Skocz do zawartości

Problem z zapisaniem materiału ze ścieżkami do bitmap


kuba098

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pobrałem sobie przed chwilą kilkanaście materiałów do v-ray'a. Większość z nich jest mocno rozbudowana i zawiera bitmapy.

Gdy ładuje bibliotekę do 3Ds Maxa 2013 standardowo muszę podawać od nowa ścieżki do bitmap.

 

Nie chce mi się tego robić za każdym razem kiedy używam materiału, więc chcę go jakoś ponownie zapisać z właściwymi ścieżkami.

Próbowałem tworzyć nowe biblioteki z pobranymi materiałami wcześniej poprawiając ścieżki tekstur. Jednak po zapisaniu nowej biblioteki, a następnie wyłączeniu/włączeniu 3ds maxa i otworzeniu biblioteki dalej materiały mają złe ścieżki...

 

Co poradzić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Da się bez skryptu:) customize-> configure user path-> w tych trzech zakładkach jakie się tu znajdują możesz sam sobie przypisać ścieżki w których maxio będzie rył w poszukiwaniu wszelkiego dobra potrzebnego :)

A za skrypt dzięki bo się może przydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć to ja tak może trochę nawiązując do tego problemu. Chcę stworzyć sobie bibliotekę moich oraz ściągniętych z internetu materiałów. Chcę ale była zawsze po uruchomieniu świeżego maxa. Ze stworzeniem biblioteki materiałów nie ma problemu, tworzę nazwy grup, wczytuję materiały i wszystko działa pięknie. Problem zaczyna się w momencie kiedy wyłączam maxa i odpalam ponownie. Wtedy wszystkie biblioteki , które wczytałem, stworzyłem znikają i nic tam nie ma i muszę powtarzać wszystko od nowa. Może ktoś z was miał podobny problem i wie jak to rozwiązać. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności