Skocz do zawartości

Vray Daylight system.


Shagohad

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie;

 

Korzystam z tego tutoriala:

http://vray.info/tutorials/vraydaylight/

Robie dokladnie to co jest tam napisane i za kazdym razem wyochodzi mi bialo-czarny render :/... Tzn. tlo jest biale, a obiekt czarny.. Czy ktos ma moze jakis pomysl, dlaczego tak sie dzieje ?. NIe potrafie sobie z tym poradzic, a w necie ciezko wyszukac cokolwiek...

 

Dziekuje za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak, uzywam, nic to nie zmienialo. Nawet jezeli utworze zupelnie nowy projekt, jest dokladnie taka sama sytuacja... Wczoraj pobralem Vray ze strony i mialem informacje, ze to demo. Moze to byc powodem, czy demo oznacza, ze to wersja trial ?. Jestem w kropce, bo to mocno irytuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko vraya to dotyczy, bo w MentalRay dzieje sie dokladnie to samo.. Od samego rana szukam tego w internecie dlaczego nie dziala i juz mnie c**j strzela, bo NIGDZIE nie ma zadnej odpowiedzi. NIGDZIE. Czy tylko ja mam ten bzdurny problem ? :/

 

5eyz.jpg[/img]

 

Efekt jest dokladnie taki sam: biale tlo, czarne obiekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shagohad, zwykle jest tak, że problemy które miewamy są dziwne, niespotykane i pokraczne. Ja zwykle postuje takie na forum, potem sam znajduję rozwiązanie i daję odpowiedź. W necie są dlatego rozwiązania, że KTOŚ je musiał rozwiązać. ;) Jak bardzo Ci zależy to podeślij mi scenkę na maila, zerknę od razu i odpowiem co sądzę.

 

Pace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kuro za zainteresowanie.

Problem nie lezy w jednej scence. Moge tworzyc dziesiatki nowych scen i za kazdym razem jest ten sam problem. Moge korzystac z kilkunastu tutoriali, efekt jest ten sam: biale tlo + czarne obiekty. Jestem po prostu pewien, ze chyba mam skopany pragram.. Pobiera mi sie wersja trial 2014 i zobacze efekt pozniej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany !. Reinstall VRaya pomogl, nie wiem co bylo wczesniej nie tak, ale po przeinstalowaniu dziala juz poprawnie, heh.

Przy okazji, zeby nie tworzyc nowego tematu: jak zrobic, zeby podczas modelingu na podstawie blueprintow "twarze" byly przezroczyste i mozna bylo widziec to co za obiektem ?. Oczywiscie nie chodzi mi zmiane transparentnosci obiektu.

Dzieki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności