Jump to content

Czas renderingu WAZNE Help!


Recommended Posts

Zacznę od tego, że robię prace dyplomowa w 3ds maxie. Nie znam tego programu, używałem go pierwszy raz, ale dzięki wielu poradnikom udało mi się wymodelowac coś konkretnego. Został mi tydzień do oddania dyplomu, i przedwczoraj zacząłem renderowanie, ale coś na pewno źle zrobiłem bo 3ds max straszy niemożliwym czasem do końca. Pierwsze dwie fazy prepass, zrobiły się w ok 4 godziny. Później było napisane ze do końca trzeciej pozostało 40h, ale okazało skończyła się ona gdy wrocilem tego samego dnia do domu. Teraz czwarta faza robi się już 18 godzin i jest napisane że zostało 200h! Co mam robić? :( render jest bardzo duży, ma wymiary ok 5000x 10500 px, rozdzielczość 150 dpi, renderuje vrayem z vraysun i mapa nieba w hdri. Użyłem ustawień znalezionych w necie, stad ale zmieniłem very low na very high... Mam Windowsa 7 64bit, 8gb ramu, Intel core i7, nvidie geforce 660m 2gb. Mam anulowac renderowanie I zmienić jakieś ustawienia, czy łudzić się ze proces skonczy sie szybciej niż pokazuje? POMOCY, TO NAPRAWDE WAZNE

Link to comment
Share on other sites

Ok, tak myślałem... Jak mówiłem, to jest pierwszy projekt który robię w 3ds maxie (rzuciłem się na głęboką wodę, ale zrobiłem to żeby się trochę zapoznać z grafiką 3d). Jak mam ustawić?

 

Memory limit mam na 6200, tak wyliczyłem jakiś internetowym kalkulatorem. Jak ustawię medium, to ile może trwać?

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze zmień z very high na medium.

W settings:

-noise treshold na 0,005 a jeśli to exterior to możesz spokojnie dać na 0,007

-limit memory z 400 daj na 6000

-default geometry z auto na dynamic

w zakładce vray zmień filtr aa z mitchela na Area

a zasadniczo pomysł Adka jest bardzo sensowny ale najpierw zobacz jak pójdzie przy zmianach liczyć się na pewno trochę będzie ze względu na wielkość.

Napisz co to jest za projekt i z jakich modeli korzystałeś bo niektóre mają tendencje to spowalniania renderów

Edited by skalpel3d
Link to comment
Share on other sites

Ok, wrzuciłem na sendspace. Jestem pewny że narobiłem sporo głupot, ale teraz już nie mam czasu na zmienianie, muszę zrobić rendery do końca tygodnia. Znalezione w necie drzewa są takie ciężkie że zupełnie zmuliły mi plik, musiałem wszystko robić z ukrytymi koronami bo było bardzo duże opóźnienie reakcji. Do archiwum spakowałem kilka więcej materiałów niż jest użytych, dlatego że w chwili pakowania jeszcze nie anulowałem i nie mogłem sprawdzić które są, a których nie ma

Link to comment
Share on other sites

Proxy nie zmieniają czasu renderowania one tylko nie obciążają sceny i nie rozbudowują jej do niebotycznych rozmiarów typu kilka giga.

Nie wrzucaj już tego projektu zastosuj te poprawki co ci podałem w ustawieniach a na pewno pójdzie szybciej. Ale osobno możesz zerknąć ile cie biedzie kosztowało wyrenderowanie tego na renderfarmie

Link to comment
Share on other sites

Przy tak duzym rozmiarze doradzałbym podzielic obrazek na 3-5 części (opcja Region w renderze).

jak zapuścisz całkowity render (View) i po dwóch dniach coś się zrypie - komp dostanie zwiechy, skok napięcia, wyłacza prąd na kilka godzin itp. to możesz miec zagrożony termin. A tak podzielisz na kilka części i będziesz je sobie składał w Photoshopie.

Link to comment
Share on other sites

Udalo się, renderowanie skończyło się dziś w nocy ;) bardzo dziękuję za pomoc, zmiana ustawień pomogła. Mam jeszcze jedno pytanie, jak będę robić inne rendery tej sceny, które będą już dużo mniejsze, to mam po prostu zmniejszyć rozmiar w px, czy dodatkowo coś kombinować w ustawieniach?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy