Skocz do zawartości

MentalRay vs. V ray


Gizmo74

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy V rayem a Mental rayem (implementowanym w Maxa6)? Ciągle czytam, że wszyscy renderują V rayem mimo iż posiadają Maxa6 w którym jest Mental Ray.Zastanawiam się czy Mental jest po prostu "cieńszy" od V raya czy ten drugi jest może łatwiejszy w obsłudze...????

Od początku wydawało mi się, że Mental Ray należy do najlepszych rendererów.....a tu klapa.....Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie mi tej kwestii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Vray jest szybszy i prostszy. Mental ma większe możliwości, ale jest wolniejszy i czasami trzeba się nieźle napocic zeby osiągnac zamierzony efekt.

Jeszcze co do szybkosci - mental wolniej liczy FG i AA, ale za to ma duzo szybsze glossy reflections.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Brazil jest wolniejszy od VRaya, ale szybszy od mentala... no a przynajmniej porównywalny... Prawda jest taka, że na każdym rendererze można osiągnąć zamierzony efekt - tylko, że za każdym razem droga jest inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mental ..... to mental :)

co do szybkości......... to nowa wersja (wraz z Max`em 7 - 3.3) ma być podobno znacznie szybsza.

 

>>kozioo

 

Jeśli chodzi o jakość renderingu:

 

to wszystko zależy od ludzi i ich umiejętności: jeden korzystający z Vray`a zrobi takie rzeczy, których inny nie zrobi w Mental`u i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi doszedłem do wniosku, że z tymi trzema rendererami jest taka sama sytuacja jak z programami do grafiki 3D (3dsmax,Maya itd...) ...to zależy po prostu od człowieka....jeden woli taki , drugi woli inny a w rzeczywistości na wszystkim można zrobić to samo :) ....i problem z głowy.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mental ray oczarował mnie możliwościami od razu, gdy po raz pierwszy zapuściłem próbny render kulek ze standardowym materiałem. jest poza tym chyba najbardziej stabilny i kompatybilny z maxem pośród wszystkich nie-scanline'owych renderów. w końcu jest integralną jego częścią, a to już pewna przewaga. mi vray i brazil wywalały się, mental zawsze pracował wolno, ale konsekwentnie i do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazil napewno jest wolniejszy od vraya ale nie kilka razy jak ktoś napisał, zresztą najszybszy jest scanline i co z tego ?. W sumie to każdy z rendererów ma swoje zalety. Najwięcej wspólnego ze soba mają MR i brazil jeśli chodzi o GI - dają podobne efekty wizualne w podobnym czasie, również final i vray mają wiele ze soba wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazil napewno jest wolniejszy od vraya ale nie kilka razy jak ktoś napisał, zresztą najszybszy jest scanline i co z tego ?. W sumie to każdy z rendererów ma swoje zalety. Najwięcej wspólnego ze soba mają MR i brazil jeśli chodzi o GI - dają podobne efekty wizualne w podobnym czasie, również final i vray mają wiele ze soba wspólnego.

 

jakies herezje kolega tu glosi...

MR jest o niebo lepszy od wszystkich trzech pozostalych wymienionych rendererow... nawet Brazil to smiech na sali w porownaniu do tego co wypluwa z siebie MR..

a final ma tyle wspolnego z vrayem co kamaz i nysa... zupelnie inne silniki panie kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko prosze sie nie smiac z Brazila ' na sali'

chyba Brazil wlasnie najblizej jest Mentala z calej palety rendererow

wogole gadka jest deko bez sensu i temat, bo i bylo o tym walkowane milion razy na forum.. proponuje Eocik delikatnie

 

pozdrowka

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoas, ja sie generalnie z brazyliany nie smieje :P .. no moze tak troszeczke :D... ale tak jak mowisz... do mentala mu najblizej...

 

greg, patrzac subiektywnie, z mojego punktu widzenia i siedzenia to na dzien dzisijeszy faktycznie jest tak jak mowisz... sporo zalezy od ustawien popartej wiedza uzytkownika... natomiast MR jest jedynym rendererem, ktory nagminnie mnie zadziwija jakoscia i fotorealizmem, co w dzisijeszych czasach nie jst wcale takie latwe.... (chociaz ostatnio pewien render z Vray wbil mi takiego klina ze az sie zawiesilem wpatrujac sie w ekran monitora) :P...

 

osobiscie uzywam Finala, i ciesze sie jak dziecko gdy np. po dwoch tygodniach ustawiania i prob uda mi sie wykonac jakis fotorealistyczny render :D...

 

w przyszlosci mam zamiar posmakowac MR rowniez samemu majac juz spory bagaz doswiadczen z FR... wtedy bedzie mi latwiej ocenic czy jest sens zmiany FR->MR

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że rozpętała się tutaj taka burza mózgów :) Naprawdę można się od Was wiele ciekawego dowiedzieć ! Ja chyba już zostanę przy Mentalu choć narazie nie za bardzo sobie z nim radzę ....no ale to moje pierwsze kroki w "niescanlainowym" rendererze i myślę, że nie będę już zatruwał umysłu innymi wynalazkami......zostaję przy Mentalu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnet byćmoże nie wiem tyle co ty o silnikach by rozpatrywać dokładnie jak który działa, jednak podtrzymuje swoje zdanie że vray i fr mają najwięcej ze sobą wspólnego jeśli mowa o silniku GI i nie mam zamiaru o tym dyskutować, to moje zdanie...

brazil,mr,vray,fr rules !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję na XP pro i nie mam problemów z maxem 6, a tym bardziej ze stabilnością. Max5 przy dużej scenia i tak się wykrzacza, niezależnie od systemu ( konkretnie przy przerywaniu renderowania następowało zamknięcie maxa bez ostrzeżenia). Wcześniej miałem 2k z SP4, żeby nie było ,że porównania nie mam. Nie widzę, też powolnej pracy. Nawet wydaje mi się, że działa wszystko szybciej.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem początkującym, który kożysta z 3ds max'a 6 i muszę przyznać - MentalRay jest najlepszym renderem. Nie kożystając z żadnych tutoriali dot. renderów, najszybciej "wkółem" MR. Wcześniej kożystałem jeszcze z Brazila - no nie za bardzo mi wchodził. MR is the best :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności