Skocz do zawartości

Problem z kamerą przy animacji / skacze


muszek92

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę, ale... mam taki dość dziwny problem.

Mam do wyrenderowania króciutką animacje dosłownie 80 klatek, renderuje w Maxie 2014 + V-ray 3.0.

 

Camera jest nieruchoma statyczna, rusza się tylko cześć pewnego urzadzenia, dosłownie obraca się wokoło 360 stopni, coś jak śruba, wiertło w wiertarce.

Problem polega na tym ze w momencie renderu co 4-5 moze 7-8 klatka jest przestawiona. tzn. 1,2,3,4 jest okej prosto, a 5 klatka jest jakby np. ktoś kamerę o 5 stopni przekręcił, 6,7,8 jest okej , 9 znów o 5 stopni.

 

Efekt po wyrenderowaniu i złożeniu w AE jest taki jakby kamera drgała, albo kręcił to ktoś z trzesącymi się mechanicznie rękoma :P

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

od 7:20

 

W tym przykładzie animowana jest kamera ale może właśnie w tym tkwi Twój problem. Tak mi przyszło do głowy, jako że ostatnio natrafiłem na ten filmik. Jeśli nie, to niestety moja wiedza nie sięga na tyle dalej żeby pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A V-ray'a nie kupiłeś przypadkiem na jakiejś promocji? ;)

 

A co to ma za znaczenie dla Ciebie? Nie nie kupiłem na "promocji."

 

Dzieje się to i w vrayu, i w mentalu, wiec problem raczej zostaje po stronie maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może robiłes coś z kamerą przy włączonym autokey a potem przez przypadek w "Graph Editors >> Curve editor >> Controller >> Out of range type " zapentliłeś sekwencje.

 

Szczerze możliwe, ze mogłem robić z Autokeyem :P wrócę do biura i sprawdzę. dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności