Skocz do zawartości

Michał Żytecki


Michal Zytecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nazywam się Michał Żytecki i od około roku bawię się poznawaniem digital paintingu:D Sporo rysowałem w dzieciństwie, nie miałem jednak nigdy styczności z malowaniem tradycyjnymi metodami. Po nabyciu tabletu oglądałem sporo tutoriali i przemalowywałem to, co było w ćwiczeniach. Jednak jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że nie tędy droga i trzeba zabrać się za naukę podstaw i zacząć kminić coś własnego. Na razie nie maluję nic z wyobraźni, bo wiem że wyszła by kicha, dlatego wrzucam martwą naturę, którą namalowałem kilka dni temu. Wszelkie uwagi, sugestie i rady byłyby mile widziane, dzięki! ;)

 

lPNn5zE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki wielkie za odpowiedzi!

 

Zajęło mi to około 7-8 godzin, zacząłem od lineartu, potem blokowanie kolorów i po kolei zabawa z detalami, na końcu użyłem gaussian blur na backgroundzie. Z obrazu jestem zadowolony, jednak zauważyłem, że za bardzo popadam w detale. Potrafię siedzieć długi czas nad jednym elementem i go dopieszczać. Moim obecnym celem, oprócz budowania biblioteki wizualnej i ogólnej praktyki jest umiejętność budowania formy i kształtu kilkoma luźnymi pociągnięciami pędzla zamiast skupiać się na fotorealistycznym efekcie. Mam nadzieję, że przyjdzie to z czasem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulejszyn, w końcu ktoś się bierze za to jak powinien :D patrzcie wszyscy nowi bo na tym można łapać skilla, a nie baziając po raz setny tego samego orka :)

 

Nie syntetyzuj póki co lepiej takich renderów sobie porobić trochę i potem się zająć tym upraszczaniem ;)

a po za tym że bardzo fajna martwa to się nad góra cukierniczki zastanawiam, bo trochę nie łapię tam formy, chyba że była taka "dziwna" jeśli tak to zwracam honor :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Jakiś czas temu brat poprosił mnie, żebym namalował mu coś, co będzie mógł użyć jako ilustracje do jego nadchodzącej płyty. To pierwsza z moich prób. Zdaję sobie sprawę, że wymaga jeszcze sporo czyszczenia i poprawek, ale chyba nie dam rady już nic lepiej tu zrobić.

 

Mam też pytanie: Chciałem wprowadzić dodatkowy element storytellingu w postaci zjawy, ducha czy innej wróżki, która komunikuje się z tą dziewczynką, jednak nic mi tam nie siedzi:P Ma ktoś może jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam!

 

ZFW53n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Rozpu + zróżnicowałbym materiały i urozmaicił je. Niech drzewo nie różni się od krzaków tylko tym ze ma inny kolor i niech jest widoczna ta różnica faktury, żeby oddzielić tą korę od trawy. Np tą drogę, na której stoi dziewczynka, urozmaiciłbym jakimiś elementami ziemii, kamieni, które mogą wystawać i przebijać spod tej trawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łał naprawdę fajna ta twoja ostatnia pracka :)

Odbicia w wodzie są bardzo ładnie zrobione, kolorystyka tez niczego sobie.

Bardzo podoba mi się też design tych ludzio-grzybo-gigantów. To, że nie mają dłoni nadaje im fajnego harakteru IMO.

 

A przyczepie się do wykonania pana grzyba, który siedzi najbliżej nas. Dodaj mu przede wszystkim więcej szczegółów, dopracuj go. Wtedy powinien zacząć bardziej wychodzić z obrazka :) Wydaje mi się, że dobrym zabiegiem byłoby też podświetlenie jego krawędzi od strony z której pada słońce. Coś takiego jak zrobiłeś na kamieniu na lewo od niego. Wtedy powinien zacząć "grać w jednej drużynie" z resztą obrazka.

Aha i jego lewa ręka ma trochę za małą dziurę w stosunku do dziury na ręce prawej. No chyba, że miałby być asymetryczne to spoko :)

 

czekam na kolejne pracki, miło się je ogląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co napisał Paweł +poprawić skalę grzybów. są zdecydowanie zbyt zbliżone do siebie proporcjami, psujesz przez to fajną przestrzeń, którą stworzyłeś. jakies lekko ciekawsze pozy troche, np na tym z tyłu z lewej, niech sie np opiera reka i przelazi przez ta gore - takie zabiegi sporo dają. no i przy takim zachodzie słońca zdecydowanie trochę odważniej z highlightsami ;d pozdrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł Grabowski, @mysz - dzięki za cenne wskazówki!

 

Kolejna ilustracja dla brata. Nie mogę się już doczekać, kiedy skończę dla niego malować, wtedy biorę się ostro za naukę podstaw!

 

Jeśli ktoś miałby jakieś rady, sugestie odnośnie tej pracy to byłbym mega wdzięczny, nie jestem tak zadowolony jak z tej z grzybami.

 

Pozdrawiam!

 

EkJZUHI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemacie!

 

Z serii "dla brata". Ogólny koncept wyglądał tak, żeby stworzyć miasto pod wodą, gdzie ludzie żyją normalnie. W tle ukazać pływających, którzy są tym faktem podekscytowani. Wszystko okazało się o wiele trudniejsze, niż myślałem.

 

Chciałem pójść w trochę bardziej luźną i szkicową stronę. Efekt jaki jest, taki jest, na tą chwilę nic lepszego nie wymodzę. Pozdrawiam!

 

2FH9Wd7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności