Jump to content

Dom jednorodzinny

mirass
 Share

Recommended Posts

Hej. Próbuję zrobić wizualizację domu jednorodzinnego. Niespecjalnie mi to idzie. Będę miał do was kilka pytań w tym wątku. Na początek mam pytanie o szkło. Wydaje mi się, że spłaszcza mi wnętrze parteru, nie widać tej przestrzeni. Wrzuciłem jako szybę 2 plane i próbowałem Flip, ale wtedy jest zwykle gorzej bo odbija to co widać z zewnątrz i nic nie widać wewnątrz. Drugie pytanie: renderuje w vray'u z kamerą vray'a. Czy da radę jakoś ręcznie zmniejszyć zbiegi perspektywicznie, żeby były mniej ostre?wizka_zpsdfd05527.jpg

Edited by mirass

Światło w tej scenie jest całkowicie do poprawki, cienie masz mocne i wyraziste natomiast niebo masz nijakie i przejaskrawione takie świecenie tej chmury wskazywałoby ze to właśnie gdzieś tam jest słoneczko zupełnie niezgodne z tym jak masz przepalona frontowa ścianę i jak się układają cienie. Jeśli świecisz scenę hdri +vraysun to ustaw słonce tam gdzie ono powinno być a następnie podlinkuj vraylight dome a dwa vraysun w takim przypadku nie jest głównym światłem tylko ma służyć do wyciągnięcia cieni. Tak ogólnie to wygląda że nie panujesz nad color mappingien i ustawianiami kamery