Jump to content

nakładanie tekstury na głowę żółwia


Rorschach

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie!

Bardzo proszę o pomoc przy moim małym zadanku:) Otóż zmontowałem głowę żółwia z polygonów na podstawie dwóch rzutów obiektu, następnie za pomocą unwrap utworzyłem rozwiniętą skórę facjaty żółwiowego jegomościa. W photoshopie próbowałem za pomocą otrzymanej mapy głowy żółwia i warstw stworzyć skórę z makijażem- nie bardzo wiem jak dodać bitmapę jako warstwę, więc za skórę posłużył zielony kolor, dookoła oczu trochę fioletu (żart mojego wykładowcy) i czerwonej szminki wokół "ust". Następnie po zapisaniu odpowiedniej formy maski w edytorze materiału tworzę nowy standardowy materiał, zaznaczam opcję background, w opcjach maps wybieram diffuse color i z opcji jako bitmapę wybieram utworzoną przez siebie w photoshopie maskę, następnie nakładam materiał na obiekt. W teorii powinno wyjść pięknie, a tu kicha, bo wygląda to tak:

[ATTACH=CONFIG]91962[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]91961[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]91963[/ATTACH]

Nie mam bladego pojęcia co może powodować taki stan rzeczy. Proszę o jakąś wskazówkę.

P.S.

Próbowałem dodać kolejną jako warstwę obrazek- bitmapę, skórę jaszczurki i pobawić się trochę opacity i kolejnością warstw, ale że nigdy wcześniej nie miałem fotoszopa w rękach to nie wiem jak to zrobić:P Proszę również o podpowiedź. Wiem, pytanie trochę bardzo lamerskie, i pewnie bardzo proste w odpowiedzi, ale jestem nowicjuszem i średnio raczkuję z tym narzędziem;)

Edited by Rorschach
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

By zrobić teksturę dla żółwia, poszukaj w necie "how to draw textures in photoshop" albo how to create textures ..

 

 

No a tak poza tym, to siatka tego czegoś, jest po prostu przeokropnie źle zrobiona, ten "żółw" mógł się zamknąć w 20 razy lżejszej siatce. Co to za uczelnia? Co to za wykładowca, jeśli nawet nie karze wam najpierw siatki zrobić porządnej. Serio, nie ogarniam.

Link to comment
Share on other sites

Bez podstaw photoshopa ciężko będzie coś Tobie pomóc... Jedyne co Ci mogę podpowiedzieć na tym etapie to... wejdź na YT i tam masz MILION różnych tutoriali. Zarówno odnośnie PS jak i maxa.

 

No i tak jak pisze Biolo - siatka masakra. Po co trzy warstwy TS? Przecież wystarczy jedna i potem zwiększasz iteracje :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy