Skocz do zawartości

animacja 3d: Harmonia Sfer


Gość Bartek Lipka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartek Lipka

Witam. Zapraszam do obejrzenia "Harmonii Sfer". Jest to LUŹNA adaptacja jednej z opowieści zawartej w "Cyberiadzie" Stanisława Lema.

 

Film przedstawia losy robota-bębniarza, którego największym marzeniem było zagrać w legendarnej, znanej na cały wszechświat filharmonii. Jednak jak to często bywa - marzenia w brutalny sposób zderzyły się z rzeczywistością, a logika z przytłaczającą głupotą i brutalną siłą.

 

Animacja powstała jako dyplom magisterski w PJWSTK pod kierunkiem Wojtka Wawszczyka i Jacka Rokosza. Na mojej stronie vimeo umieściłem również krótki making of. Przepraszam za lekkie rozjechanie się dźwięku względem obrazu, które pojawiło się przy uploadzie na vimeo.

 

Miłego oglądania!

Bartłomiej Lipka

 

http://vimeo.com/50618729

 

[ATTACH=CONFIG]89274[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

...jak w życiu.. osiągnięcie sukcesu jest równoznaczne z koniecznością "dawania dupy"... buntujesz się musisz uciekać....:)))

sprawnie poskładane, stylistyka nie kuleje.... tylko dialogi słabo czytelne....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dialogi kuleją - przydałoby się chociaż półprofesjonalnych aktorów zatrudnić. Ale podoba mi się prostota całości. Udało Ci się znaleźć prosty a zarazem ciekawy i fajny pomysł na stylistykę. Animacja fajna i pasuje do całośi. Tylko jeszcze montażowo chwilami zgrzyta. Ale ogólnie brawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze w tym wszystkim jest to, że jest to pierwszy i ostatni film... i tak jest na całym świecie potem reklamowy moloch wybije mu z głowy przekaz inny niż marketingowy... no bo się okazało, że w ciągu 20 lat został zlikwidowany rynek i potrzeby.... występujące poza wspierające sprzedaż... normalnie tego nie potrzebujemy...!!!!....:))))... ktoś za mnie o tym zdecydował.... a jest nim gorszy Kopernikowski pieniądz..... zastąpił rozwój intelektualny....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się oglądało, naprawdę mnie wciągnęło. Kilka rzeczy kuleje, ale to do poprawienia przy następnych projektach

Stylistyka daje radę, a muzyczka wpada w ucho.

Jak wyżej wydźwięk całości git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży plus za Lema! :D Bardzo lubię. Fajne połączenie 3d i malowanych tekstur, jeszcze fajniejszy efekt byłby gdyby rozlać farbę i wrzucić fakturę papieru, dodało by to walorów estetycznych, bo takie defaultowe pędzle troche rażą. Osobiście drażni mnie tylko to że postacie tak odstają od tła, może jakimś toon shaderem z linią można by to załatwić, nie wiem, takie moje przemyślenia. Oby więcej takich! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jeszcze napiszę... !!!

w wątku o niestabilności Maxa.... były 92 posty... i każdy miał coś do powiedzenia,

jak ktoś zrobi pełnego shorta na poziomie.... to jest cisza...:))... no bo trzeba by było coś napisać na temat no i po co się stresować czyimś sukcesem.... trzeba jednak pamiętać, że jak coś zrobisz... to też Cię tak zachęcą do dalszej pracy..... powodzenia....!!!...:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek Lipka

Dzięki za odpowiedzi, dzięki za krytykę, zawsze super poznać jest zdanie ludzi, którzy z moim filmem nie mieli wcześniej do czynienia i oglądają go z "czystym umysłem".

 

Dialogi kuleją - to prawda, trochę żałuję, że nie zatrudniłem kogoś, kto umie dobrze mówić, obawiałem się problemów "logistycznych" - dostęp do studia i zgadanie się z paroma osobami na raz, pewnie ciągnęłoby się to kilka tygodni, a tak udało się zebrać kolegów i nagrać wszystko na raz, z pomocą prowadzącego Mariusza Klecia, za co dziękuję.

 

dziadek3D - czas pokaże, czy kolejnymi filmami będą gadające jogurty :) Celem mojego dyplomu było szkolić się w animowaniu postaci, jeśli robiąc reklamy będę miał możliwość rozwijać się w animacji, to też będę zadowolony (mniej niż przy robieniu własnego filmu co prawda). Dla mnie animacja jest w mniejszym stopniu rzemiosłem, a w sporo większym robieniem czegoś nowego za każdym razem - każda poza, każdy ruch jest do wymyślenia od zera w zależności od postaci i sytuacji, w jakiej ta się znajduje. Tu nie ma miejsca na schematyczność i tępe wyrobnictwo - wtedy animacja po prostu kompletnie nie wyjdzie. Takie jest moje zdanie.

 

imago10 - paleta kolorystyczna dla scen na zewnątrz została w zasadzie w całości wzięta z kreskówek ze Strusiem Pędziwiatrem. Także tutaj nie musiałem martwić się o dopasowywanie kolorów. Paleta dla wnętrz już została "wykombinowana" przeze mnie. Trudnością było dobranie potem odpowiednich kolorów dla tekstur postaci tak, aby pasowały do obu palet.

 

blukazs - hehe, wszysto co powiedziałeś było przeze mnie wypróbowane podczas wynajdowania odpowiedniej stylistyki. Z początku postacie miały outline'a i toon shadera, ale okazało się, że o ile wyglądały całkiem dobrze na pojedynczych klatkach to podczas ruchu wyglądało to wszystko paskudnie - toon przeskakiwał po geometrii nachalnie i wieśniacko, zamazywał aż czytelność postaci, a outline zaczynał sztucznie wycinać ruchome obiekty z tła, graficznie bardzo się to rozjeżdzało. Potem powstał pomysł papierowej tekstury dla postaci, która byłaby nieruchoma względem kadru - też było to nieczytelne. I zostało tak jak jest. Jeśli chodzi o tła, to dla uniknięcia sterylnego wyglądu i ukrycia defaultowych pędzli każdy z obrazków został przepuszczony przez Autopaintera, po czym zmieszany z tłem oryginalnym - zachowało to paletę, a dodało różnorodności i "rozświetlenia". Możliwe, że Twoje spostrzeżenie co do defaultowych pędzli jest trochę spowodowane przez kompresję z Vimeo - w oryginale film ma naprawdę mocny szum, którego zostało tutaj ze 20%. Obraz się wygładził i wyczyścił niczym mocny jpg.

 

Jeszcze raz dzięki za opinie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności