Skocz do zawartości

Anisotropic BSDF na okrągłej powierzchni


860lacov

Rekomendowane odpowiedzi

Walczę z tym szaderem i każdą bitwę na razie przegrywam.

[ATTACH=CONFIG]90460[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]90459[/ATTACH]

Obejrzałem i przeczytałem tutorial na blenderguru. Boki wyszły tak jak chciałem, ale przód pokręteł albo odbija mi się w pełnym macie albo jest cały biały, a chciałbym żeby wyszło tak: Radial Brushed Aluminium

 

Boki zmapowałem z widoku od góry, a przody z frontu. Zasadniczo robiłem jak w tutorialu. Profilaktycznie przód przerobiłem też na ngon, ale to również nic nie dało.

Edytowane przez 860lacov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jesteś pewien, że odbija w pełnym macie?

Ustaw jakąś hdrkę, żebyś widział co się tam odbija, bo jak się odbija szare niebo, to wiesz, i tak będzie szare.

 

A jak ci się nie uda tak jak Price'owi, to spróbuj na ostro teksturą tak jak tu http://blenderartists.org/forum/showthread.php?216113-Brecht-s-easter-egg-surprise-Modernizing-shading-and-rendering&p=2235887&viewfull=1#post2235887

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDR jest ustawiony. Coś namieszałem, ale po poprawieniu wygląda to tak:

[ATTACH=CONFIG]90461[/ATTACH]

 

Odbicie wychodzi jak jakiś placek.

W wolnej chwili pokombinuję z garnkami tak jak Andrew P. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry polka, ale głupi pomysł.

dJybChE.png

tak to wygląda zrobione kosztem 4k poly

 

Anizotropic jest "tańszy" nawet od bumpmapy z rowkami, więc jest świetny do zastosowań, w których rowki są zbyt drobne, żeby je było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po 1x subsurf zaznaczenie021.png 15k

a tak po 2x subsurf x8DkJcM.png 60k

3x daje 230k poly (czyli prawie pół miliona trójkątów, a moire (pasma) zostają i już się nic nie poprawia, za to zaczyna ścinać wieport)

 

Anizotropic jest "tańszy" nawet od bumpmapy z rowkami, więc jest świetny do zastosowań, w których rowki są zbyt drobne, żeby je było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem szybki test na podobieństwo tutoriala Price'a.

[ATTACH=CONFIG]90463[/ATTACH]

 

Kilka minut roboty i wyszło tak jak miało wyjść. Nie wiem gdzie popełniłem błąd. Materiał aniso jest, uv jest, a odpowiednie odbicie nie wyszło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oglądałem tego tutka, ale moje doświadczenia z anizo sprowadzaja się do tego obrazka (uzyskane bez uvki/tekstury).

[ATTACH=CONFIG]90465[/ATTACH]

ikkiz, to co pisze polka dot robi się bez shadera anizo tylko zwykłym glossy :P

[ATTACH=CONFIG]90466[/ATTACH]

Edytowane przez szczuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Bez też działa z tym, że uv ma za zadanie bardziej poprawne rozłożenie na bokach (wydaje mi się, że fizycznie bardziej poprawne).

Jak by nie było to na garnkach wyszło, a na pokrętłach nie, a geometria podobna. Do sceny ze wzmacniaczem wrzucę jeszcze dziś garnek i zobaczę czy wina leży w pokrętłach czy w samej scenie.

 

Edit.

Zrobiłem dodatkowy model i dodałem do niego walec. Przerzucałem materiały z jednego obiektu do drugiego, tworzyłem nowe materiały, a wynik był cały czas taki sam czyli:

[ATTACH=CONFIG]90468[/ATTACH]

Nowy walec z ładnym refleksem, a pokrętło cały czas d...

Edytowane przez 860lacov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem szczuro, ja też robiłem (przykłady) zwykłym glossy. To niewydajna metoda i brzydki efekt mi wyszedł jak rowki mające na renderze około 1px szerokości weszły w "interferencję"

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

860lacov: ogólnie wg mnie płaszczyzna pokrętła nie jest zwrócona w kierunku osi "Z" obiektu. a jak nie działa dalej to wstaw ten walec co ci działa i po krzyku

Edytowane przez szczuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności