Skocz do zawartości

Clip Studio Paint


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z szybkiego, dosłownie 5 minutowego obczajenia sprawia wrażenie bardzo pozytywne, dość intuicyjny (czyt.

skróty jak w PSie) i ma bardzo sprytne gradienty. Już na starcie Krita może się schować.

Brak puppet wrapa, brak deform brush (coś jak liqufy), niższa wydajność od krity przy pędzlach rastrowych, niemożliwość szybkiego dostępu do ulubionych pędzli itd. za 50$, no faktycznie Krita powinna się wstydzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JoseConseco: no nie wiem czy tak jest. Bo z tego co czytałem gdzieś to te funkcje są. Ale może inaczej się nazywają. Zresztą tutaj na filmie:

po drugiej minucie są na tym filmie funkcje z perspektywą i właśnie taki puppet wrap (ale mogę się mylić, warto cały filmik obejrzeć).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - coś tam niby jest ale w programie tego nie znalazłem a po japońsku nie rozumiem.

biglebowsky - Chodzi mi o to, żę Krita daje tobie wybór. Możesz poprawić szkic ręcznie, albo narzędziami do tego zrobionymi (chyba, że masz pewną rękę:). możliwość wyboru > brak wyboru. Zresztą jak używasz PS'a i tobie wystarcza to nie ma sensu dyskutować. Każdy ma inne potrzeby i wymagania co do swojego narzędzia pracy. Ja bardzo cenię szybki workflow i dla tego wolę Kritę, nawet od PSa. Dla mnie Krita jest lepsza niż PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat Krita (przynajmniej ta ostatnia wersja) podoba się. Ale Clip Studio Paint też prezentuje się naprawdę fajnie. Wydaje mi się, że jest bardziej rozbudowany od Krity no i część rzeczy w nim lepiej działa (przynajmniej na pecetowej wersji, pewnie pod linuxem jest z tym lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - coś tam niby jest ale w programie tego nie znalazłem a po japońsku nie rozumiem.

biglebowsky - Chodzi mi o to, żę Krita daje tobie wybór. Możesz poprawić szkic ręcznie, albo narzędziami do tego zrobionymi (chyba, że masz pewną rękę:). możliwość wyboru > brak wyboru. Zresztą jak używasz PS'a i tobie wystarcza to nie ma sensu dyskutować. Każdy ma inne potrzeby i wymagania co do swojego narzędzia pracy. Ja bardzo cenię szybki workflow i dla tego wolę Kritę, nawet od PSa. Dla mnie Krita jest lepsza niż PS.

 

No właśnie. Nie wiem czy to faktycznie nie jest program targetowany bardziej na Japonię. Bo wydaje mi się, że on to wszystko ma. Jak czytałem sama społecznośc japońska jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje nieoficjalna strona fanklubu CPS : http://sai.detstwo.com/forum/index.php?board=9.0

Na forum załączony jest plikami tłumaczeń softu na angielski, ale to nie jest wspierane przez twórców programu. Oficjalnym dystrybutorem programu na resztę świata ( w sensie poza Japonię) w wersji angielskiej jest smithmicro który sprzedaje CPS pod nazwą Manga Studio 5. Ale teraz wraz z oficjalną zapowiedzią Celsys wersji EN nie wiem co się stanie z Manga studio. W każdym razie soft jest bardzo fajny i polecam. Ale ja i tak wolę zabugowaną Kritę :D

 

- - - Połączono posty - - -

 

biglebowsky - a ok, nie zrozumiełem o co tobie chodziło z tymi 5 pixelami. Teraz widzę, że pewnie jakiś bug był. Często wychodzą nowe build wersji alpha więc może to poprawili. Tu jest najnowsza wersja jak byś chciał przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Clip Studio i Sai i manga studio to wszystko rożne nazwy jednego softu? Potrafią zamieszać. Tak czy siak Clip jest po angielsku.

 

Pewnie kiedyś jeszcze podejdę do Krity i dam jej szanse, pewnie przy jakiejś kolejnej wersji, na razie mnie skutecznie zniechęciła. Właściwie to kolejny kamyczek do koszyczka który potwierdza mi tezę że opensource jest świetny do małych, prostych programików ale mało skuteczny przy dużych (mimo sporej ilości fajnych patentów jak zakładki w przeglądarkach czy LSCM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewanie koloru lassem- zaoszczędza dużo czasu, szczególnie przy pracy z komiksem. Nie widziałem takiego rozwiązania w żadnym innym sofcie.

Właśnie to jest jeden z lepszych ficzery Krity, że ma pędzel którym malujesz obrys obiektu i jest on wypełniany na bieżąco (coś jak brushe w alchemy). Możesz użyć tego brusha do wymazywania, z symetrią, symetrią radialną etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności