Skocz do zawartości

9 minut filmu niskiej/optymalnej jakosci, w czym renderowac?


koen

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam do wyrenderowania film ktory po post produkcji wydluzajacej go ma miecokolo 9 minut. film to jazda droga , ma to byc wrecz przecietnej jakosci by szybko sie renderowala, albo powiedzialbym raczej optymalnej. rozdzielczosc HD. do tej pory robilem animacje w 3ds z vray zdecydowanie krotsze, max 2 minuty i bardziej wymagajace jakosciowo. tutaj ma to byc optymalne, do wyboru mam 3dsa i blendera, ktory program z tych dwoch wybraz i z jakim silnikiem do takiego zadania? vray bedzie ok do "szybkiego klatkowania"? czy moze polecicie jakis inny silnik renderujacy szybki do ogarniecia do poziomu jaki potrzebuje? sceny calkowicie puste, jakies mosty, pudelka imitujace domy , pare poruszajacych siem pojazdow i atrapy drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

W blender internal trudno uzyskać zadowalające rezultaty, wiele rzeczy trzeba zmyślnie fejkować. Niektóre rzeczy potrafią się liczyć więcej niż być puścił klatkę w unibiasowym rendererze. Jak nie renderowałeś na internalu to zostań przy maxie raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vray z HDRI na dome light z włączą opcją zapisu do light casha na wszystko co się nie porusza, GI oczywiście wyrenderowane wpierw na dysk + nie wiem co będzie dobre hmm... brute force na to co się porusza(?), a ew. motion blur w fakowany w post pro za pomocą odpowiednich passów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności