Skocz do zawartości

dawidowicz


dawidowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Chyba czas najwyższy założyć teczkę i na maxie :). Nazywam się Adam Dawidowicz, stuknę trzeci krzyżyk w tym roku. I jak wielu, bardzo bym chciał malować pod biznes rozrywki elektronicznej. Mam nadzieję, że wystarczy mi werwy żeby się wgryźć w tę branżę.

 

Wybiórczo na początek, potem już będą regularne updaty.

300813sk2_zps22238c16.jpg

300813sk1_zps0a9566ca.jpg

poses1808134_zpsb5b14ccb.jpg

300713-kas_zps5bf4b414.jpg

310713-badkas_zpsa312b3b7.jpg

bust-thucydides_zpsa4045961.jpg

toad3-2-1kpix_zpsc90cf4d0.jpg

LeagueofLegendscontestpreview_zps15178ca1.jpg

silh6_zpse12c6b75.jpg

charforge-40-final_zps3762fadf.jpg

skull3_zpsd5f08347.jpg

skull-2_zps075bbb3a.jpg

starzec-z-ksiazka-copy_zps559c19b9.jpg

r3web_zps3d56877d.jpg

ryng-web_zpsd66b44c0.jpg

r3-c-web_zpsf73d5bdf.jpg

tlou-fanart-v1_zps62b50c23.jpg

tlou-fanart-v2_zpsb1048f89.jpg

tlou-fanart-1k-h_zpsb9a00d84.jpg

[ATTACH=CONFIG]91526[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć, bardzo podobają mi się portrety i projekt tej grubej postaci! Natomiast chyba przyda Ci się uniwersalna podpowiedź, aby nie mieszać kolorów z czarnym, a z innym kolorem kontrastującym (z resztą też muszę nad tym jeszcze popracować, łatwe nie jest). Są wyjątki od tego, ale jednak sprawdza się najczęściej. Też chyba powinieneś używać więcej pędzli ze zdecydowanym kryciem, wtedy plamy są lepiej określone. Teraz jest za dużo rozmytych miejsc i krawędzi. Chyba tyle co wiem :)

Malphite (tak?) też bardzo fajny gdyby nie czernie, wpisuje się kompozycyjnie w splash arty :) jednak lewa część zbyt niedopowiedziana. I w sumie nie wiem co trzyma, mimo, że znam go trochę :D Chyba, że jakoś strasznie się mylę

pozdrawiam

Edytowane przez pici
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum :)

 

Super rzeczy , najbardziej podoba mi się koncept tego bladera z czachą :D reszta też w pytę.

Zastanawia mnie ile osób na tym forum zrobi jeszcze fan art do The Last of Us normalnie co 2-3 osoba

jaka się pojawi to dodaje fan arta do tej gry :D taka ona dobra ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo podobają mi się portrety i projekt tej grubej postaci! Natomiast chyba przyda Ci się uniwersalna podpowiedź, aby nie mieszać kolorów z czarnym, a z innym kolorem kontrastującym (z resztą też muszę nad tym jeszcze popracować, łatwe nie jest). Są wyjątki od tego, ale jednak sprawdza się najczęściej. Też chyba powinieneś używać więcej pędzli ze zdecydowanym kryciem, wtedy plamy są lepiej określone. Teraz jest za dużo rozmytych miejsc i krawędzi. Chyba tyle co wiem :)

Malphite (tak?) też bardzo fajny gdyby nie czernie, wpisuje się kompozycyjnie w splash arty :) jednak lewa część zbyt niedopowiedziana. I w sumie nie wiem co trzyma, mimo, że znam go trochę :D Chyba, że jakoś strasznie się mylę

pozdrawiam

No cóż... Ohmwrecker nie jest pierwszym wyborem dla Malphita (a przynajmniej nie był kiedy jeszcze mi się chciało w LoLa grać) chociaż ma swoje zastosowania :). A za rady serdecznie dziękuję - niby o tym wszystkim wiem, ale przychodzi co do czego to się ciągle zapominam. Chyba przykleję sobie kartkę gdzieś na widoku. Albo zrobię studium pokaźnej liczbie klasyki malarstwa, może wtedy wbiję to do łba skutecznie.

 

@SammaeL - dzięki za powitanie, chociaż nie jestem taki znowu nowy. :) Jestem cichym obserwatorem już od jakiegoś czasu, tyle że postanowiłem wreszcie wyjść z tej swojej szafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema - witamy na forum. Też zaczynałem na poważnie jak 30 dobiegało ale z tego co widzę masz lepsze zaplecze na start niż ja. Nic tylko malować. Przeglądaj wątki (szczególnie te grubsze) bo tam znajdziesz prawdziwą skarbnicę dobrych linków i porad. Z refkami widzę pracujesz, i martwa się znalazła. A jak tam perspektywa, konstrukcja itp? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, masz juz calkiem niezle umiejetnosci, i zapowiadasz sie bardzo obiecujaco.

 

Mam natomiast uwage do skzicow tradycyjnych, troche za malo czasu poswieciles na zauwazenie faktu, ze cien nie jest odgrodzony idealnie ostra linia w 99% przypadkow.

 

Jesli chesz uzywac tego cienia krawedziowego to powinien on wygladac raczej tak, jak przedstawilem na tym malym przykladzie:

 

2zzhkq8.jpg

 

 

Powodzenia Pharaoh of the Fish!

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ICE - nie tyle nie zauważyłem, co raczej nie panuję jeszcze nad ołówkiem :P. Brak ćwiczeń mi się odbija czkawką w czysto technicznych aspektach - ołówek częściej trzymam jak długopis i zasuwam końcówką, zamiast bokiem grafitu. I to mimo, ze mam bezdrzewne. Jutro chyba sobie zrobię dzień tylko na to.

 

A tu przykład na to jak wiele zmienia myślenie (lub wyrobienie prawidłowych nawyków) podczas malowania. Ten burdelowaty to wczorajszy, a drugi dzisiejszy. Wczorajszy był robiony przyzwyczajonym stylem machania byle gdzie i jak, dzisiejszy świadomym ograniczaniem się w ilości pociągnięć i pilnowaniem siły nacisku. Co śmieszniejsze, oba podejścia zajęły z grubsza tyle samo czasu.

auto-090913.jpg

auto-100913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, jestem wprawdzie cichy ale wciąż żywy. Wszystkiego z tego okresu cichości pokazać nie mogę, pewien projekt sci-fi musi pozostać tajny bo NDA i takie tam, ale nie zapomnę wrzucić jak mi pozwolą :). A tymczasem coś na osłodę.

@grass: Bardzo dziękuję za tego linka, kupiłem, obejrzałem i wyniosłem sporo.

 

dark-fantasy-priest-f.jpg

bugsplat+f+3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Igi

Prawda, dzięki. Mam jakieś zboczenie z tą czernią.

 

Dobra, wygrzebany wreszcie ze zdjęć tony to czas na coś nowego. Mój pierwszy photo bashing, jednym okiem malowany (bo drugie zerkało na video Bena Mauro). Krytyka bardzo mile widziana :)space-marine-2.jpg

Edytowane przez dawidowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żołnierz z karabinem wygląda jakby był karłem. za krótkie nogi i tułów. Zresztą nogi to ma chyba jakieś pokrzywione. Cieniowanie też dziwne. Ogólnie wg. mnie dosyć słaba praca. Następne 3 dużo bardziej mi się podobają. Cmentarzysko smoków najbardziej przypadło mi do gustu. Praca ma potencjał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czuję, że coś mi umyka w temacie realizmu. Edge control, czy oświetlenie, czy coś. Oczywiście, przycisnę sam studiowanie ale gdyby ktoś miał jakieś uwagi to ja chętnie i z podziękowaniem przyjmę :)

 

 

desert-f.jpg

Edytowane przez dawidowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria szybkich studiów z Frazetty na dzisiaj. Refki były odwrócone do góry nogami, żeby skupić się na samych plamach a nie na ich temacie. Myślałem że ciurkiem polecę co najmniej drugie tyle, ale życie mi zweryfikowało plany :P

bw-studies-10-02-14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moja subiektywna obserwacja oczami laika, ale co według mnie trochę zabiera realizmu z pustynnej pracy to za szeroka skala/za duże nasycenie kolorów. Ten mocny granatowy w prawym górnym rogu wydaje się trochę za bardzo cartoonowy. Poza tym to cholernie podoba mi tekstura/kolorki pustyni wokół wraku i sugestia jego detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę nowych live, z tradycyjnego alterPOSE oraz z cosplayerką Agnieszką na Potędze. Jedno studium z Agnieszką, jak widać, zamierzam przekształcić w coś większego. Co do altera - pierwszy występ z markerem. Chciałem odejść od dłubaniny kreską i postawić na większą dynamikę pozy. Wojtek zwrócił mi już uwagę na nudny bo jednorodny kontur, i mocniejsze akcentowanie terminatora.

 

cosplay+aga+life.jpg

pozowanie-potega-3-2.jpg

 

30 sec

alter_25_02_2014_30sec_by_adamdawidowicz-d77zzfn.jpg

 

3 i 10 min

alter_25_02_2014_3_10min_by_adamdawidowicz-d77zzg0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porrr13

Fajnie zrobione pozy. Jedna rzecz, w poście numer 21. W tej pracy z karabinem, uważam, że ten karabin jest zupełnie niepotrzebny tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności