Skocz do zawartości

Scena 3d: Dom, ktory chce!


Pablo

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

dawno tutaj nie zagladalem... ostatnio zlapalem schemat na zrobienie w 3d mojego wymaroznego domku:), jak narazie zrobilem sypialnie oto ona, tyle ze jeszcze to nie jest finalny render, dojda kwiatki, poprawione materialy etc.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

WItam,

to nie jest finalny render

 

ale i tak wygląda dobrze, ja od siebie dodam: zrób obramowanie obrazu, takie jakie jest w galeriach (szklana osłona, dodasz do niej odpowiednie odbicie i będzie git), materiał pościeli postaraj się zrobić by jak najbardziej przypominał tkaninę (duże oczka między nićmi, jeżeli będzie możliwe) i daj 2x większą rozdzielczość mapy dywanu, albo zwielokrotnij istniejącą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze prezentuje się oświetlenie, modele proste, a materiały srednie, ale skoro to jeszcze nie finalne to mam nadzieje, że je poprawisz :)...

 

Co do gustu to takiego kolorku scian nie chciałbym mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miodzio, popraw tylko materiał pościeli i obrazka. Co do fioletu to o gustach sie nie dyskutuje ;]

wiesz, w sumie dziwnie troszkę wyglądają idealnie białe okna, ujmują realizmu.

Cień na szafce(tam po lewej) pochodzący od framugi okna jest za ostry, pamiętaj, że z perspektywy okna, ma mieć 30' kątowych, a więc z odlegości 3 metrów daje ci to około 3cm na szafce, a tam dopatrzyłem sie najwyżej 3 milimetrów;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal nie poprawione cienie, za duży grain, nieładnie to wygląda...

Obróć prawą wiszącą lampę, bo ustawienie psuje efekt. SPróbuj zresztą ustawić rozbłysk na drugiej stronie lampy, o chodź światło przez nią jest rozpraszane, to coś znika ;]

ładna ramka na obazek ;p

szafka wisi w powietrzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy render lepszy....bardziej cieply...bardziej pasowal do sypialni...Typowy piękny poranek:))) w tym drugi ..zadużo szumu.

 

Co do kolorów..to mnie osobiście się taki fioletr podoba..., przecież to nie jest róź...dla blondynek...:) tylko normlany kolor..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo: cieplejszy jest 2. przynajmniej w kolorach (albo mam jakis lewy monitor a to bardzo mozliwe :)

co do obrazka bardziej podoba mi sie ten wyostrzony (mniej landrynkowaty jak dla mnie)

pozdrawiam

ps: z tymi lampami to legolas ma racje.

co do ostatniej serii to najbardziej razi szafka z lustrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e Pablo a pokaz jak to sie bedzie zachowywalo przy zapalonych swiatłach ... przy zmroku ... w koncu to sypialnia ....

 

a i widzisz dales swiatlo spot i troche rozbierznosc cieni do swiatla slonecznego nie pasuje ... ;) ... daj directa i tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna robota Pablo! Naprawde milo zaskoczyles taka praca!:)

Kolorystyka jest swietna - naprawde milo jest przebywac w takich kolorkach - problem w tym, ze ludziska zwykle boją sie jak ognia takich zabiegow i wiekszosc najchetniej wolalaby biale sciany - to tak na marginesie wziete z autopsji;)

Takim dosc wyraznym bledem, ktory rzuca sie w oczy - sa papierowe lampiony, ktore powinny absorbowac znacznie wiecej swiatla, skoro przez okna az tyle go wpada!

I raczej nie przekrzywiaj horyzontu (last pic).

Powodzenia w dalszej pracy!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za kolejne komenty :)

 

Manysh - ta..ja nie preferuje muzyki wsypialni, tam jedynie sie spi (...) :)

Vetis - renderowane Vrayem, ilosc swiatel hmm 2 ( 1 omini wylaczony oraz 1 Sun light ktory daje cienie)

MareG- dzieki za komment :) Co do tych "papierowych" lamp, to jeszcze powalcze ale nie obiecuje ze wygram, poniewaz dopiero poznaje Vraya i jego materialy.

 

A teraz poczatki lazienki, dalem boxy mniej wiecej bo ma gdzie stac:P

Pytanko: te wzorki zostawic tak na podlodze czy dac moze na przemian?

Na razie brak oswietlenia, jest bo jest.Musze jeszcze poprawic te kafelki ba sa nie rowno na scianach.

 

Pozdrawiam

 

 

 

l1-1.jpg

l2-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności