Skocz do zawartości

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2014


SWRSC

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właściwie to nawet nie wina Olafa.

 

Sprawa jest generowana przez pseudo media, które walczą o oglądalność. (klik, klik, klik)

A najlepiej się sprzedaje, oczywiście tania sensacja.

 

Pamiętacie sprawę z blogerami modowymi ?

Tam nie można mówić nawet o dziennikarstwie bo pokazane zostały braki ze szkoły.

 

Tak samo jest tutaj. Każdy może gadać co mu ślina na język przyniesie, a to że bez sensu to nie ważne, dopóki ktoś klika. (klik, klik, klik)

 

W kiosku nauczyliśmy się już rozróżniać tanie pisma, które zawierają historie wyssane z palca od nieco normalniejszych gazet, a w internecie ciągle jeszcze masa ludzi nabiera się na pseudo fakty, w ładnym opakowaniu.

Wielu ludzi wpada w pułapkę takich informacji, bo dojście do sedna prawdy wymaga bardzo wiele czasu gdy bazuje się tylko na internecie, a na to wielu z nas nie ma czasu.

 

Za jakiś czas nauczymy się to odróżniać i takie tanie sensacje nie będą na nas robić wrażenia.

 

WOSP robi dobrą robotę, a każdy "pseudo dziennikarz" prędzej czy później zetknie się ze sprzętem ze znaczkiem serduszka.

Czy będzie mu głupio ? Pewnie nie, bo nie zrozumie, bo nie przyznają się sami przed sobą do własnych słabości. Bo powie "no kiedyś tam coś dałem"

 

Jedyne co można z takimi ludźmi zrobić to zignorować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Znalazł się jeden sfrustrowany człowiek który, za wszelką cenę chce pokazać że coś wie lepiej.

Swoją frustracje próbuje przelać na innych (jak widać wątek ma już 5 stron) i nie szczędzi czasu (napisanie tych wszystkich postów to pewnie ze 2h+ czasu)

Fajnie, ze zauwazyles, ze poswiecam czas. Ten wątek nasunął mi mysl by faktycznie zaangazowac się finansowo w coś to będzie walczyło z wtornym analfabetyzmem, np. poprzez obowiązkowe wprowadzenie logiki do zajec szkolnych. Nie bedziesz sie musiał martwic o zadne media, bo ludzie beda rozumieli kiedy sa manipulowani.

 

Nie twierdze nigdzie, ze inni sie mylą, pokazuję rzeczy ktore sa niejasne dla wielu (jak widac moje tłumaczenie tez nie jest zawsze jasne). Nie ma niczego nielegalnego w tym, ze statut mowi, że tylko zyski z finału idą faktycznie na pomoc (sprzęt i inne rzeczy). Ale pisze to wszystko nie po to by przelac frustrację.

Rzuciłem okiem na kampanie w 2014 Play przeznacza 5% doładowania na WOSP. Zodnie z obecnym statutem ( praktyką wosp z poprzednich lat) te pieniądze nie idą na pomoc tylko na zyski fundacji. Skoro na stronie Play jest napisane ze wspierasz konkretny program doładowując telefon, to warto poinformować ludzi, ze te pieniądze nie pojdą na zadną pomoc tylko pomnożą majątek fundacji. Mysle, ze tu moze być już pewna dezinformacja. Oczywiscie ponsor moze zaznaczyc na co idzie kasa, ale z np. 2011roku z 10mln od sponsorów na cele statutowe poszło jakieś 50tys jeżeli dobrze liczę (bo trzeba tez dodać ten niebotyczny zysk Złotego Melonu).

Zgodnie ze statutem pieniądze ze żródeł innych niż finał fundacja moze przeznaczyc na dolwolny cel - w ost. trzech sprawozdaniach finansowych jednak nie przeznaczała ich na cele statutowe ale na majątek fundacji (wczesniejszych przyznam nie chciało mi się sprawdzac)

 

Nie rozumiem Olaf, masz pretensje do Złotego Melona że nie jest bardziej prężną firmą i nie zarabia milionów?

zgodnie ze statutem, Fundacja zyski z działalności przeznacza na cele statutowe, fajnie zatem by były jak najwyzsze. Jeżeli jednak są tkaie małe, po co Owsiak osobiscie zawraca sobie głowe tą spółką, jedna jego wizyta u sponsora wygeneruje wyzszą dotację.

Kazdy kto zna struktury spółek wie, że jeżeli w spółce córce prezesem jest ktoś z zrządu spółki/fundacji matki powinna się zapalić czerwona lampka i uzasadnione pytanie o celowość. Przy takim małych zyskach spółki czemu nie zajmuje się tym ktoś mniej istotny.

 

Druga sprawa to przychody. Z tak znanej marki licencje mogą spokojnie co roku przekroczyć dwukrotnie zyski z finałów. Nie wiem na ilu produktach w sklepach pojawia się logo WOSP ale kazdy z nich musi miec uregulowaną sytuację prawną z WOSP i mówiąć prościej zapłacić za to lub przekazac procent ze sprzedaż (ktory jak wiemy w poprz. latach nie szedł na pomoc - odsyłam do spr. finansowych).

Co z tego wynika? Nie chce oceniać stanu obecnego bo spr. finansowe pojawi się w 2015 ale jeżeli w 2009-2011 kupiles coś z logiem wosp w sklepie, albo zrobiles cokolwiek kierując się chęcią pomocy, co nie było wrzuceniem pieniedzy do puszki w czasie finału, to masz prawo wiedziec, ze te pieniądze idą do majątku fundacji (poszly wg. sprawozdan finansowych z poprzednich lat), a nie na pomoc czy zakup sprzętu. Jezeli była na produkcie informacja, ze kupując wspierasz zakup sprzętu itp. to masz prawo wiedziec, ze zostales prowadzony w błąd.

 

Fajnie by było, gdyby o tak prostą rzecz jak podział wpływów (na te wspierające majatek WOSP i faktyczną pomoc) ktokolwiek z rzetelnych dzennikarzy zadał pytanie. W zaszdzie wiekszość materiałów jakie czytałem nie zarzucają WOSP przekrętów tylko słabe wykorzystanie funduszy. Moze ktoś na 5-tym roku odpowie czemu na konf. prasowej padało pytanie o podejrzenia malwersacji? Czy ta osoba nie zrozumiała co czyta i wyolbrzymiła problem by go wyśmiać, czy co? Osoby zadającej pytanie nie widać tak jak nie widać osób wklejających kwejki. To ze słyszysz głos z kadru nie znaczy, ze ten człowiek wie co mówi i jest wiarygodny. Odpowiedzią było włażenie pod stół - jak ktoś tu jest na/po dziennikarstwie może opisać ten prosty mechanizm manipulacji ;)

 

brx: widzisz obaj piszemy coś ja nie robie tego anonimowo, Ty tak. Nie jestem anonimowy bo moge z kazdym o tym pogadac, jakbym chciał się wyzyc to bym założył druge konto i pisał z drugiego routera z tabletu man. I na pewno nie tu, bo za mało plusów zbieram ;)

 

jezeli ktos uwaza ze pisze konkretne bzdury niech zwyczajnie zapyta o podstawe dla napisanego fragmentu. Nie wklejam paragrafów ze statutu i sprawozdan finansowych by nie bylo jeszcze bardziej nieczytalnie, ale moge w odpowiedz pokazac gdzie znajduje sie informacja o ktorej piszę.

 

Co do artykułu z wykopu.pl to jest raczej wiarygodny

ej man abstrahując od treści to nie uważaj za wiarygodne a priori, przyklejenie treści pod inny adres IP, tam od wklejania tez nie mają prawnika od prawa handlowego tylko stażystę.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

ogol nie ogol, każdy ma swoje życiowe doświadczenia i inaczej postrzega rzeczywistość... wszystko zależy od punku obecnego siedzenia i wyniesionych doświadczeń. Jak taka powiedzmy Lipnicka, miała dupeczkę smarowana masełkiem to może śpiewać, ze życie jest piękne, ludzie uczciwi, a słoneczko cudownie ogrzewa... ja mam inne doświadczenia, wiec świat widzę inaczej.

Na szczęście nie wszyscy jesteśmy jeszcze lemingami i można mieć inne opcje widzenia świata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf - ze tez ci sie chce

a wez przestan, w tym roku chciałem zainicjować akcję wymuszania na producentach spożywki targetowanej w reklamach do dzieci by przestali umieszczać na opakowaniach GDA dla dorosłej osoby i zaznaczali na opakowaniu porcje do jakich odnosi się tabela GDA (pewnie nie wiesz w Polsce mozesz podać kaloryczność porcji np. 100ml z pół-litrowej butelki soku), bo wprowadzaja w błąd i prowadzą do ewolucji złych nawyków zywieniowych, ale po tym wątku albo się czegoś z niego nauczę albo zniechęcę - czas pokaze, na razie mam dosyc, ale w porownaniu do batalii z PRowcami z ktorymi jeszcze 2lata temu pracowałem to tylko rozgrzewka ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf - I pewnie ci powiedza ze tego i tak nikt nie czyta albo cos w tym guscie.

Co do nawykow zywieniowych to taka ciekawostka - od tego roku rzad w Meksyku wprowadzil podwyzke na wiekszosc tuczacych artykulow w ramach walki z otyloscia. Podrozaly wszystkie czipsy, napoje gazowane, ciastka i takie tam. Wszyscy mowili ze to bez sensu, ze nie zadziala, ze to ze tamto.

Jak zobaczylem nowa cene Nutelli to zaraz mi sie odniechcialo...

 

A co do tej tabeli to tak z ciekawosci - mozesz podac kalorycznosc 100ml bez informowania o tym do jakiej ilosci produktu sie to odnosi? Mam sobie wymyslic to jakos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wyglada: http://foto.maspex.com/produkt,ku2wa-pl-bu500ml-cytryn,161.html

dzieci potrafią mieć czasem 1100-1500kcal dziennego zapotrzebowania więc dla malej (3-4lata) dziewczynki to jest prawie podwojna porcja. Bylby sukces gdyb zbili chocby do 1500, wtedy niektóre soki to 1/3 dziennego zapotrzebowania na kalorie.

Super inicjatywa w Meksyku.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf po ostatnim DLUGIM poście widzę że źle cię oceniłem.

Jesteś ZAZDROSNYM SFRUSTROWANYM HEJTEREM

 

Co z tego ile pieniędzy idzie na co? - Skoro zrobiła więcej dobrego niż ktokolwiek w tym kraju.

 

Co to znaczy że pomnaża majątek fundacji? - Skoro to służy tylko efektywniejszemu pomaganiu w przyszłości.

 

Co z tego że nie wiesz jak to wszystko działa? - Używasz Telewizora i też nie wiesz jak działa - to znaczy że jest zły? a może trzeba napisać 10.000 stron dokumentacji żebyś poczuł się lepiej?

 

Prawda jest taka że też byś chciał pomóc gdy widzisz WOŚP ale nie umiesz i dlatego krytykujesz.

 

Żal mi ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to służy tylko efektywniejszemu pomaganiu w przyszłości

A z ktorego punktu statutu wnioskujesz ze bedze słuzyc? Jedyny wazny wydatek z tej kwoty to zakup siedziby reszta się kisi i nie ma w statucie mowy o mozliwości wykorzystania srodkow. Wykorzystanie srodkow jako istotny punkt statutu nie moze być zmieniony - tak mowi sam statut. Nawet jak teraz jest ok 100mln to nie mozna tego wykorzystac. Efektywniejsza pomoc w przyszlosci to rubryka 'działania propagatorskie' (finansowana ze zbiórek z finału).

Gdyby działania propagatorskie itp. finansować z tej kwoty miałbyś rację ale na podst statutu nie ma mozliwości tego zmienic.

Jak podalem z czego wniooskuje ze nie mozna. Pokaz swoje argumenty i moze bedzie powód bym sie zamknął.

 

 

Co z tego że nie wiesz jak to wszystko działa?

Ja niestety wiem jak działa dlatego uważam, ze konieczna jest wieksza przejrzystość, by nikt nie mogl im niczego zarzucic.

 

Żal mi ciebie.

spoko stary, chciałbym by Twoja opinia była w pierwszej 10tce moich zmartwień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf,

 

"Pokaz swoje argumenty i moze bedzie powód bym sie zamknął." - I tak się nie zamkniesz więc szkoda prądu.

Wspominasz o logice - szkoda że nie stosujesz.

 

Logika tutaj jest prosta:

 

jakiś podmiot pomaga ludziom lepiej niż ktokolwiek inny a ty uważasz że:

"da się lepiej..."

"ludzie powinni coś tam wiedzieć..."

"że czegoś nie rozumiesz..."

 

Zadaj sobie pytanie - gdy robisz jakiś obrazek i ktoś ci mówi że nie optymalizujesz ruchów myszka na stole gdy nad nim pracujesz, tak jak on by to zrobił.... to czy to ma jakiekolwiek znaczenie?

 

Dla ciebie liczy się rysunek i zadowolenie klienta... i dopóki nie ma drugiego takiego jak ty który zrobi to szybciej i lepiej, takie argumenty są bez sensu.

 

Tak samo z WOSP - dopuki nie ma drugiej takiej organizacji która będzie mogla się pochwalić że zrobiła więcej i lepiej dla Polskich dzieci, to nie ma znaczenia - bo jak na razie NIKT nie jest w stanie zrobić tego lepiej!!! .... - Jeśli ty umiesz to zrób.

 

I wtedy zobaczymy czy dobrze gospodarujesz pieniędzmi, i kto robi to lepiej.

 

Czysta logika na przykładzie ogólnym.... (w szczególnym przypadku WOŚP, ale może być tez coś innego)

 

Poproszę o argumenty logiczne zatem.....

Edytowane przez brx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o argumenty logiczne zatem

Nie chce Ciebie wytrącić z samozadowolenia ale argumenty zwykle przedstawia ten kto stawia tezę. Moze jestem przemęczony ale nie widzę tu nawet tezy.

 

p.s. nie zużywaj wszystkich wielokropków, bo moze tez bede potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... argumentów brak więc zaczyna się satyra.

 

"argumenty zwykle przedstawia ten kto stawia tezę." - No właśnie a u ciebie to ani argumentów ani tezy.... Wszystko rozmyte - czyli pohejtować i do domu....

 

Sprawa jest prosta

 

Twoje "argumenty" to tylko "pomówienia" jeśli nie masz dowodów.

Jeśli masz dowody że WOŚP robi coś nie tak to idź do sądu.....

 

Dlaczego nie idziesz.....?

 

Bo nic nie masz. I Pomawiasz druga stronę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozostaje mi powiedzieć tylko to co mówili poprzednicy.

Jeśli miało by to jakąkolwiek wartość merytoryczną i mogło być podstawą do czegokolwiek to dawno skończyło by się to w sadzie.

 

Dlaczego nie idziesz z tym do sądu?....

No właśnie ... dlatego hejtujesz...... nic innego nie masz....

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, Olaf, Każdy....

 

Ale nie przejmuj się - wszyscy ludzie uważają, że to co robią jest super, nawet jeśli tak nie jest. (ot nasza natura)

Nie można być przegranym przed samym sobą.

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie chcesz nic poprawić ty chcesz pokazać że masz rację... i ciągnąc wątek tak długo jak się da.

 

Logicznie udowodniłem ci że to co robisz nie ma sensu merytorycznego na poziomie ogólnym.

Zejście do detalu nic nie da bo jak wyjaśnię jeden aspekt to uczepisz się drugiego itd... a jak skończą się twoje "argumenty" to stwierdzisz że i tak nie mam racji albo zmienisz temat. (bo przecież ty nie możesz nie mieć racji)

 

Tak to działa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf to może jeszcze raz....

 

Zadaj sobie pytanie - gdy robisz jakiś obrazek i ktoś ci mówi że nie optymalizujesz ruchów myszką na stole wystarczająco dobrze gdy pracujesz, to czy to ma jakiekolwiek znaczenie?

 

Tak długo jak rysunek jest dobry i klient zadowolony wszystko jest ok.

Jeśli znajdzie się ktoś inny kto zrobi to samo szybciej i lepiej, wtedy można zacząć dyskusję o tym czy jego działania są optymalne czy też nie.

 

Ty uważasz ze coś jest nie tak bo pewnie zrobiłbyś to lepiej.

 

ZRÓB. (nie gadaj)

 

A jeśli znasz organizację która robi to lepiej od WOŚP to tak jak mówił jeden z forumowiczów - wrzucaj im pieniądze i po sprawie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie dolacze do hejtu bo az mi sie smiac chce z naiwnosci tych czy owych...

 

W sprawozdaniu finansowym za rok 2011 widnieje jak byk zapis "pozycja pozostałe koszty uwzględnia wartość zakupionej nieruchomości na biuro Fundacji w kwocie 8.094.258,00" (http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%20Fundacji%20za%202011rok.pdf).

 

Tymczasem pan Owsiak stwierdza na konferencji rzecz zgola zastanawiajaca:

http://www.youtube.com/watch?v=eqf7YhRwHtE&feature=share&t=17m53s

 

Upewnia sie w papierach, gdzies tutaj to mamy... O, jest - "Ponad milion zlotych" . Pan obok niego jeszcze czujnie sprawdza czy szef sie nie pomylil, nie nie nie, wszystko jest w porzadku. Ponad milion zlotych.

 

Siedem milionow ponad ten milion. Nie zapala sie zadne czerwone swiatelko?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja powtórzę...

 

 

Jeśli znajdzie się ktoś inny kto zrobi to samo szybciej i lepiej, wtedy można zacząć dyskusję o tym czy jego działania są optymalne czy też nie.

 

Ty uważasz, ze coś jest nie tak, bo pewnie zrobiłbyś to lepiej.

 

ZRÓB. (nie gadaj)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma zadnego "BO". Nie ma "bo zrobilbym to lepiej". Jest pytanie - proste, poparte oficjalnym dokumentem i slowami samego Owsiaka.

 

Pytanie brzmi: "czy uwazasz za normalne okreslenie sumy przekraczajacej osiem milionow jako "ponad milion".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadając takie pytanie stawiasz tezę, że coś tam jest nie tak.

A ja odpowiadam że dopóki nie masz punktu odniesienia to nie możesz nic powiedzieć. (zgadujesz)

 

Czy kilogram to dużo?

Ano zależy - do ciasta kilogram mąki to dużo ale kologram piasku na budowie to nic.

 

Ty nie masz żadnego punktu odniesienia i stawiasz tezę ze pewnie coś tam jest nie tak. (bo na oko wygląda że....)

 

Stwórz drugą taką organizację to będziesz miał punkt odniesienia.

 

Pozdrawiam

 

- - - Połączono posty - - -

 

Jeszcze jedno

 

"Pytanie brzmi: "czy uwazasz za normalne okreslenie sumy przekraczajacej osiem milionow jako "ponad milion"

 

A czy ta wypowiedź ma jakikolwiek wpływ na to jak skutecznie działa ta organizacja ?

To jest tylko wypowiedź której się czepiasz. U każdego na tej planecie można coś takiego "złapać" - tania sensacja - żadnej merytoryki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się spiskowa teoria WOŚP. Facet zerknął na kartkę i palnął ponad milion, wygląda jakby nie mógł znaleźć i powiedział co mu ślina na język przyniosła. KAŻDA fundacja zużywa część środków na swoje funkcjonowanie, jedne mniej inne więcej. Tak jest na całym świecie, niektórzy są zadziwieni oczywistością. W nagonce nie chodzi o kasę ani o nieuczciwość. Facet nawet nie ma powodu kręcić, mógłby sobie przyznać roczną pensję wysokości 200K i też by było ok, poświęca czas i energię, firmuje całą akcję od lat swoją twarzą. Jeśli w fundacji są przekręty to są instytucje które już dawno by to wykryły. W nagonce mówi się o kasie, tak naprawdę chodzi o konflikt ideologiczny. Nie podoba się przystanek Woodstock, nie podoba się róbta co chceta. Tu chodzi o politykę a nie prawdę. Atakują media "prawicowe", jakieś frondy, republiki i inne kloaki. Akurat teraz im to potrzebne więc jadą.

 

Najlepiej stworzyć komisję sejmową, na przewodniczącego proponuję powołać Antoniego M. Zaraz wykryje fakty i przedstawi nieodparte dowody. Jak już pisałem, stara taktyka obrzucania błotem. Ciąg dalszy z cyklu "krew na rekach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf to może jeszcze raz....

Dlatego powinna być logika w szkołach. Budujesz analogię na tyle oderwaną od tej konkretnej sytuacji, ze budując taką samą mogę stwierdzić, że banany są czerwone (bo jablko jest czerwone, truskawka tez, a banan to również owoc).

 

Jeżeli dla Ciebie tożsame jest ruszanie myszką i zarządzanie osobą prawną korzystającą z publicznyh pieniędzy, to spoko. Ten rodzaj logiki zupełnie wystarcza do prowadzenia anonimowej dyskusji w internecie.

 

Czy kilogram to dużo?

Ano zależy - do ciasta kilogram mąki to dużo ale kologram piasku na budowie to nic.

Dlatego warto dać wszystkim szansę, by sami sobie odpowiedzieli, a nie opluwać kogoś kto pyta. Na tym polega transparentność,

 

Koncze dyskusje, bo chodzi tylko o publiczne postawienie pytan.

1. WOSP ma zaksięgowaną w zyskach dwukrotność finału z 2011roku i nie przeznaczy ich na pomoc (zgodnie z obecnym stanem statutu). To dużo czy mało? To dobrze czy źle? Odpowiedz jest subiektywna, dlatego warto dać wszystkim możliwość by sobie odpowiedzieli na to pytanie, a nie wchodzić pod stół i szukać słoika albo wyzywać ludzi od trolli.

 

2. Kupując rzeczy z logiem WOSP nie wspierasz celów statutowych, chyba ze firma wyraźnie zastrzega, na co mają iść pieniądze jakie płaci za użycie Serduszka. Nie ma w tym nic złego tylko czemu kwota jest tak mała - kilkadzies tys pln rocznie zgodnie z rynkową wartością marki na pomoc mogłyby iść te same kwoty w milionach a nie tysiącach. Marka jest używana, kazdy zna jej wartosc, ale efektów w sprawozdaniach nie widać.

 

Szanuje kazdego kto pomaga. Odpowiedź należy do Was. Jeżeli ktos uważa, ze nie nalezy szkac dziury w całym i to mu wystarcza, ok. Jeżeli ktoś uważa, że w puzzlach brakuje kilku elementów, zycze powodzenia w oczekiwaniu na dociekliwego dziennikarza śledczego, który jeszcze nie 'pier$$ wszystkiego i nie wyjechał w Bieszczady'.

I jeżeli ktoś zna jego imie i nazw. to puśćcie PMa, wystarczająco Was molestowałem.

 

wygląda jakby nie mógł znaleźć i powiedział co mu ślina na język przyniosła

cool, wklej link do sprostowania.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, facet zerknal na kartke i "tak se" palnal "ponad milion" bo juz sam nie wiedzial ile tam wydal na swoja nowa siedzibe. A te siedem milionow w te czy we wte - co za roznica. Co to on jest - szef jakis, zeby wiedzial co sie dzieje w firmie? Stara siedziba byla za mala to kupil nowa. Chyba logiczne. Nowa jest duza ale starej nie sprzedal. Moze sie przydac. Potem dokupil przywatny osrodek, ktory komercyjnie udostepnia - sliczna sprawa, pozazdroscic. Groszowe sprawy pewnie. Zalozyl firme o dziwnie nasuwajacej skojarzenia nazwie "Zloty Melon" a potem sam ja do siebie kupil. Za poltorej zlotego melona. W logu wspomnianego wczesniej osrodka widnieje nazwa "zloty melon", ale zloty melon niby juz kupil WOSP, ktorego jest prezesem wiec... No jakby czlowiek nie kombinowal to Owsiak jest panem i wladca tego wszystkiego.

Ale co mowi na filmiku gdzie zestresowany zasuwa na czworaka po biurku? Cytuje "Ja nazywam się Jurek Owsiak, mieszkam w bloku (...)". Jurek, to ty jakis durnowaty jestes - masz trzy posesje w tym na prawde luksusowy osrodek a w bloku mieszkasz? :O Jeszcze pewnie wynajmujesz...

 

Zonka firme ma swoja, "Mrowka Cala", poza tym ma fuche w WOSP ale Owsiak czysty jest i jest tylko prezesem. Jest bardzo transparentny ale sprawe sadowa wytoczona blogerowi utajnil. Na pytanie o udostepnienie faktur (ktore moglyby w prosty sposob zadac klam oskarzeniom jakoby kasa z puszek trafiala do firm jego i jego zony i zamknac cala sprawe w kilka minut) rzucil, ze to pytanie "z dupy" i malo inteligentne.

 

Zapewne malo inteligentne tez jest pytanie jakim cudem udalo mu sie zorganizowac OGOLNOKRAJOWA akcje zwiazana z zakupem pomp insulinowych za jakies 90.000 podczas gdy koszt JEDNEJ moze siegac 9000. Niechby i kupil te tansze, za polowe ceny to i tak wyjdzie kilka sztuk w skali calego kraju. A to z kolei mogloby prowadzic do pytania "z dupy" czy czasem nie mamy tu do czynienia z kreatywna ksiagowoscia gdzie upycha sie koszty na fikcyjne akcje byle wykazac wydatki.

 

Histeryczna reakcja co poniektorych na chocby rzucenie sladu podejrzenia na Owsiaka przypomina mi blizsza mi sytuacje gdzie ludzie z malego miasteczka uwazja za dobroczynce szefa kartelu i bronic go gotowi wlasna piersia. No moze i czasami zleci jakies zabojstwo ale przeciez nikt nie jest idealny a wielu ludziom pomogl w miasteczku. Zeby go krytykowac to bys musial najpierw sam pomoc tylu ludziom co on a nie tylko gadac. Idealny nie jest ale przynajmniej cos tam rzuci od czasu do czasu. A ze sobie przyrobi przy tym to i coz - jego prawo.

 

I tak rosna, na tej Zielonej Wyspie buraki, a miedzy nimi dumnie lsni dorodny zloty melon. Moze i soki im zabiera ale zyc daje. Pieknie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie stary, jak ktoś myli 1mln z 8mln, a jest Prezesem osoby prawnej to nie ja powinienem za nim biegać.

 

Jak to nie. To się nazywa odpowiedzialność obywatelska. Wykryłeś coś co może być łamaniem prawa. Albo sam przeprowadź śledztwo i zostań sławny albo zgłoś gdzie należy. Owsiak albo kłamie i ma coś do ukrycia, albo się zwyczajnie pomylił. W pierwszym wypadku zostaje tylko pogratulować czujności. Jeśli zwinął 7 baniek nikt go nie będzie bronił. Proste. Sprawdzą mu faktury i pójdzie siedzieć.

 

 

Nezumi - oho, zaczyna się "zielona wyspa". Retoryka wyznawców czystego jak łza prezesa. Skoro fakty są znane to na co czekać. Prokuratorzy drżą w oczekiwaniu na taką okazję. Wykrycie przekrętów w takiej fundacji to droga na szczyty kariery. Zapewne już ktoś zgłosił swoje wątpliwości. Poczekajmy na efekty działania prokuratury. Jak się okaże że masz rację to sam ci podziękuję. Bo narazie jak pisałem, obrzucamy błotkiem, coś się przyklei.

Edytowane przez diabelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo nie nakazuje mówienia prawdy na konferencji prasowej.

 

Nie bede już drążył tematu ale taka ogólna uwaga. Namówiłem ostatnio bliską osobę do złożenia do prokuratury doniesienia o popełnieniu przestępstwa przez lekarza - biegłego sądowego, napisałem pismo, wyszukałem paragrafy itp. Sprawa jak każda gdzieś w Polsce od kilkunastu lat, biegły wydał decyzję z dupy na korzyść ZUSu. Uznałem, że to nie godne tak traktować człowieka, ktory pracuje na ten system, a byłem akurat w Polsce. Pierwsze słowa p.prokurator po zapoznaniu się z dokumentami: 'no wreszcie ktoś się za to wziął'. Zawsze miarka się zbiera i kiedyś przebiera. Wierz mi, jak coś znajdę będę wiedział co zrobić. Uważam jednak, ze lepiej głośno mówić przez opinię publiczną, by nie skrzywdzić przy okazji tych wszystkich, którzy niczemu nie zawinili, a korzystają z pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście prawo nie nakazuje, jednak jeśli celowo kłamał to znaczy że chciał coś ukryć. Taki wniosek sam się nasuwa. Chyba że po prostu nie chciał szokować owieczek kosztami;). Na twoim przykładzie z prokuraturą widać że warto zgłaszać. Prokuratorzy tylko czekają na okazję, narpawdę. Taki zawód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prokurator pożyteczna instytucja, kilku moich znajomych jest prokuratorami - straszni idealiści, wiec nie generalizowałbym w kwestii kariery, jakby poszli na adwokatów mieliby 20x więcej niż będą mieli na szczycie kariery prokuratora i nikt nie szukałby na nich haka.

 

Sprawa z fundacjami i spółkami nie jest taka oczywista. Gospodarność ma znaczenie tylko w przypadku spółek z udziałem Skarbu Państwa, czyli nie w przypadku jakiejkolwiek fundacji. Ale nacisk na fundacje by pomógł, są takie, które 90% dotacji przeznaczają na koszta własne, a nie na pomoc i obrosły różnymi spółkami córkami, którym płacą absurdalne pieniądze za np. ksero ulotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prokurator pożyteczna instytucja, kilku moich znajomych jest prokuratorami - straszni idealiści, wiec nie generalizowałbym w kwestii kariery, jakby poszli na adwokatów mieliby 20x więcej niż będą mieli na szczycie kariery prokuratora i nikt nie szukałby na nich haka.

 

Na adwokata chyba trudniej się przebić, to takie zamknięte środowisko "z ojca na syna".

 

Sprawa z fundacjami i spółkami nie jest taka oczywista. Gospodarność ma znaczenie tylko w przypadku spółek z udziałem Skarbu Państwa, czyli nie w przypadku jakiejkolwiek fundacji. Ale nacisk na fundacje by pomógł, są takie, które 90% dotacji przeznaczają na koszta własne, a nie na pomoc i obrosły różnymi spółkami córkami, którym płacą absurdalne pieniądze za np. ksero ulotek.

 

Zgadzam się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście po latach i to udało się nieco naprostować. oczywiście jak nie masz kasy to praktyki nie zaczniesz, bo czekanie rok na pierwsze pieniądze ze sprawy niektórych by dobiło. Ale wierze, że to dobrzy ludzie, bo pamiętam jak na mnie patrzyli - wyciągałem co semestr 50% bonifikaty na czesne, a z imprezy z wezwałem taksówkę, by nie iść pół miasta nocą. Nawet za takie coś by ukrzyżowali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi - oho, zaczyna się "zielona wyspa". Retoryka wyznawców czystego jak łza prezesa. Skoro fakty są znane to na co czekać. Prokuratorzy drżą w oczekiwaniu na taką okazję. Wykrycie przekrętów w takiej fundacji to droga na szczyty kariery. Zapewne już ktoś zgłosił swoje wątpliwości. Poczekajmy na efekty działania prokuratury. Jak się okaże że masz rację to sam ci podziękuję. Bo narazie jak pisałem, obrzucamy błotkiem, coś się przyklei.

 

Ograniczona wizja Polakow najwyzej moze mnie bawic. Jak nie jestes z Tuskiem to jestes z prezesem, nie? :D Daj spokoj. Kula w plot. Ja na stale za oceanem i ani mysle wracac a polityczne gierki mnie malo obchodza. Wkrecilem sie w temat z czystej ciekawosci bo tak tu wrzalo. Ciekawosc zaspokoilem a teraz wracam do swoich zajec.

A okreslenie Zielona Wyspa bawilo mnie zupelnie niezaleznie. Dzis przeczytalem lepszy kawalek:

"– W 2022 r. Polska z całą pewnością będzie w grupie 20 najbogatszych państw świata – oznajmił Donald Tusk podczas konferencji poświęconej wydatkowaniu środków unijnych w latach 2014-2020. Premier podkreślił, że rząd przedstawia dziś "program cywilizacyjnego skoku", który zmieni życie Polaków na lepsze. – Zrobiliśmy wszystko, by nowa perspektywa przełożyła się nie tylko na sukces Polski, polskich firm, ale także polskich rodzin – dodał Tusk."

Raz ze magiczna data a dwa ze jakos dziwnym trafem PO spadaly sondaze na pysk i prosze - juz jest "program CYWILIZACYJNEGO SKOKU". Nie byle co - pewnie nowe kolo wymysla.

 

Jak tak patrze na spoleczenstwo sobie - tak wiem ze niepopularne ale juz mi to zwisa co kto sadzi - to wydaje mi sie ze misja olafa majaca na celu uswiadamianie konsumenta skazana jest na niepowodzenie. Takie bzdety ludzie sobie daja wciskac, nie potrafia dodac dwa do dwoch, skacza sobie do gardel z powodu jakichs pajacow ze szklanego ekranu. Zalosne to wszystko. Czasem zabawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mieszkasz w Meksyku, dosyć długo nawiedzam to forum. Nie insynuowałem że jesteś zwolennikiem PiS, raczej że korzystasz ze źródeł wiedzy posługujących się takim językiem.

 

Sam nie jestem ani za Tuskiem ani Jarkiem. PO spadają sondaże bo siedzą u władzy drugą kadencję. Jak na długość rządzenia to i tak są rekordzistami poparcia społecznego. Pierwsza partia która po 89 roku została u władzy na 2 kadencję. Drugim powodem jest genialna opozycja bredząca o krwi na rękach, zamachach, gender itd.

 

Dla mnie cały ten system polityczny jest chory z założenia. Tyle tu demokracji co w Arabii Saudyjskiej. Tyle że zamiast monarchii mamy partyjki. Zasada jest ta sama, wąska grupa utrzymuje się u władzy od 89 roku, tylko szyldy się zmieniają. Nawet referendum obywatelskie nie zobowiązuje władzy do niczego. System został z góry zaprojektowny w taki sposób. Jak ktoś wierzy politykom to zasługuje na skutki ich rządzenia. Prezes i koledzy są tylko trochę bardziej obrzydliwi w tym co robią, trochę bardziej śmierdzą hipokryzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diabelt - no, to tutaj sie zgadzamy w 100% i w calej rozciaglosci ;)

Korzystam z takich zrodel wiedzy jakie mam dostepne. Poslucham radia, zerkne czasem na portale ale te ostatnie to tylko nabijanie ogladalnosci sensacyjnymi a nic nie mowiacymi tytulami zebys kliknal z ciekawosci. Prawde powiedziawszy to jak ogladam wiadomosci z Polski wszystko wyglada tak samo obojetnie od zrodla. Cos jakby wejsc do pokoju gdzie dwojka dzieciakow szarpie sie za wlosy i krzyczy cos niezrozumiale - nie kumam kto zaczal, czyja wina, o co chodzi. Trwa to juz tyle ze i tak nie ma w zasadzie znaczenia a wina jest po obu stronach. Kiedy przychodzi do polityki to niepojetym jest dla mnie ze ktos moze jeszcze ufac politykowm JAKIMKOLWIEK. Zawsze ten sam syf na koniec.

No, ale w 2022 bedziemy jednym z najbogatszych panstw swiata - Tusk ma plan. BLAGAAAAM, przeciez to takie ZALOSNE :D W ciemno stawiam wszystko co mam, ze nic z tego nie wyjdzie a oni zwala wine na opozycje albo kogos kto im przeszkodzil w realizacji tego planu. Przerabialismy juz to przy wprowadzeniu jednomandatowych okregow wyborczych (no, my bysmy chcieli ale nas za malo...), przy likwidacji abonamentu TV (tu nawet nie wiem czym sie wykrecili) i tak dalej.

 

Z Owsiakiem luz - mnie tam nie ubedzie tylko takie wynoszenie go na piedestal i na sile wybielanie mnie dziwi. Ludzka dziwna mentalnosc w stylu "moze i kradnie ale sie podzieli wiec jest git" :D

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi zamiast słuchać tego co mówi pan premier zerknij sobie na notowania złotówki na światowych rynkach zerknij na to czy polski dług jest chętnie czy nie kupowany zobacz w którym koszyku walutowym się znajdujemy a będziesz miał odpowiedź na to co jest czyim pobożnym marzeniem

 

Diabelt hahahahahaha demokracja pokaz mi jakikolwiek kraj gdzie panuje tak naprawdę ta utopia :) Tam gdzie masz gospodarkę wolnorynkową to demokracja jest taką samą mrzonka jak socjalizm. Zawsze mnie bawią panowie co wojują z aktualnym systemem w tym kraju zawsze im jest źle socjalizm był zły bo mieli specjalne sklepy dla siebie i przywileje :) demokracja je zła bo im obcy kapitał kopalnie, huty , stocznie zamyka i pracować trzeba. I żebym nie został zaraz wrzucony do jednego lub drugiego obozu politycznego podoba mi się system Norweski płace wysokie podatki ale mam także zapewniony wysoki socjal :)

 

Co do Owsiaka to tak naprawdę od wielu lat jest sola w oku większych złodziei którym to całkowicie w tym kraju uchodzi bezkarnie golenie tego społeczeństwa jak stada baranów. A to czy ma odpowiadać za przekręty które np są robione przez konkretne szpitale które dostały od niego sprzęt za pieniądze wośp to nie ma co się na niego rzucać, to ze w samej fundacji może mieć czarne owce no cóż trzeba pilnować kasy jak się ja zbiera :) a dwa znając polska mentalność cud by był jak by ktoś nie próbował coś ukręcić dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf,

W kółko podajesz te same informacje licząc na dalsza polemikę, i rzucanie błotem

 

1. Czepiasz się WOŚP że coś źle robi, lub ktoś z WOŚP coś źle mówi

2. Sam nie umiesz tego zrobić lepiej bo nikt nie umie - to fenomen na skalę światową

 

Więc wyjaśnij LOGICZNIE proszę jak to możliwe że nikt nie umie tego zrobić lepiej, a ty jeden masz racje i zrobiłbyś to lepiej? I wszystko już wiesz.

 

Skoro tak, no to Zrób to. Nie gadaj.

 

 

Cała reszta to zwyczajny hejting.

 

 

Wykryłeś coś co może być łamaniem prawa. Albo sam przeprowadź śledztwo i zostań sławny albo zgłoś gdzie należy. Owsiak albo kłamie i ma coś do ukrycia, albo się zwyczajnie pomylił. W pierwszym wypadku zostaje tylko pogratulować czujności. Jeśli zwinął 7 baniek nikt go nie będzie bronił. Proste. Sprawdzą mu faktury i pójdzie siedzieć.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez brx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brx juz skonczylem dyskusje. trwala tyle, bo im glebiej w las tym wiecej drzew. Jak wiesz jak znaleźć dziennikarza sledczego w pl (ale nie takich jak we wprost piszących z tezą) daj znac i pewnie za pol roku czy rok sie dowiesz calej reszty. Nikt normalny nie chce tam zadnego prokuratora, bo jezeli okaze sie konieczna inwentaryzacja sprzetu, to bedzie trzeba wszystko zabrac szpitalom zwiezc do magazynow i juz stamtad nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahahaha demokracja pokaz mi jakikolwiek kraj gdzie panuje tak naprawdę ta utopia :) Tam gdzie masz gospodarkę wolnorynkową to demokracja jest taką samą mrzonka jak socjalizm. Zawsze mnie bawią panowie co wojują z aktualnym systemem w tym kraju zawsze im jest źle socjalizm był zły bo mieli specjalne sklepy dla siebie i przywileje :) demokracja je zła bo im obcy kapitał kopalnie, huty , stocznie zamyka i pracować trzeba. I żebym nie został zaraz wrzucony do jednego lub drugiego obozu politycznego podoba mi się system Norweski płace wysokie podatki ale mam także zapewniony wysoki socjal :)

 

Szwajcaria. Pasuje? Okręgi jednomandatowe, ograniczenie liczby posłów i senatorów, zwiększenie znaczenia referendum. To żadna utopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi zamiast słuchać tego co mówi pan premier zerknij sobie na notowania złotówki na światowych rynkach zerknij na to czy polski dług jest chętnie czy nie kupowany zobacz w którym koszyku walutowym się znajdujemy a będziesz miał odpowiedź na to co jest czyim pobożnym marzeniem

 

Dopoki musze spogladac na tabelki i procenty zeby sie przekonac ze jest dobrze to dobrze nie jest. Dobrze jest wtedy kiedy nawet bez ogladania statystyk wiem i czuje ze jest dobrze ;)

 

Jak ludzie przestana zakladac firmy w poza granicami kraju (bo u nas udupia cie podatki zanim jeszcze cos zaczales), wyjezdzac do krajow osciennych albo i dalej w poszukiwaniu lepszego zycia - wtedy bedzie ok. Rankingi, tabelki, procenty - to jest dobre jako podkladka pod onanizm dla politykow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słówko odnośnie statystyk:

-Jak pani ocenia działania rządu w skali 1-10

Dziesięć osób ocenia najgorzej i daje 1, dziesięć ocenia najlepiej i daje 10.

 

Feedback do prasy: Wg najnowszych badań ocena pracy rządu w skali 1-10 wynosi 60/100.

Nagłówki w prasie: poparcie dla rządu 60%

 

A skąd 60% jak tylko połowa oceniła dobrze? Z nieobowiązkowej matury z matematyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności