Jump to content
  • 0

Problem z zapisaniem materiału ze ścieżkami do bitmap


Question

Cześć,

Pobrałem sobie przed chwilą kilkanaście materiałów do v-ray'a. Większość z nich jest mocno rozbudowana i zawiera bitmapy.

Gdy ładuje bibliotekę do 3Ds Maxa 2013 standardowo muszę podawać od nowa ścieżki do bitmap.

 

Nie chce mi się tego robić za każdym razem kiedy używam materiału, więc chcę go jakoś ponownie zapisać z właściwymi ścieżkami.

Próbowałem tworzyć nowe biblioteki z pobranymi materiałami wcześniej poprawiając ścieżki tekstur. Jednak po zapisaniu nowej biblioteki, a następnie wyłączeniu/włączeniu 3ds maxa i otworzeniu biblioteki dalej materiały mają złe ścieżki...

 

Co poradzić ??

Link to post
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Da się bez skryptu:) customize-> configure user path-> w tych trzech zakładkach jakie się tu znajdują możesz sam sobie przypisać ścieżki w których maxio będzie rył w poszukiwaniu wszelkiego dobra potrzebnego :)

A za skrypt dzięki bo się może przydać :)

Link to post
Share on other sites
  • 0

Cześć to ja tak może trochę nawiązując do tego problemu. Chcę stworzyć sobie bibliotekę moich oraz ściągniętych z internetu materiałów. Chcę ale była zawsze po uruchomieniu świeżego maxa. Ze stworzeniem biblioteki materiałów nie ma problemu, tworzę nazwy grup, wczytuję materiały i wszystko działa pięknie. Problem zaczyna się w momencie kiedy wyłączam maxa i odpalam ponownie. Wtedy wszystkie biblioteki , które wczytałem, stworzyłem znikają i nic tam nie ma i muszę powtarzać wszystko od nowa. Może ktoś z was miał podobny problem i wie jak to rozwiązać. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc!!

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy