Skocz do zawartości

Mr. Pajączek + Rig Test


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym wam pokazać moją małą prackę, mianowicie Pana Pajączka. Zrobiłem go aby poćwiczyć (a w zasadzie pierwszy raz wykonać) rigowanie.

 

 

Koncepcja wzięta z okładki zeszytu od Historii. Jakby ktoś był ciekawy to mogę wrzucić skan.

 

 

Oto Pan Pajączek:

 

vlbp.jpg

 

A tutaj prezentuję „Rig Test” Pana Pajączka:

 

[video=youtube_share;nCXYlyGWO2E]

 

Tutaj wersja Vimeo (której znów nie polecam, jakość w porównaniu do tej z YT jest fatalna :/ ):

 

Prackę wrzucam do WiP'a ponieważ myślę, że do Finished się nie nadaje :P

 

Chciałbym też podziękować wszystkim którzy mi pomogli, ponieważ jak zwykle nie obyło się bez problemów :D

 

 

 

Zapraszam do podzielenia się opinią i krytyką, Pozdrawiam :)

[ATTACH=CONFIG]91303[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gratulacje przede wszystkim. :)

 

Zabawny, uśmiałem się. Mogłeś zrobić ciekawszą prezentację, jakieś bardziej skomplikowane ruchy nogami - a nie na łatwiznę poszedłeś i wszystkie się tak samo ruszają! :P Ale inspiracja zeszytem od historii dobra :D

 

Pozdrawiam, zabieraj się dalej do roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz3ds: Dzięki wielkie :) Jednak z renderowaniem była taka zabawa, że jakbym miał wyrenderować więcej niż te 100 klatek to bym się chyba powiesił xD

 

@ikkiz: Sorka za brak informacji o tym.

 

Model zrobiony w Maxie 2012

Wyrenderowany w VRay'u

PostPro obrazka w PhotoShopie

PostPro "animacji" w After Effect

Napisiki w Vegasie 12

I "przeróbka" wideo na Vimeo w Adobe Premiere (dzięki Miłosz ^^)

 

Więcej grzechów nie pamiętam. Prawda jednak jest taka, że prócz Maxa w pozostałych programach bawiłem się po 5 min, może w PS'ie było trochę więcej eksperymentowania xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pytałem, bo zrobiłem sobie w Blenderze rig z constraintami dla pająków i robaków, jak przesuwam insekta, to nóżki same przebierają w odpowiednim do ruchu tempie, więc całość animuje się kluczując tylko jedną kość. Mógł bym się podzielić, jak by to Blender był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi na fajny patent, szkoda, że wszystkie programy 3d nie są ze sobą wzajemnie kompatybilne ^^

 

Ale jak będę w przyszłości coś jeszcze kombinował z robalami to będę musiał o czymś takim pomyśleć ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by były całkiem kompatybilne, to by Autodesk zbankrutował, bo by go cena Blendera zabiła. Ale faktycznie szkoda.

Tak z ciekawości, jak się nazywają constrainty (w blenderze ) w 3ds, coś takiego że jak poruszasz jedną kości, to ina coś tam innego robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by były całkiem kompatybilne, to by Autodesk zbankrutował, bo by go cena Blendera zabiła. Ale faktycznie szkoda.

Tak z ciekawości, jak się nazywają constrainty (w blenderze ) w 3ds, coś takiego że jak poruszasz jedną kości, to ina coś tam innego robi?

Wire parameters, constrainty, maxscript, i pewnie jeszcze parę opcji.

 

 

 

Zernat - bardzo fajnie, ale cieżko sie domyślić co jak jest zrigowane. Wygląda na zwykłe klucze pozycji i rotacji. Ciekawe by było, gdyby pająk robil coś konkretnego. Np. podszedł do czegoś i sie ździwił albo coś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do automatycznego biegania, obejrzyj sobie CAT w maxie. Da się tym zautomatyzować chodzenie. Przedtem zapisz scenę pod inną nazwą, i nie zapomnij często zapisywać, miewa problemy ze stabilnością.

 

Nogi i oczy w rigu są poruszywalne osobno? Jeśli nie, postaraj się zmienić, bez tego nie ma co się nawet zabierać za animację.

 

Sam stworek całkiem sympatyczny. Jak na pająka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności