Jump to content
  • 0
Rebuke

Transformowanie jednego obiektu, transformuje drugi "lustrzanie" - da się?

Question

Dzień dobry.

 

Załóżmy że mam jednego boxa z modyfikatorem Symmetry, modyfikator Symmetry jest ustawiony tak, że mam lustrzane odbicie mojego boxa po prawej stronie od oryginału, wiadomo, wyłączona jest funkcja weld'owania, nie są spojone.

 

I teraz tak, przesuwam mojego boxa w lewy dolny róg, jak zrobić, żeby tym samym, lustrzany bok po prawej powstały dzięki modyfikatorowi Symmetry, jednocześnie też się przesunął, ale w prawy dolny róg, oczywiście mógłbym to zrobić na poziomie Sub-Object, ale czy da się to zrobić bez wchodzenia w Sub-Object, zaznaczania wszystkich np. wertexów i przesuwania ich wszystkich niczym całego modelu, tylko w normalny sposób?

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeżeli chcesz przesunąć obiekt "normalnie" (tj. ze wszystkimi modyfikatorami) to logicznym jest że przesuwasz go w całości.

 

Musisz zrobić tak jak mówisz, czyli zaznaczyć wszystkie vertexy czy co tam chcesz i na nich operować. Jeżeli to jest oddzielny fragment jakiegoś skomplikowanego obiektu wygodnie możesz go wybrać używając zaznaczania "Element".

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Może z modyfikatorem Linked X Form poniżej symmetry? Albo skin do jednego obiektu poniżej symmetry? (suwałbyś jakimś Helperem)

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

ozogonkiem - używanie "Element" faktycznie trochę pomaga.

Ania - sprawdzę to, bo jak na razie nie do końca jeszcze rozumiem co to jest Linked X Form.

 

A już mniejsza nawet z tym lustrzanym odbiciem i z symmetry, da się w ogóle zrobić coś takiego, żeby transformowanie jednego obiektu, transformowało jego Reference'a który jest obok?, po prostu chcę mieć taki efekt, jaki daje XRef Scene, czyli jak nie zmodyfikuję, czy nie przesunę obiektów, one tak samo się zmodyfikują, czy przesuną w innej scence, tyle że.....ja chcę mieć tak w JEDNEJ scence, chcę pracować nad kilkoma obiektami, obok mieć kopię tych obiektów, i chcę żeby ta kopia wyglądała cały czas identycznie w miarę jak pracuję nad oryginałem, nie wierzę że nie ma czegoś takiego, wie ktoś???

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Mi do głowy przychodzi tylko wire parametrs > transform > position X > drugi obiekt wire parametrs > transform > position x > dajesz connect w obie strony badz jedną (up to you) i w drugim oknie przy X position dajesz - (minus) i potem udpate dzieki temu będzie przesuwał sie w przeciwną stronę.

 

pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy