Skocz do zawartości

Quadro FX 3800 vs FX 5600


Gość showdance

Rekomendowane odpowiedzi

Gość showdance

Witam

Obecnie jestem w trakcie składania zestawu do 3d maxa. Pojawił się problem z wyborem karty graficznej. W budżecie który przewiduje na to wydać są 2 Quadro FX 3800 albo FX 5600.

 

Teraz pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników. Którą wybrać ?

 

W tym miejscu jest porównanie tych 2 kart jednak nie wiem czy jaki wpływ będzie miała ilość rdzenie Cuda na szybkość renederowania.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/NVIDIA_Quadro

 

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=200&gid2=196&compare=quadro-fx-3800-vs-quadro-fx-5600

 

Może jeszcze konfiguracja całego zestawu:

 

Komputer oparty na procesorze Intel Core i7 3770

Płyta główna ASUS B75M-PLUS

Pamięć 4 x 4 GB Geil Evo Leggera 1600 MHz

Dysk twardy KINGSTON DYSK SSD SV300S3B7A/60G BOX

Zasilacz 600 Watt Modecom Logic

Nagrywarka DVD x 22 Samsung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ludzie, co wy tak latacie za tymi kartami Quadro? Ktos Wam to gdzies masowo poleca, czy o co chodzi?:)

 

same story... Jest że quadro profesionalne... i tak dalej Tak samo jest z maxem :D kiedyś a i owszem była różnica. Ale teraz? Jest wręcz przeciwnie. Tylko mało osób potrafi przejrzeć na oczy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość showdance
kę? W sensie że jest taniej czy Jesteś jednym z tych którzy uważają że ostatni dobry max to był 2010.

Mój wizualizer obecnie pracuje na 2011 i do tej wersji się przymierzam.

Na grafikę chce przeznaczyć max 600 zł i na allegro widziałem propozycje gtx 650 Ti z 2 Gb ramu. Brać tego 650 czy szukać seri 5xx lub 760 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA zakupiłem GTX 580 3GB RAM (octane renderer, cycles w blenderze i vray rt pięknie na tym działają). Koszt 870 zł:

http://allegro.pl/hit-msi-geforce-gtx580-twinfrozr-3gb-ddr5-384bit-i3709723869.html

Tam też kupiłem.

Aktualnie mam GTX 560TI (2GB RAM) plus 580 GTX (3GB RAM). Fakt - karty Quadro mniej się grzeją ( w pracy mam Quadro 4000 z 2 GB RAM), ale za to mój GTX ma 3 GB RAM i kosztuje 4 razy mniej niż ten Quadro 4000. W testach benchmark dla silnik CYCLES (blender 2.69 64 bit) moja karta GTX 580 kładzie na łopatki tego Quadro 4000 równo o 50% szybciej renderując.

Co do wydajności w Viewportach (max3d, cinema4d, blender czy też wsparcie dla takich atrakcji jak pełne 3D w After Effects liczone na CUDA) - gtx 580 3GB Ram nadal kładzie na łopatki tego Quadro 4000 2GB RAm. A to QUADRO 4000 kosztuje około 3000-3500 zł. Masakra...

Podaje temperatury na kartach po 30 minutach renderingu CUDA:

Gtx 560 2GB - 75 stopni

Gtx 580 3GB - 69 stopni

Karty w obudowie leżą jak klasyczna kanapka z szynką - jedna nad drugą i prawie dotykają się obudowami. myślę że z chłodzeniem wodnym można zejść do 36-39 stopni w stresie (dla obu kart).

Gdy liczę coś tylko przy pomocy gtx 580 - temperatira wynosi 64 stopnie.

A procek w tym czasie śpi...:) to znaczy mogę w Photoshopie lub Gimpie wtedy dłubać :)

Pozdrawiam

Krzysztof Czerwiński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam jak dochodzi do takich sytuacji. Taka karta to kupa szmalu. Nikt niekupuje jej od tak. Ludzie pytają miliard razy na forach o tanie karte. A co dopiero już taką kartę. Naprawdę ciężko znaleść posty gdzie ludzie doradzają quadro XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak..oczywiscie że są ale dotyczą szczególnego oprogramowania, np. programy do montażu i ingerencji w obraz w czasie rzeczywistym ( szczególnie 2k i 4k) gdzie Quadro w opcji SDI jest bardzo pożądanym rozwiązaniem czy też najnowsza technologia NvidiaMaximus czyli wykorzystanie połączonych mocy Quadro oraz karty Tesla. Tak na marginesie ...quadro 6000 SDI kosztuje 35000 pln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to że to quadro też często się przydaje. dzięki za odpowiedzi bo muszę się w tym temacie doedukować a kogo lepiej zapytać jak nie użytkowników i speców.

 

 

Znajdź komputer z quadro. Zobacz sobie jak to chodzi. Znajdź komputer z dobrym GTX'em i sobie porównaj i będziesz wiedział czy potrzebujesz wydać 200% kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź komputer z quadro. Zobacz sobie jak to chodzi. Znajdź komputer z dobrym GTX'em i sobie porównaj i będziesz wiedział czy potrzebujesz wydać 200% kasy.

 

Nie chodzi o to co chcę kupić ale jakiej wiedzy potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak. W cenie najmocniejszego quadro. Mam GTX titany. w takiej ilości. że mam live render. Na full pathowym renderze. Na jednym monitorze sobię ustawiam taki rendering.. a na drugim sobię modeluje.. ustawiam... ustawiam shadery... maluje tekstury i w czasie rzeczywistym widzę zmiany jakie zachodzą na renderze. w finałowej jakości.

 

Quadro nie da rady czegoś takiego wykonać :X ale pobracam sobię viewportem bez przycinek jeśli będą sterowniki. Tylko po co mi t skoro 1 titan bez problemu obsługuje 100 milionów poly w viewporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Kramon ale czuję sie zobowiązany aby zabrac głos .... rozumiem że jesteś wielkim zwolennikiem renderingu GPU ( podobnie zreszta jak ja) ale jego era nastąpi kiedy uda mu sie pokonać bolączki właściwe dla świeżej i jeszcze niedoskonałej technologii. Nie wiem jakiego softu do GPU używasz ( zakładam że Octane lub VrayRT) ale wszystkie te które znam mają sporo zalet i tyle samo wad a do największych należą oczywiście problemy z generowaniem efektów wolumetrycznych oraz porządnej obsługi particli. W wielu wypadkach uniemożliwia to lub przynajmniej mocno ogranicza wykorzystanie ich szczególnie na potrzeby efektów VXD ( kino i tv)

Co do mocy przetwarzania ... hmm ...

przede mną stoi stacja oparta na 6 chłodzonych cieczą tytanach ( przygotowywana dla klienta) i przyznam że daleko jeszcze do renderingu w czasie rzeczywistym ( a wszystko zapewne zależy od stopnia złożoności sceny i jej wielkości).

To zrozumiałe że rendering na GPU to przyszłość ale... jeszcze długo rendering CPU będzie interesujący ze względu na swoją uniwersalność.

Co do Quadro to nie są to karty zalecane do renderingu GPU jako że poważne studia celują w Tesle K, zaś mniejsze i indywidualne przedsięwzięcia w Tytany i GTX780, ale wierzaj mi ze Quadro ma swój target uzytkowników.

 

a tak z czystej ciekawości zapytam... ile kart gpu ( piszesz o Tytanach) masz w swojej stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volumentryka pojawi się lada moment, kwestia paru miesięcy. To mnie natomiast totalnie nie martwi dużo bardziej problematycznym zagadnieniem jest pamięć która ciągle w cale nie jest taka wysoka. To że quadr ma swój target jest oczywiste chociażby aplikacje takie jak solidworks. Co do Tesli w cale nie są szybsze od GTX'ów. Są po prostu odblokowane itp.. Ale w raz z premierą titana ten problem znikł.

 

Na tym filmie jest 4x titan. Jak dla mnie to to jest realtime. oczywiście to jest exterior. Ale w interiorach jest praktycznie identycznie.. może 2-5 sekund dłużej trzeba poczekać.

 

Ja osobiście nie posiadam stacji z Tytanami na pokładzie ale miałem przyjemność pracować na komputerze posiadającym dwa tytany.

 

Co do tych braków mocnego wsparcia voxeli/volumentryki to weźmy pod uwagę taki szczegół że obecne karty GPU i tak mają za mało pamięci RAM na tego typu sprawy tak naprawdę. A do małych symulacji typu.. splash mleka z pod jogurtu, bez problemu jest wsparcie. czy czekolada lejąca się na batoniku. Można to renderować na GPU bez problemowo. Natomiast na wszelkiego rodzaju wielkie symulacje wybuchów czy ekosystemów wodnych to 6GB pamięci ram to mało w sumie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kramon , widzę że linkując filmik o renderingu na 4 tytanach zachwycasz sie pokazanym tam benchmarkiem z OctaneRender. :)

do tego wystarczy nawet pół tytana no ale skoro już mówimy o tym teście to własnie przed chwila na stacji z 6 Tytanami uruchomiłem go ( i dostałem za to opieprz bo jest wlasnie pakowana do wysyłki :D).

Wynik benchmarka PT to 41Ms/sec.

w praktyce przekłada sie to na mniej więcej 1kl/10s przy dosyc złożonej scenie exterior czyli daleko jeszcze do czasu rzeczywistego :)

Co do różnic w Tesli i Tytanie to Tytan jest bardzo low budżet.

Jednakze nie ma wyboru jeżeli potrzebujemy więcej niż 6 GB ramu... pozostaje tylko Kepler K40 za kosmiczne pieniążki.

Edytowane przez matszklar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kramon , widzę że linkując filmik o renderingu na 4 tytanach zachwycasz sie pokazanym tam benchmarkiem z OctaneRender. :)

do tego wystarczy nawet pół tytana no ale skoro już mówimy o tym teście to własnie przed chwila na stacji z 6 Tytanami uruchomiłem go ( i dostałem za to opieprz bo jest wlasnie pakowana do wysyłki :D).

Wynik benchmarka PT to 41Ms/sec.

w praktyce przekłada sie to na mniej więcej 1kl/10s przy dosyc złożonej scenie exterior czyli daleko jeszcze do czasu rzeczywistego :)

Co do różnic w Tesli i Tytanie to Tesla jest bardzo low budżet.

Jednakze nie ma wyboru jeżeli potrzebujemy więcej niż 6 GB ramu... pozostaje tylko Kepler K40 za kosmiczne pieniążki.

 

Wszystko poniżej 20 sekund traktuje jako już real time. De facto. To jest naprawdę szybko.

 

+ nie dokońca tak że zachwycam się tym filmikiem. Miałem przyjemnośc pracować na takim zestawie (2 titany) i to nie przez 5 minut. tylko trochę dłużej. Stwierdzam iż wydajność jest niesamowita.

Edytowane przez Kramon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim artykuł o różnicach miedzy geforce a quadro.

http://www.servodata.com.pl/hardware/pny/quadro/articles/quadro_geforce.htm

 

Artykuł o tyle mija się z prawdą, że używa terminy "wsparcie sprzętowe" dla rozróżnienia procesorów, sugerując że Quadro posiada sprzętowe cechy, których brak procesorom Gforce, a przecież wszyscy wiemy, że są to te same chipy, a karty różnią przede wszystkim sterownikami (i pamięcią, ramdacami etc). Zresztą te różnice zmieniają się z generacji na generacje, właśnie dzięki tej identyczności Nvidia z powodów czysto marketingowych swobodnie żongluje ich parametrami, raz coś włącza raz wyłącza etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

lojej :P

 

Panowie w 3d max od 2013 sie za bardzo nie przydaje taki GTX jest 4x wydajniejszy, w After Effect to sie zgodze + Photoshop.

ale jak mam dawac 2000tys dolarow na Qk5000 to wole wydac na 2x 780tit i jeszcze mi na plyte glowna pod dwa Xeony zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności