Skocz do zawartości

usuwanie verteksów, w 3dsmax :)


RickDeckard

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mam proste pytanie :) chce usunąć zbędny werteks, czyli punkt, ewentualne linie czyli "edge", jednak gdy usuwał go klawiszem delete, znika mi cały poligon, czyli znika to pole czworokątne a nie sam verteks, zatem pytanie jak usuwa się verteksy aby usuwało sam punk a nie poligon, ??

Bardzo proszę o pomoc i serdecznie dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki Strzyg :) niedawno polubiłem twoją konto na FB, twoja twórczość to klasa sama w sobie, gratuluje, a tak na marginesie, to mam jeszcze takie proste pytanie, wiesz jak sie z kolei dodaje się verteksy ?, Dzięki za pomoc !

Edytowane przez RickDeckard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oczywiście funkcję "create" w podczas zaznaczania vertexów, ale ona dodaje wierzchołki bez edge i jeśli dobrze pamiętam domyślnie tylko na współrzędnych x i y. Najprościej użyć "cut" czy też któregoś ze "slice", gdzie po przecięciu edge stworzą się vertexy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie proste pytanie, wiesz jak sie z kolei dodaje się verteksy ?, Dzięki za pomoc !

 

W zakładce "Edit" zależnie co robisz to będzie albo "Edit Edges", "Edit Borders", "Edit Polygon" albo "Edit Elements" znajdziesz Button "Insert Vertex"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności