Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Rysuję na poważniej od zeszłego roku (bo codzienne malowanie rzęs się nie liczy), a digital ćwiczę dokładniej gdzieś tak od jego drugiej połowy. Wcześniej pracowałam w szeroko pojętym nudnym designie, ale zdecydowałam się zaryzykować, skończyć z tym i skupić się na rysowaniu. Potrzebuję drugiej, trzeciej, czwartej opinii i dobrych rad - mnie po 24 godzinach prace przestają się podobać i tracę obiektywizm. Bardzo natomiast chciałabym stale polepszać swój poziom :) Póki co wrzucam skończone prace z końca zeszłego roku i początku tego. Aktualnie staram się dzielić swój wolny czas między ćwiczenia i prace własne z naciskiem na to pierwsze - ale o tym później.

 

Pozdrawiam ciepło, bo na dworze zimno.

 

Seria niedźwiedzia: koncepty niedźwiadków ich miejsca kultu i wioski

 

o5oCfVq.jpg

ldwocwo.jpg

fNhS7hS.jpg

 

 

Seria saj faj: koncepty szefowej mafii i wersje jej żołnierzy, broni + jeden z jej klubów

Yc1QJhL.jpg

eb4JBh8.jpg

nKRGk1U.jpg

6M0Ym5z.jpg

Yd5ySzz.jpg

O5icFJn.jpg

 

 

 

Studium głowy/pasożyt:

 

VGhXJVk.jpg

 

Smok:

 

6yHDHx4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kiepsko konstrukcja tej twarzy ostatniej. oczy nie trzymaja sie perspektywy, nos tak samo, ucha to ci sie chyba nie chciało, bardzo brudzisz kolory, poczytaj sobie art tutorial z maxa tam jest podstawowa wiedza i mozna uniknac glupich bledow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie znam ale zauważam tu taką zależność: im więcej koloru, kontrastu i nasycenia, tym lepsze obrazki ;d przynajmniej dla mnie

 

Myślę, że na pewno masz rację - zazwyczaj w trakcie pracy kilkakrotnie naprawiam kontrast, w pierwszych momentach moje prace przypominają chyba trochę wyblakłe papirusy :D No, ale ucze się i mam nadzieję powoli zmniejszac ten problem. :D

 

 

Kolejne imydże - szkice i design do postaci w czyde:

 

bJnlgu9.jpg

 

asPmURa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczemu takie buty u Artemii? spory level up względem wcześniejszych wrzut

 

A dlaczego by nie? ;) A zupełnie serio: dziewczyna jest typem chłopczycy, a świat, w którym się znajduje jest światem fantasy, ale nie miediewalnym, tylko bardziej rozwiniętym technologicznie (coś jak w trylogii Mistborn B. Sandersona). Także projektując jej strój oprócz innych nawiązań, w głowie pojawiło mi się cos w tym stylu: http://1.bp.blogspot.com/-WS7ZpOwRGQU/UALSProir5I/AAAAAAACAUc/xZp640p9lbY/s1600/Boy%2Bwith%2Bpopsicle%2Band%2Btoy%2Bsailboat%252C%2B1920.jpg

 

Tak poza tym - dzięki za dobre słowo. Mam nadzieję, że nie zatrzymam się w rozwoju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rice - zobaczymy jak się zgra z resztą postaci (jak będe miała czas je zrobić...)

 

Postanowiłam więcej spamować, więc listopad został miesiącem studiów landscapów.

 

Pierwszy śniadaniowy, ok 2h:

 

vbZP41P.jpg

 

I wróciłam do szybkich szkiców anatomicznych w wolnych chwilach. Najwyzsza pora, bo zaczełam powoli zapominac, jak to sie robi.

 

zT7c5aQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landscape fajny i, choć wiem że zazwyczaj nikt tego nie lubi, to miło by było zobaczyć zdjęcie, które studiowałaś (o ile to było malowane ze zdjęcia) - wtedy można by było na pewno dużo więcej stwierdzić. ;)

 

Super Ci wyszło to studium z poprzedniej strony:

 

http://i.imgur.com/8uGE47L.jpg

 

Fajne światło i cienie, tekstury, kolory, chmury (!), fajna perspektywa (malowane może z google 'street view'?), choć przydałoby się trochę perspektywy powietrznej na horyzoncie, ale poza tym naprawdę dobre.

 

Ta praca też jak dla mnie ok, choć z twarzą fajnie by było się jeszcze pobawić - wiem, że był to zabieg celowy, ale jest jednak za mało widoczna, rozjaśnienie tła za głową by pomogło:

 

http://i.imgur.com/oT5xAlk.jpg

 

Ćwiczenia z pozami mają dynamiczną zgrabną kreskę, co tu dużo mówić, oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

groch - dzięki za wszystkie uwagi i miłe słowa! niestety ten landscape z poprzedniej troche za długo dłubałam. Ale jest z google street view, tak jak mówiłeś :) Głębia w obrazie (albo jej brak) to mój spory problem, dlatego, między innymi rozpoczełam serie śniadaniowych enviro. Mam nadzieję, że codzienna praktyka trochę pomoże z tym problemem :)

 

Zapominam wrzucać linków do oryginałów, sory - ale juz sie poprawiam. Wczorajszy mozna znaleźć tu: http://imgur.com/Zb3VhCu

Ten z poprzedniej strony tu: http://imgur.com/86d4fU5

 

Dzisiejszy śniadaniowy landscape - niezbyt udany, ale moze jutro będzie lepiej :)

(oryginalne zdjęcie: http://imgur.com/4PlAb7Q )

 

qKySy5I.jpg

 

Plus szybkie thumbsy w przerwie:

 

EvTLffD.jpg

 

Dzisiaj szkiców postaci nie ma, bo strasznie słabe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zwracać większa uwagę na waolor,

 

Sorry za jakość mojego malarstwa, ale o co mi chodzi: w twojej wersji wszędzie dodawałaś czarny, szczególnie drzewo z lewej, albo góry. najlepszym sposobem na sprawdzanie czy twoje studium jest zgodne z oryginałem jest dodanie maski jak na obrazku i ustawienie na warstwie kolor (róznica jest zauważalna ale mała)

 

 

 

574uPVz.jpg

Edytowane przez takashmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takashmen - Dzieki! Zdaje sobie sprawę, że jestem slepa w kwestiach waloru,niestety nawet wykorzystujac Twoja metodę (a robię to zawsze). Ostatnio staram sie zwracać na to szczególna uwagę, ale jak widać - cały czas sie gubię. Wczesniej moje prace były zawsze bardzo blade, teraz faktycznie musze uważać na czern. Mam nadzieję otworzyc sobie pomału oczy tymi codziennymi ćwiczeniami. :)

 

Śniadaniowy landscape nr 3 - wybrałam sobie nienajprostsze zdjęcie, więc zajął troche więcej czasu, ale malowało mi sie bardzo przyjemnie. :)

 

lEM56p9.jpg

 

+ szkic w między czasie - chciałabym miec chwile wolna i cos z tym zrobić...

 

fBB7km2.jpg

 

Dziekuję, dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopicuj jeszcze krawędzie tej pracki, bo sie strasznie wycinaja. fajnie wyglada kształt złapany lasso toolem, ale nie mozna go tak zosatwic bez niczego, bo bedzie wygladac nienaturalnie

http://www.itsartmag.com/features/itsart/wp-content/uploads/2014/03/Piotr%C2%A0Jab%C5%82o%C5%84ski-34.jpg

zoba se jak nicponim zalatwia takie rzeczy. caly czas mnie zastanawia wlasciwie jak on to robi i sam tak nie umiem, ale wiem, ze to w dobrym kierunku idzie ;dd kolory bardzo fajne, walor na gorze moglby byc slabszy bo sie zlewa z droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpu - Dzięki bardzo! Oczywiscie masz racje. A przy okazji przypomniałeś mi o tych świetnych pracach. Ja również nie mam zielonego pojęcia, jak Nicponim uzyskuje takie efekty, ale mam nadzieję, że za 5 tysiecy godzin pracy może zacznę się czegos dowiadywac :D

 

Apdejt z dnia piątego serii.

Chyba jednak nie ma sensu wrzucać oryginalnych zdjęć, po po dwóch ostatnich pracach stweirdziłam, że za bardzo kurczowo sie ich trzymam. Więc luzuję, i oprócz pilnego obserwowania waloru (co ma póki co różne skutki :D) staram się bardziej uważać na kształty i kolory, żeby popchnąć to co jest na refce o krok dalej. Praca jest chyba najszybsza ze wszystkich, zajęła mniej niż 2h - powoli idzie mi to coraz płynniej.

 

Jutro, jak nie będę zasypiać na siedząco, postaram się wrzucić jeszcze inne prace z tego tygodnia. :)

 

7Yl7bQj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności