Skocz do zawartości

CG Arch


fotoas

Rekomendowane odpowiedzi

ladnie to ujales Ninja..wlasnie takiego swiezego powiewu tu bylo trzeba

mi to jakos nie wychodzi ostatnio bo dyplom na glowie( a w glowie milion haotycznych mysli z tym zwiazanych)

 

 

 

ninja____"ps. jestes z poznania ?"

Fotoas_ piwko ?? ( za kulisami ?? )

 

pozdrowka

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

muszę przyznać, że jestem za powstaniem takiego działu, teraz modeluję głównie samochody, jednak powoli myślę o grafice w sensie pracy, a tu wizualizacje są chyba najbardziej powszechne... i najlepiej płatne :) więc chętnie bym się podszkolił w tej dziedzinie, z resztą pewnie nie tylko ja :)

 

pozdrawiam

 

P.S. odizolowanie samochodów... no raczej cienko to widzę, chyba wystarczy sam napis "Pojazd" w temacie, to że jestem "samochodziarzem" nie oznacza, że nie interesują mnie inne prace, więc jak przeglądam WIPa czy galerię to lubię mieć oko na wszystkie projekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby sie tylko nie przedobrzylo z tymi dodatkami ... i tak kozystam z nowych postów wiec mi to tam zwisa ...

 

wogle bedzie jakis obszerny specyficzny regulamin jak co do tego pod-forum ? nazewnictwo watkow tez bedzie w jakis sposob specyficzne ?

 

Fotoas - podziwiam cie czlowieku ... dzieki tej twojej argumentacji zdzialales swoje dobro ... i masz ... nikomu jeszcze nie udalo sie doprowadzic do podobnego stanu rzeczy i dzialów .... hehe .... niezle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigu. tez jestem pesymista,..moze tego w wypowiedziach nie widac, ale mam same czarne mysli.Tak latwiej czasem zyc, unikasz zaskoczenia niemilego.

Coz mam powiedziec ? bez zapalu chyba byloby gozej..co ?

 

poradzimy

warto sprobowac.

a forum architektury powinno byc. Architekturze polskiej si eto niejako NALEZY . hehe

 

Marcin _.. za co tu podziwiac ? bez przesady, nie robmy z igly widly.To tylko forum.

ktos cos bedzi emial do powiedzenia o Arch to se powie,.. rany

 

Peter muler _ podziwiam twoj upor.. taki sympatyczny osiolek :)

 

Adku_ .. podesle szkice tego wszystkiego na dniach :)

 

pozdrawiam

Fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wpadam do tego watku... ze tak powiem z malym opoznieniem, jesnak nie zmojej winy (wiecie... takie tam: praca, szkola, a teraz jeszcze "mala" choroba mnie dopadla.... no i net przez modem)

 

1. "@ adek. akurat ten link to kolejny przyklad niewypalu" napisal sansserif - hmm chodzilo o http://www.studencka-architektura.prv.pl - chcialem powiedziec ze to nie jest niewypal, bo ... istniejemy teoretycznie od ponad 2,5 roku, faktycznie od okolo roku i stronka jest a k u r a t popularna (w waskim gronie studentow arch na PP poznanskiej) i dzieki naszemu uporowi mamy wiecej info niz na tablicach dzikanatu, ze nie wspomne juz o oficjalnej stronce mojego wydzialu, ktorej sie brzydze wrecz... a to ze latem nie ma wielu newsow na stronce?? moderuje ja tylko z little-ninja i glownym szejkerem zadymiakkiem (ktory akorat jest hen hen za 7 morzami)

2. co do osobnego dzialu o architektorze na max3d.pl TO PODPISUJEMY SIE POD TYM POMYSLEM OBIEMA LAPKAMI (info o linku do tej dyskusji juz zamieszczam na http://www.studencka-architektura.prv.pl)

3. co do forum to istnialo ono nawet i u nas, jednak nie mielismy mozliwosci uzycia mysql'a wiec nie bylo to zbyt "fajne" forum (w sensie z rozbudowanymi opcjami) a robic wszystko na piechote??? chyba nikt na to nie ma tyle czasu

4. do Adka jesli cos takiego by powstalo, a z tego co czytam to jest taka szansa to byc moze moglibysmy udostepnic na ten cel (wydaje mi sie) wystarczajaca przestrzen dyskowa na serwerach PP (mozna by tam trzymac nie tylko obrazki, ale i inne "duzo wazace" pliki (byle legalne) ;) - jakby co prosze o szczegoly w majlu ;)

5. fotoas: wydaje mi sie ze swietny pomysl... sam nad tym myslalem, bo po co nudzic zwyklych userow gadka, ktora nie wszystkich interesuje?? a tak w osobnym dziale nikomu to nie bedzie przeszkadzac ;) a po 2-gie zdazylo mi sie juz pare razy ze wiecej sie dowiedzialem o swoim porojekcie pokazujac do na max3d.pl niz od prowadzacego(cej), ktoremu zalezalo tylko na tym, zebym w projekcie nie pomylil skali rysunku(ma byc 1:100 okniecznie!!!), albo zebym koniecznie zrobil jkais tam opis, a na krytyka pracy to juz dla nich jest czesto zbedna/niewygodna/zabiera za duzo czasu/* (*niepotrzebne skreslic)

6. tak na marginiesie sanserif - dlaczego jestes takiem pesymista co do zalozenia tego dzialu?? moge asie zalozyc ze to bedzie jeden z dynamiczniej rozwijajacych sie dzialow i chyba o to chodzi ;) bo wtedy moze spasc ogladalonsc "finisched work", ktory moderujesz hehe... zartuje... wydaje mi sie ze moglbys razem z fotoasem pomoderowac nowy dzial - macie "troche"rozne poglady ;) wiec byloby duuuuzo ciekawiej niz tylko z jednym moderatorem ;)

 

teraz juz wszystko w rekach Adka

 

ps a od wrzesnia/pazdziernika bede mial stalke wiec bede sie mogl wlaczyc na calego w te zabawe, co by (jka to niektorzy kracza) dzial nie umarl z braku wypowiedzi ;)

pss forum na w-a cas tam nie istnieje chyba/albo b. dziwnie dzala, swego czasu chcielismy nawiazac z nimi kontakt, ale duzo z tego nie wyszlo (czytac zarozumialcy albo trupy)

 

pozdrawiam i 3mam kciuki, boba (miki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzial dla Architektow i Projektantow - TAK, dla samochodziazy - NIE.

Dlaczego NIE? Bo samochody tu na forum to tylko w 99,99% proba odwzorowania czegos, co juz ktos zaprojektował - dlatego jest WIP i jest Galeria na zasadach ogolnych.

 

I jak zostalo ladnie powiedziane "ja tez czesto modeluje samochody" - no wlasnie slowo modeluje w tym wypadku = odwzorowuje / probuje odwzorowac -> dlatego przynaleznosc musi (powinna) pozostac na zasadach ogolnych.

Projektowanie (rowniez samochodow) to zupelnie co innego - wiec jak napisalem dzial dla Architektow / Projektantow - TAK!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MareG w modelowanie samochodów to proba podrobienia projektantow wiec nie mozna zbaczac na boki robic czegos po swojemu, i oto wlasnie chodzi. A jesli robisz cos wymyslonego urojonego czy zaprojektowanego przez siebie to tu juz podczas projektowania/modelowania mozna odbiec od pierwotnego conceptu czegos nie zrobie/ nie potrafie jak chcialem to zrobie to inaczej. :). i wlasnie odczepta sie od samochodziarzy.

A pozatym to jestem na NIE, dalej jest to zwykla normalna grafa 3d jak samochody, postacie itd. postac tez ktos moze zaprojektowac jakiegos ufoka itp. a potem kazda dziedzina bedzie chciala miec swoj dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanserif - co do fotek... taak byla i to spora galeria fotek.. dlaczego nie projektow?? hmm mielismy zamiar ruszyc z tym w tym roku... ale lepszym rozwiazaniem byloby chyba wlasnie cos na ksztalt forum gdzie mozna porozmawiac o kokretnym projekcie, a camo pokazywanie ukonczonych ?? to by sie przeistoczylo w takie porfolio online ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK TAK TAK... 3 razy TAK :)

 

Bzyku.. roznica pomiedzy opisanym przez ciebie projektowaniem samochodu a projektowaniem architektury polega na tym , ze tem 'projekt' samochodu nigdy nie bedzie jezdzil po ulicy, ..a budynek projektuje sie tak zeby mogl fizycznie powstac.

Obawiam sie jednak ze nigdy nie bylo ci dane projektowac architektonicznie.

Tym trudniej mi Ci to wyjasnic.

 

Byliscie kiedys w warsztaci eprojektowania samochodow ?

Po prostu sieczka, ..tam same wielkie lby siedza.Takie tam sobie szkicowanie

samochodziku w domu na kartce to kropla w morzu jesli chodzi o projekt prawdziwego samochodu.

Nawiazuje jednoczesnie do wypowiedzi Marka'G',.. jesli dobrze zrozumialem intencje

 

PS: pomysl z serwerem PP jest wypasiony. Ciekawe czy da sie tak zrobic by piszac watek i zalaczajac zalacznik na przyszlych stronach dzialu ARCH , kopiowaly sie fizycznie wlasnie na ten serwer. tylko i wylacznie w postach pisanych w dziale ARCH.

To by znacznie odciazylo server Adka.

Zalaczyc link na stronie PP o forum na max3d.pl !!

 

 

 

pozdrowka

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyh boba chodzilo mi o to ze pokazujecie swoje fotki z wakacji a nie projekty :)

 

oj kolego przepraszam ale fotki wrzucilem ja i to wcale nie przeszkadza zebym nie pracowal nad swoim projektem, moze na pierwszy rzut oka nie jest zwiazany z arch ale o to wlasnie chodzi to nie ma byc watek kompletnie sztywny(przynajmniej ja go tak widze) mam projekt wrzucam i gadka fajnie albo do de itp ... no wezmy ta moja nieszczesna ilustracje z WIP'a. nawiazalem calkiem swiadomie z arch jaka zaprezentowali w miescie zaginionych dzieci, prosze bardzo prozaiczny temat nasuwa sie od razu, arch w filmie i jej zmiana w czasie chociazby, rozmowa moze wyniknac z czego kolwiek nie trzymaj sie mocno scian...nawiazania mozna znalezc zawsze, kwestja tylko w skojarzeniu faktow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie trosze mylisz Fotasie :). myslisze ze nie mozna zaprojektowac swojej budy a czemy jest tyle firm ktore chetnie odleją czy uformuja dana bryle, tylko musisz miec jakies podwozie oczywiscie i troszke w portfelu...

Wiadomo ze jest tam ich duzo ale tak samo jest przy budynkach itp jeden czlowiek wszystkiego nie zrobi bo nie moze. instalacje woda elektryka itd. wiec nie mow ze sobie zaprojektowales dom i go zbudowales tez sam :).wiekszosc wizualek czy tych arch.eologicznych osiagniec by stalo gdziekolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh .. Bzyku.. nie mow ze podczas projektowania samochodu w swoim programie 3d uwzgledniasz sily napiec wewnetrznych w jakiejs tam czesci i z tego powodu cos tam musi byc grubsze albo ciensze. A moze bierzesz tez pod uwage uzyte stopy metali, bo np taki stop metalu to tak dziala, a inny inaczej. Mam wrazenie ze projektowanie kojazy ci sie tylko z sama bryla( odlana forma)..ale czy to jest wlasnie projektowanie?

Tym sie wlasnie rozni od projektowania architektonicznego gdzi epodjecie decyzji o grubosci, kolorze, np sciany wynika nie tylko z upodoban architekta ' bo bryla na fajnie wygladac' ale czesto z powodow technicznych ( mostki cieplne, przewodnosc akustyczne, wytrzymalosc na sily parcia wiatru, wentylacje' .. Musisz te elementy zgrac zeby potem ubrac to w forme ktora pasuje.

wogole nie wiem po co ci to tlumacze.

Nie rozumiem dlaczego wspominasz w tym watku i Vizkach skoro na poczatku wspomnialem ze nie nowpopowstaly dzial ARCH nie bedzie mial nic wspolnego z Vizkami jako takimi.

 

Gdybym mogl prosic o odrobine wiecej Twojej uwagi podczas czytania postow.

Bede wdzieczny

 

Pozdrawiam

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoasie "Gdybym mogl prosic o odrobine wiecej Twojej uwagi podczas czytania postow" bo ONI to do super goscie od samochodów :P.

i szanowny kolego...zniechecasz ludzi do architektury piszac takie bzdury (architekci uber alles-załosne). dlatego jestem zdecydowanie na nie. i tak mamy juz kiepska opinie, a ten dział pogorszy ja jeszcze bardziej, a do samych projektów nic nie wniesie.

ps: spuść troche powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze fotoas swietnie wiesz co to jest nadwozie a co podwozie :). rozgraniczenie tych dwóch elementów jest tu dosc wazne choc wiekszosc samochodów dzisiejszych ma nadwozie polączone z podwoziem no ale niewazne.

 

A tak wogole to ja nie wiem ile jest takich osob ktore by rozmawialy na temat naprezen elementów domu bo moze dwie no trzy osoby jak dobrze pojdzie wiec i tak stalo by sie forum vizek jesli wogole by powstalo takie osobne bo jakos ja dalej jestem na NIE NIE NIE 3 razy NIE> :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz.. czy modelowanie karoserii w programie 3d nazywacie projektowaniem samochodu ?

bo jak tak,..to dla mnie projektowanie kojazy sie nie tlyko z wymodelowanie bryly

Samochodziki profesjonalnie 'modeluje' sie chmura punktow, jakimis magicznymi rownaniami matematycznymi. Architekt nie ma o tym przeciez zielonego pojecia.

Tak jak napisal MareG_ ..wlasnie o tym mowie.

Nie da si eporownac projektowania architektonicznego do ""projektowania'' samochodu przez samochodziarzy. Czy tylko dla mnie to sa 2 rozna rzeczy ?? jesli tak to to zniose, ale nie zniose najazdow na mnie tutaj w w taki nieuprzejmy sposob.

Bzykowi chcialem wlasnie wyjasnic ta roznice,.. i jakos tak wydalo mi sie ze nie doczytal do konca tresci postow.

 

Peterze_szanuje Twoje zdanie na ten temat,..moze pozwol niechaj zadziala maszyna i bedziesz z radoscia sie zapewne przygladal jak umiera:) bo mam takie wrazenie ze wlasnie tak bedziesz sie temu przygladal. Obym si eoczywiscie mylil.

Nie robie z Architektow niewiadomo kogo, ..ale jednak istnieje pewna roznica miedzy architektem a moderem karoserii samochodowej.(modelerem na forum max3d.pl, czyli nurbsy, a najczesciej poly. Nie znaczy to wcale ze ktos jest lepszy badz gorszy. Zaznaczylem tylko roznice. Nie rozumiem wiec Twojego

"architekci uber alles-załosne " ,a z tym "ONI" to byla taka mala dygresja na temat Getta dla samochodziarzy,maly odwet w zarcie..zbyt powaznie bierzesz do serca niektore wypowiedzi.

 

Sans Serifie_.. czy jesli znajdzie sie takich dwoch co si ezgadzaja w tej kwestii , znaczy to ze musisz sie dymisjonowac ? a gdyby nawet bylo dziesieciu, to co ?

Skoro uwazasz ze Ninja NIE MIAL RACJI,,..napisz to po prostu

 

Tomur_ skoro sa tak zalosne , moze mi wyjasnisz swoj punk widzenia. samo okreslenie 'zalosne' przeciez nie pozwoli mi spac dzisiejszej nocy :)Nie znam sie na modelowaniu samochodow, ale zapewne przyznasz ze nieco rozni sie od projektowania architektury. Moze Ghery wyjsanil by to sprawniej jak to sobie kiedys przeskoczyl z projektowania odrzutowcow w Catii na architektore,..ale to wybitny wyjatek :)

 

pozdrawiam

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego "zenujace" bo rzucasz jakimis ogolnikami typu "warsztat do projektowania?" naprezenia, i myslisz ze w ten sposob zaczarujesz audytorium. Projektowanie samochodow to ciezka praca i nie ma nic wspolnego z magia.

 

PS Jestem projektantem pojazdow pracuje w Catii w " warsztacie" i to ze ktos wraz z tysiacami konstruktorow pracowal przy srubce do boeniga nie robi na mnie wrazenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję zostawić już temat samochodów w spokoju i wrócić do architektury, co ? :)

jak już mówiłem ja jestem za powstaniem takiego działu, bo może coś się z niego nauczę, ale proszę tu nie mieszać z błotem "samochodziarzy" :>

 

pozdrawiam

 

P.S. jeżeli jednak ten dział będzie miał wyglądać tak, że architekci są "the best" bo się muszą na wszystkim znać a inni tylko odtwarzają więc są gorsi... to ja dziękuję, forum mimo wszystko jest jedno, a więc czy będzie to zupełnie osobny dział czy nie to jednak wolałbym, żeby nie powstawały dwa obozy... choć z drugiej strony to chyba będzie nieuniknione :| ehhhhh, sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie znam sie na modelowaniu samochodow, ale zapewne przyznasz ze nieco rozni sie od projektowania architektury"

 

Masz racje. Architekci musza miec szeroka wiedze, a projektanci samochodow odrobine umiejetnosci manualnych, bo wystarczy namaziac cos na chusteczce, a pojazd sam jedzie, mniej pali i jest bezpieczniejszy.

 

I naprawde, spusc powietrza... (gora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sans Serifie_.. czy jesli znajdzie sie takich dwoch co si ezgadzaja w tej kwestii , znaczy to ze musisz sie dymisjonowac ? a gdyby nawet bylo dziesieciu, to co ?

Skoro uwazasz ze Ninja NIE MIAL RACJI,,..napisz to po prostu

ninja nie mial racji. boba tez. a ty fotoas nie czytasz moich wypowiedzi :]

nigdzie nie napisalem ze pokazywanie fotografii z wakacji jest zlem. okreslilem wydzialowe forum chlopakow mianem `niewypalu` w kontkscie twojej wizji forum dla nadetych architektow teoretykow.

 

z riposta poczekaj na otwarcie dzialu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomur_ swietnie ze wpadles, to moze wyjasnisz czym sie rozni twoja praca w projektowaniu samochodow od tego co sie dzieje na forum , czyli modelowania poly,nurbs. wlasnie chodzi mi o ta roznice.Nikogo tu nie oceniam , kto lepszy kto gorszy. dDlatego tez oddzielam zwykla gadke na temat Vizek od Architektury, i nie nie widzialbym takowych na przyszlym dziale Architektury.

 

Dr Ug..spuscilem ju zdawno, ale nadal atmosferka napieta. Czy oby napewno z mego powodu? Architekci rowniez musza miec zdolnosci manualne,.. wykonywac churtowo makiety z kartonu. bez tgo nie ma rozwoju kory:)

Swietny zart z chusteczka, ale prosisz mnie o spuszczenie powietrza a pompujesz atmosfere jednoczesnie.

 

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze pozwol niechaj zadziala maszyna i bedziesz z radoscia sie zapewne przygladal jak umiera:) bo mam takie wrazenie ze wlasnie tak bedziesz sie temu przygladal.

obiecuje w miare mozliwosci uczestniczyc w nowym dziale i bronic honoru architektów prostaczków ;)

i tez postaram sie wiecej juz nie pompowac

pozdrawiam

powodzenia

dowidzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoas dobra tak w skrocie myslisz ze conceptcar-y odrazu buduje sie z uwzblednieniem wszystkich sil jak tak to sie mylisz concepty mogą byc a nawet istnieją tylko w pamieci komputera czy na kartce dopiero jak jak cos zostaje w jakis sposob przyjete to przystepuje sie do pracy ci prawdziwi inżynierzy ktorzy muszą zadbac o to o czym tak mowisz jak sily itp.

 

!!! Dobra koniec meczenia samochodziarzy !!!

Bo juz na forum zaczynają sie jakies podzialy robic na tych lepszych i gorszych. I tu wlasnie chodzi oto zeby nie bylo tego podzialu tak jak początkujacy vs. zaawansowani czy tez archi vs reszta.Ja wiem jedno ze jak by byl taki dzial to mozna bedzie tam zobaczyc jedynie vizki, a nie jakies techniczne sprawy. I dlatego nie dalej to tak jak zalozyc poprostu dzial CAD/CAM i wtedy to juz co innego bo mozna poruszac sprawy techniczne jak ktos sie natym zna oczywiscie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sans__""ja ze swoimi znaczkami chyba sie nie zalapie do tak profesjonalnego grona czlonkow :]""

peter_""a chcesz? ;)""

fotoas_ a co? nie widac ze chce ??juz sie drukuja karty wstepu do klubu przecie.

 

potrzebujemy kogos na stanowisko 'sprawdzacza znakow interpunkcyjnych i ortografii w postach' _. Peter !! chetny ?

 

piss panowie !! ;]

 

Fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec !!

skoro wszyscy sobie wszystko zgrabnie wyjasnili

proponuje podzial w nastepujacej formie.

++Architektura

=dyskus teoretyczny

=galeria projektu/krytyka pochwalna nie koniecznie.

 

Oczywiscie to moja chora wizja, .. uzdrowcie ja jesli macie ochote

ja pedze do apteki :)

na stronie nr 1 opisalem dokladniej co i jak w tych dzialach

mniej wiecej oczywiscie

 

'Lepper pepper dzwonil ' mowil ze czeka na wasze propozycje :)

 

pozdr

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności