Jump to content

Exterior: Katalog domków


skalpel3d
 Share

Recommended Posts

Witam umieszczam na początek pierwszy z renderów domku jednego z ośmiu powstałych na potrzeby katalogu klienta, ten pierwszy dom został już akceptowany przez klienta ale ja nadal nie jestem pewny czy nie przydałoby się coś poprawić. Ogólnie soft to max design+vray+ps, do każdego domku jest jeden render katalogowy plus elewacje i cztery rendery czarno-białe kreskowe, umieszczać będę tylko te na stronę katalogową ;) Z góry dzięki za krytyki i porady familyfinalny.jpg

Edited by skalpel3d
Link to comment
Share on other sites

No podzielam zdanie poprzednika. Patrzac na obrazek calosciowo, to rzeczywiście dachowka odstaje jakoscia od reszty. Popracuj nad materiałami cegly na kominach, daj bumpa albo normal mape bo strasznie plasko to wygląda.Trawka super jak dla mnie i ogolnie fajny projekt.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki co do dachu to już z nim wojowałem tez mi nie leży ale takie coś dostałem jako materiał wyjściowy od klienta to jest jakaś ichnia dachówka która produkują i to ma dosyć dziwną strukturę chyba dla samego siebie zrobię ten dach czymś co nie będzie tak matowe. Co do kominów to MariushO masz racje mimo że one już mają normal map zastosowane to nosiłem się albo z geometria cegiełek albo z diplacementmod.

Co do trawnika to modele własne trawki i kwiatków natomiast reszta zrobiona multiscatterem jak już będę po tym zleceniu to powrzucam modele trawek na forum może się komuś przydadzą :)

Link to comment
Share on other sites

Być może mala rozdzialka obrazka nie pozwala dostrzec wszystkich szczegółów. Popracuj nad normal mapa i jej intensywnoscia, jeśli chodzi o kominy. Dodatkowa geometria to więcej czasu renderu. Jak zrobisz dach "po swojemu", to praca będzie bardzo dobra!

Co do upodoban klientów, to .... no wiesz co chciałem napisac!

Link to comment
Share on other sites

To nie tyle ich upodobanie co ichnie produkty, zresztą kolejny domek co robię teraz mimo że jest architektem to jedyne co mi się na usta ciśnie to kurnik zresztą za parę dni go pokaże. Klient dostarczył plany dwg i niektóre wytyczne materiałowe z tekstem panie zrób pan coś z tego żeby klienci zaglądali do nas ;).

Link to comment
Share on other sites

Drzewko w tle to mogłeś chociaż przekręcić o jakieś 90+ stopni aby się tak nietajlowało :) co do samej wizki to dach mi nie leży. Kolor jakiś fikuśny. Mocne kominy i orynnowanie. Drewno w połączeniu z granatowym dachem i czerwonymi kominami też średnio wygląda.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie, za dużo się dzieje i za chaotycznie, do tego brak tła z tym kontrastuje. Drzewa mają "dynamiczne" kształty i to też odwraca uwagę od domku, poza tym takie dzikie sosny dziwnie wyglądają na pustej działce i z łąką na horyzoncie.

Link to comment
Share on other sites

siwy dzięki za uwagi co do tła i lokacji chałupy stoi na wzgórzu i jest tez otoczona takimi niewydarzonymi górkami to w tle to nie łąka tylko lasek na kolejnym krecim kopcu ;)

Biszkopt sosna kręciłem i taki układ najbardziej mi pasował i klientowi do wizki właśnie takie powyginane mu odpowiadały i tern skąpo zalesiony klient po próbnym domku zastrzegł się że nie chce nudnych zwielokrotnionych wizualizacji strikte archonowskich wręcz mają być bajkowe w kolorach ;)

Żeby nie tworzyć następnego posta wrzucam kurnik "Bartek" bryła jak dostałem tak naprawdę zasługiwała tylko na to aby na wizce umieścić stado drobiu ;)

bartekrgbcolor.jpg

Edited by skalpel3d
Link to comment
Share on other sites

Quad jest everowy vol. 93 i tak ogólnie to się powinno na nim zmienić shadery bo na czystym renderze wyszedł jak z wosku, po poprawieniu saturacji jest ciut lepiej ale nauczka na przyszłość że trzeba ichnie modele sprawdzać zanim się je użyje

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie git. Jedna uwaga do przedostatniego. Nie wdając się w inne szczegóły bo nieraz to kwestia gustu jest: wysokość kamery w kadrze - raz na jakiś czas trafiają się takie wizki jakby fotki pstrykane z poziomu gałęzi drzewa. Mi to się nie podoba bo wygląda nienaturalnie, kto robi zdjęcia na tej wysokości, zaburzona jest skala bo wygląda jak makieta.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

z czystej ciekawości sprawdziłem kamerę jest dokładnie na 172 cm może przyczyna tego efektu jest to ze ten dom jest niski wys wnętrz jest 255 cm . Co do samej wysokosci kamery to daje na takiej bo sam przekraczam 196 cm wzrostu, natomiast we wnętrzach zawsze daje z przedziału 155-165 ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej,

Wizka ładna choć ja bym się czepiał mocno materiałów, zwłaszcza dachówki - to boli w oczy, w następnej kolejności cegły a potem drewno użyte do balkonu i wykończenia dachu.

Za to trawa jest pierwsza klasa, można wiedzieć czym robiona?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Do tej pierwszej, tam gdzie stoi czerwony samochód

 

edit...

dopiero zauważyłem że niżej to poprawiłeś... Jest lepiej, zdecydowanie, choć nigdy nie widziałem tak błyszczącego dachu, ja bym te dachówki zmatowił porządnie

Edited by kingwins
Link to comment
Share on other sites

Wrzucam jednym ciągiem trzy domy już po zakwalifikowaniu przez firmę :)

haidwizualizacja.jpg

klient sobie zażyczył gładką krótką trawę przy jednym domku bez krzaczków to ma :)( ogólnie mi ta wizka nie leży klientowi tak)

westcondofinalny.jpg

bungawizkafinalna.jpg

Edited by skalpel3d
Link to comment
Share on other sites

Co mi się rzuca w oczy to zgnita zieleń na roślinkach. Spocone leżaki na ostatnim :) i jeśli to są domki dla jednej osoby do katalogu to powinny jakoś utrzymać ten sam wygląd ( mam na myśli kontrast, jasność ) bo te 3 ostatnie wyglądają jakby 3 osoby to robiły :)

Link to comment
Share on other sites

siter90 dzięki że wyłapałeś te leżaki jakoś mi się to nie rzuciło w oczy( znowu everowe modele i ich shadery kolejna nauczka aby nie korzystać z ich modeli :( ) co do jednego kontrastu to i tak to jeszcze pójdzie do obróbki przed wydrukiem :)

Link to comment
Share on other sites

@[email protected] nikt ci nie broni popracować nad światłem i kolorami :P. Co do klienta to niemiecka firma robiąca domy z prefabrykatów. Klient wizek widział więcej niż któryś z nas wyprodukował nie życzyli sobie sztampowego podejścia z wronami i robionym światłem na jedno kopyto, każda miała być inna, a pierniczkowy gust kolorystyczny to mały pikuś przy zwalczeniu krasnali ogrodowych :) Za zwrócenie uwagi na liście dzięki pewnie przy nastopnym zleceniu podkręcę translucen :) Czego masz tylko gwiazdki zamiast prac jak sie wchodzi na twoje posty ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy