Skocz do zawartości

VRay 3.0 -warto?


3d_operator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie jak w temacie. Warto wydawać 1500 zł na upg z VRay2? Oglądałem prezentację ProCad w czwartek i mam mieszane uczucia. Pełno kolorowych bajerów a o znaczącym przyspieszeniu renderowania nie usłyszałem ale może coś przegapiłem lub o czymś nie powiedzieli. Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki, czytałem ten watek. Głównie wykorzystuje vray'a do renderowania wnętrz.

 

Moje pytanie dotyczyło tego czy warto wydać tą kasę (dla mnie sporą) na coś co ma tylko kolorowe ikonki i wydajność wyższą o 10-15%? Z drugiej strony czy nie stanie się tak, że np. max2016 nie będzie obsługiwał vray2 i wtedy będę musiał wydać więcej na upg lub kupić nową licencję (jak chce zrobić Autodesk z maxem od przyszłego roku dla tych co nie mają subskrypcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wnętrz nowy vray fajnie się spisuje ale mam problem z multiscatterem przy exteriorach. Vray 3.0 nie współpracuje dobrze z aktualnym multiscatterem, albo odwrotnie. Czy ktoś miał ten problem i wymyślił coś na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem jesli che korzystac z vraya 3 przy exteriorach to niestety kończy się na robieniu mniejszej powierzchni np trawnika przy pomocy multiscattera pod drugim maxem na którym mam nadal vray 2.4 przetwarzam obiekty w one meshe a potem proxy na razie idzie to jakoś przetrwać. Niestety Siwy to multiscatter jest na razie nie kompatybilny :) szkoda ze panowie z Chaosu nie postępują jak ci od Corony która jako renderer jest kompatybilna z wcześniejszymi wersjami pluginów a nie jak w przypadku vray że to producenci pluginów muszą przerabiać swój soft pod każdą nowa wersje vraya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podlacze pod wątek bo szkoda az o taka glupote nowy tworzyc.

 

Instalowaliscie wersje DEMO? Ja tak, zeby sprawdzic czy rzeczywiscie jest szybszy. Niestety tym samym odinstalowal mi wersje 2.4 - ale to nie problem akurat. Chodzi mi o to ze po kazdym renderze resetuje mi ustawienia do ustawien defaultowych. To jakis "feature" wersji DEMO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności