ja" które wciąga go w inny zamknięty wymiar. Przekaz miałbyć nastepujący: żyjemy w rutynie, malo kto potrafi sie z niej wyrwać - komu jednak się uda, grozi niebezpieczństwo - tak więc lepiej sie zastanowić nim zaczniemy się czyms ciekawić... Nie chce tu miesza metafizyki, ale mam pare wpsomnien z gimnazjum zwiazanych np z okultyzmem...

 

dziadek3D:

rozumiem i zgadzam się, niestety maxwell nie daje zbyt duzej kontroli... :/

 

MariushO:

inspirowałem się [a raczej kazałem się inspirować kompozytorce] na amonie tobinie, dźwiękach planet NaSa i Apocaliptyce, ale przekaże Jej, napewno się bardzo ucieszy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blukazs: No mi to niedopowiedzenie i pewna mnogość interpretacjim sie jak najbardziej podoba, i ujęcia też ciekawe jest jakaś intryga. Myślałem z początku, że gość poźniej będzie się cofał, żeby doszło do jakiejś kulminacji, tak jakby cały film był na przewijaniu w tył na podglądzie :)

Tego, że przychodzi poczta niestety nie zakumałem, to by pewnie wystarczyło do zbudowania lepszego osadzenia historii w głowie. Może mogłoby to być mocniej podkreślone, np za każdym wejściem dużo więcej listów(az górka pod drzwiami i biało na podłodze), no ale wiadomo że robiąc samodzielnie też nie na wszystko można sobie pozwolić ;) ogólnie szacun.

Film wygląda fajnie i pobudza do myślenia to najważniejsze w mojej opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz rację z tymi listami, w sumie nie chciałem przesadzać, ale fakt że listy w drzwiach które są praktycznie nie widoczne mogły by być lepiej doświetlone - zwracać większa uwagę. Teraz umiem wiecej, mam soft ktory pozwala na wieksza kontrole i następny będzie lepszy! :D Co do rozwiazania - cofania się wstecz dobre, nie przyszo mi to do glowy. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁAŁ, świetny. To tylko trailer? Kurcze dla mnie skończona rzecz. Świetne , kafkowskolemowskie., te początkowe zapętlenia pokazywane z duża subtelnością zmiany miejsca kamery, czad. A pokój i pokazany tam "stroboskopowo", w skrócie dłuży czas. A koniec to takie zajrzenie w siebie, ile tam lenku. Mnie kupujesz bo ostanie sceny to kojarzę z THX' em 1138 :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu! Jest nieźle:) Jeśli masz dosyć konstruktywnej krytyki to nie czytaj dalej:) Jesli nie to zapraszam:)

Nie wiem czy wybór sposobu opowiadania w stylu 3rd person zza pleców (jak w grze) był do końca trafiony. Brakuje detalu (skrzynki pocztowej, która zapełnia się listami), detal jest istotny dlatego że daje znać widzowi co jest ważne w Twoim opowiadaniu. Podobnie z pogrążeniem skrzynek w absolutnych ciemnościach - snop swiatła sugerujący istotność skrzynek byłby dobrym rozwiązaniem. Odrobina różnorodności montażowej byłaby również na plus (np ujęcie ze srodka mieszkania gdy tamten zagląda przez okno -czarna sylweta na tle okna i odjazd - dodatkowo podkreslające "pustość" mieszkania) itd itd. Gdybyś przy okazji kolejnego projektu chciał pogadać na temat narracji filmowej, jestem do usług.

Pozdrawiam i czekam na kolejne filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu! Jest nieźle:) Jeśli masz dosyć konstruktywnej krytyki to nie czytaj dalej:) Jesli nie to zapraszam:)

Nie wiem czy wybór sposobu opowiadania w stylu 3rd person zza pleców (jak w grze) był do końca trafiony. Brakuje detalu (skrzynki pocztowej, która zapełnia się listami), detal jest istotny dlatego że daje znać widzowi co jest ważne w Twoim opowiadaniu. Podobnie z pogrążeniem skrzynek w absolutnych ciemnościach - snop swiatła sugerujący istotność skrzynek byłby dobrym rozwiązaniem. Odrobina różnorodności montażowej byłaby również na plus (np ujęcie ze srodka mieszkania gdy tamten zagląda przez okno -czarna sylweta na tle okna i odjazd - dodatkowo podkreslające "pustość" mieszkania) itd itd. Gdybyś przy okazji kolejnego projektu chciał pogadać na temat narracji filmowej, jestem do usług.

Pozdrawiam i czekam na kolejne filmy.

Konstruktywna jak najbardziej, nawet negatywna, w sumie jeszcze nikt nie napisał że de bani i sie mu nie podoba :/ To też mnie martwi... Skrzynke chciałem zrobić, chyba za duzo czasu poświeciłem na detale ktorych w zasadzie nie widac, np okablowanie po rogach XD Skrzynka chyba po prostu przepadla! Albo odpadła... :D No z montażem dobry pomysl! Tylko wtedy musialbym jeszcze jedno wnetrze modelować! X_x Wielkie dzięki, zgłoszę się w takim razie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności