Skocz do zawartości

Intel Xeon E3-1230 V2 4x3,3GHz czy Core i7 3770


patq2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zastanawiam się nad kupnem Intel Xeon E3-1230 V2 4x 3,3GHz oraz Core i7 3770.Nie zamierzam niczego podkręcać.

Ponoć Xeon jest sporo mniej wydajny od i7 3770.A przecież to jest to samo tylko o 100Mhz,i bez tej obrzydliwej grafy od intela.Na co byście obstawial?Przeznaczenie rendering oraz wymagające gry.I jak wie ktoś od czego zależy różnica wydajności,to mile jak mi wytłumaczy.Bo już się gubię,a ciekawy jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Teraz to chyba nie łatwo będzie kupić e3-1230 v2 raczej w sklepach są już tylko v3. A tak poza tym, to praktycznie te same procesory. Nie wiem skąd słyszałeś, że jest sporo mniej wydajny, ja raczej że to właśnie praktycznie ten sam procesor. W razie co polecam xeona (mam w pracy i dobrze się sprawuje, i do domu też planuje jego zakup - tylko wersje v3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej stawiałem na budżetowe rozwiązanie. Skoro proc się nie kręci to w przypadku v2 coś na B75 a do v3 może H87. Dzięki temu przy edycji poprzedniej można było mieć i7 w cenie i5. Niestety teraz przy haswellach intel podniósł cenę xeona 1230 o około 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu xeony sa do serwerow

 

Jak widać niekoniecznie. W firmie w której pracuję, mamy HP Z220, a one właśnie pracują na pojedynczym E3-1240 i sprawują się bardzo fajnie.

 

A tak jak pisałem wyżej, dzięki temu, że śmiga sobie pojedynczy, możesz sobie złożyć fajny sprzęt do pracy w tańszej cenie niż i7 (choć oczywiście już nie pokręcisz procesora w tym wypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności