Skocz do zawartości

pojazd 3d: nissan micra


rzulu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na pierwszy model całkiem nieźle. Tylko tak, wystawiasz tutaj swoje dzieło po to żeby inni ocenili i naprowadzili ci co jest nie tak i co powinieneś ewentualnie zmienić. Więc tak:

Karoseria nie jest zła, ale widzę jakieś nidociągnięcie na masce tuż przy szybie. Poza tym powinieneś dać większe rozmycie cieni i większy Bounce dla Global Illumination. Oprócz tego wnętrza nie chciało ci się już modelować widzę :) ale w porządku. no i to, to coś na podłodze przed samochodem to już mogłeś w Photoshopie usunąć.

Mógłybyś napisąć więcej szczegułów na temat modelowania, renderingu, softu i padaczki na której to wszystko było robione. Nie jest źle, nie łam się i trenuj dalej.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.....ogólnie model zrobiony nieŸle, chociaż jakoœ mi się wydaje zniekształcony.... jest parę niedocišgnieć w karoserii: kanciasty tył, krzywe nadkola, rama wokół szyb, no i te okropne lampy...

Materiały bardzo kiepskie...szczególnie te felgi!

Prezentacja też pozostawia wiele do życzenia, cienie zbyt ostre i jakaœ dziwna plama przed samochodem :/

Przyciemniane szyby...hehe....dobry sposób na uniknięcie kłopotów z modelowaniem wnętrza, ale wyglšdajš przeciętnie.

No ale ratuje Cię to że to Twój pierwszy samochód ;) Ćwicz dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyjmuje slowa krytyki z pokora ;) , wiec tak maly update ale ..

1. Sprzet na ktorym to robilme to duron1600 256 mb ( najbardziej boli ) , gf2 mx

2. Co do lamp to albo mi sie cos z materialami stalo albo .. nie wiem ale lewa lampa tak wyszla a prwa inaczej :) no coz ;) ta prwa chyba lapiej :)

3. Material felg, hmm no mi sie wydaje odpowiedni :) ale moge sie mylic , co dokladnie z nimi nie tak :) ?

4. Z tylu nie jest kanciato :) przyzekam :> , to chyba takie sludzenie , niedlugo dam tyl autka :).

5. Jeszcze jedno, szyby co z nimi nie tak , tak dokladniej.

6. I jeszcze jedno , to nie jest moje pierwsze autko tylko pierwsze robione splinami , i odgapiane bo wczesniej zrobilem jedno. ale tamto bylo wymyslone przeze mnie , po czesci i robione inna technika :)

a tu update. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgii wyszły troche za bardzo plastikowe .... i popraw te szyby moze, bo psują efekt :]

Nie wszystkie felgi sa metaliczne ;p duza czesc Polski ma plastikowe :D

 

Co do samochodu, jak na 1 raz moze byc, tylko te swiatla troche za dlugie, reszta ok.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kola i felgi (kołpaki) wyszły zdecydowanie najlepiej, modeling też ogólnie wporzadku, ale materiały poza kołami to słąbizna, nad lakierem i lampami mogłeś posiedzieć. Tutoriali do lakieru jest już naprawdę sporo prawie do każdego rendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Ten drugi render już jakoś wygląda. Mapa HDRI ratuje Twoją scenkę, aczkolwiek troszeczkę (chyba.tak mi się wydaje) przegiąłeś z jasnością mapy.

Chodzi mi o to (nie wiem jak to się fachowo nazywa), że za bardzo ta mapka "świeci" i na szybach jest zbyt jaskrawy kotrast, trszkę powinieneś to przyciemnić, poza tym popatrz na rendery innych samochodów, w nich mapa HDRI wcale tak mocno się nie odbija. Na karoserii Twojej Micry jest tej mapki trochę za dużo, na innych renderach samochodów jest tylko lekki zarys HDRI, a u Ciebie trochę się świeci. Zobaczysz, będzie dużo lepszy efekt jak to poprawisz.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... tez zaczalem skrobac micre ale wczesniejsza wersje i tak sie zastanawiam czy by jej na forym nie umiescic ale z moim zapalem do pracy ciezko by bylo z apdejtami...

a co do modelu to ma troche bugow (jak moj :D) ale ogolnie bardzo fajnie

podoba mi sie env. i kolpaki...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojejku! zwiewność i zwinność ruchu drobniutkich kopyt jelonka urzekła mnie, a jego słodki ryk upewnił mnie w przekonaniu o wielkości tego dzieła.

 

teraz następny drzeworyt panie tadziu, teraz dla państwa Kowalskich. ale to dopiero po przechadzce po górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na pierwszy samochod i prace bardzo ladnie; poza tym przednie swiatla psuja efekt, odwzorowales mniej wiecej geometrie lamp?? boczne lusterka dziwnie sa polaczone z drzwiami, jednak ze wzgledu na to ze to Twoj pierwszy samochod mozna te niedociagniecia pominac, ale trzeba o nich wspomniec zebys na drugi raz sie poprawil :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinienem poczuć sie dotkniety. Ale nie jestem. Szkoda, nie? Nie wiem czy zauważyłes, ale głebi twoich wypowiedzi nie potrafi zauwazyc 99% ludzi z tego forum. Odczytują je jako przejaw "buntu" sfrustrowanego nastolatka. Zastanow sie nad tym.

A jelonek nie uciekł. Skręciłem mu kark.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98% ludzi nie jest w stanie rozwiązać zagadki "Einstein'a". 99% ludzi ma naprawdę nikłe szanse w matematyce. czy większość ma rację? daj spokój tym demokratycznym naroślom.

 

 

buntu? ale to chyba w innej klatce? no to do widzenia.

 

 

edit

 

w pełni się zgadzam z tym, co niżej kozioo napisał o usunięciu postów. przepraszam za niego, znowu się urwał łańcuch :> pokój i miłość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności