Skocz do zawartości

Projekt Burzuazja


Hatred

Rekomendowane odpowiedzi

No to zabralem sie do robienia postaci, jest to moja pierwszza postac ktora zamiezam w calosci wymodelowac, zrigowac i oteksturowac coby odrazu do gry pasowala, oto koncept Wooza, ktory dostalem:

 

Szefo mowi ze mam na niego 3000 trojkatow okolo

 

Jak juz wspomnialem jest to moja pierwsza postac i bed potrzebowal duuuuzo pomocy (juz kiedys modelowalem bronie, teksturuje nieco prymitywnie, niegdy nei bawilem sie z koscmi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Salvator nie przesadzaj to nie rzezba w kamieniu zeby nie mozna bylo tego poprawic narazie jest za wczesnie zeby co kolwiek powiedziec chyba tylko to ze nie potrzebnie sadzisz tyle szczegolow na samym poczatku modelowania postaci zacznij od ogolnego zarysu bryly a pozniej baw sie w detale bo tak daleko to nie zajedziesz a sranie sie pozniej z optymalizacjami to zwykle niedbalstwo i strata czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak z tej siatki da się coś wyciągnąć, to jestem ojciec rydzyk i jeżdżę najnowszym maybachem.

Szybciej będzie najpierw odwalić ogólny kształŧ a potem możliwie oszczędne cięcie edge loopami.

teraz to będziesz miał problem z proporcjami..

no nic, w każdym razie powodzenia

 

ps. klicek- rzeźba 3d jest bardziej podobna do tej z marmuru niż mi się wcześniej zdawało... jak na początku coś zwalisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche powtorzyles to co ja powiedzialem ale ok ;)

po 2 z tej siatki jeszcze duzo da sie wyciagnac.

Przesadzasz troche w kamieniu jak zpieprze jedno udezenie mlotkiem to juz raczej ctrl+z nie pomoze ;). Tak na serio to w 3d wszystko da sie poprawic tylko wiecej czasu trzeba zmarnowac.

Tak jak juz wspominalem wczesniej najwazniejsza jest bryla reszta to tylko "dodatek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowilem zostawic narazie maske

 

zrobilem cialko kolesiowi cialko z maska ma 2032 trojkacikow

 

mam na odnuza, butle i flametrowery 1000 trojkacikow wiec zobacze co z tego bedzie

 

niewiem poprostu czy nie bede bardziej prostych odnuz robil bo w gierce i tak takich szczegolow jak w concepcie nei bedzie widac

 

jak sie nie bedzie dalo rady to wytne maske i dorobie nowa

(z tego co widze to jednak chyba na nowa ja zrobie)

 

co do cialka to przy rigowaniu pewnie wyjdzie mi duzo bledow, prosze o uwagi to moze za wczasu je omine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na odnuza, butle i flametrowery 1000 trojkacikow

Imo cienko to widze....

niewiem poprostu czy nie bede bardziej prostych odnuz robil bo w gierce i tak takich szczegolow jak w concepcie nei bedzie widac

Takie cus tez bym odradzał ...imo trudno bedzie sama texturka zrobic efektowne konczyny... (patrz art)

Pracuj dalej ... bede sie przygladał ..

btw. Powieksz mu dlonie imo... i na kiego mu palce zrobiles ..i nie pisz ze jeszcze wszystkie pięć :!o ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no musze zaczac obcinanie bo dorobilem nogi i wyszlo kolo 3000 3katow a jeszcze butla :( tak ze ciecie czas zaczac

 

odnuza: beda bardzo, bardzo prymitywne, bez tego wszystkiego badziewia, bede meczyl teksture coby to jakos wygladalo

 

po optymalizacji malej (cicei palcow, helm mniej szczegulowy) wyszlo 2642 3katy tne dalej...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mistrzu widze ze jednak potrzebna Ci jest lekka pomoc.

1- mowisz ze nog nie bedzie widac ? to po co straciles na glowe tyle poly ? jej bardziej nie bedzie widac.

2- Caly czas gadasz o trojkatach czemu ich nie wykozystujesz ? tylko dodajesz glupio edge loopy przezco masz 5321321 poly tam gdzie ich nie powinno byc.

3- Przyzwyczailes sie do robienia hi poly albo med poly bo poprostu sadzisz detale jakies takie malo istotne ktore mozna zrobic 2 machnieciami pedzelka na texturce

4- Fald od cyced w dol dales tam sporo edgy chociaz moglo by ich tam spokojnie nie byc

5- boze rece jak wlaczysz meshsmootha beda wygladaly idealnie ale nie tedy droga do tego dodales jeszcze trojkacic na lokciu co w ogole mnie lekko "zdziwilo"

 

Wrzucam Ci obrazek

omg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze mistrzem nie jestem i przez dlugi czas nim nie bede

 

po drugie po to daje to na forum w wipie i i po to pisze ze jest to moj 1 model "kolesia" zeby uslyszec uwagi a nie siedziec i tkwic w swej ignorancji

 

gadam o trojkatach?, kurcze no gadam bo najbardziej mi ich brak :)

a co do lapek, i helmu to racja rospedzilem sie zabardzo, myslalem 3000 3katow to niby duzo ale jednak zaczelo mi brakowac

 

co do trojkatow na lokciu: hmm nie przyda sie to przy zgnianiu reki? jesli nie to moge to spokojnie usunac

 

czy wybaczysz mi bledy mlodosci?

 

peace! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok niechcialem Cie urazic ani nic w tym stylu wiec z gory przepraszam :| poprostu pamietalem dobre modele twoich broni i myslalem ze nie bedzie z tym wiekszego problemu i sobie spokojnie sledzilem.

Szkoda ze nie posluchales sie i nie zrobiles tak jak Ci radzilem zebys zrobil ogolny zarys bryly , co by Ci naprawde ulatwilo prace w dodawaniu szczegolikow i kontroli ilosci polygonkow.

Tak naprawde to sercem tego modelu powinny byc nogi , masa ciala i glowa powinny miec mniejsza ilosc szegolow za to powinny nadrabiac texturkami.

 

Czekam z niecierpliwoscia na dalsze efekty.

 

ps. Postaraj sie patrzac na koncept wylapac to co musi miec szczegoly a co moze miec ich mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :) nie obrazam sie

 

wiesz bron ktore tam dawalem to byla jakas 20 z rzedu wiec juz ogolnie wiedzialem ile gdzie moge poly dawac

 

a p[osatc robie na probe, sil i samego siebie

 

co do nog to masz racje bo najwiecej ich widac, niestety nie mam pomyslu na nogi zabardzoponiewaz na koncepcie sa bardzo wymyslne... pomysle nie powiedziane jest ze to co zrobilem to ostateczna wersja :)

 

a co z tymi trojkatami na zgieciach? przydadza sie w rigowaniu czy nie?

 

wie ktos moze czy jest jakas wtyczka/opcja w maxie sprawdzajaca czy obiekt jest zamkniety? (bez przeswitow no sam niweiem jak to wytlumaczyc)

 

daje renderek modelu z powykrzywianymi na predkosci nogami (no juz widze ze bede musial cos z dzieleniem nozek zrobic bo chyde sa)

 

nie smiac sie zabardzo :)

 

na dzis dosc ide lulac bo jutro od 7 robota :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom po zlaczeniu gory z dolem dostalem efekt: 2466 3katow :) uf :) teraz butle i miotacze winno starczyc bo z tego co obliczam za butle zejdzie max 120 poly wiec reszta na miotacz i detal

 

swoja droga juz zaczynam sie bac mapowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym te konczyny widzial troche bardziej odsuniete od siebie, bo wyglada troche jakby mial sie przewrocic do przodu lub do tylu.

 

nie wiem tylko po co sobie tym zajmowac glowe teraz ? przeciez i tak trzeba bedzie to zrgiowac , wystarczy ze tylko zachowa mala odleglosc miedzy poszczegolnymi nogami zeby sobie nie utrudnic tego procesu :)

 

tam nie pokazuj scrinow z gory tylko bierz sie do roboty i prawdziwy upd dawaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwny ten koles, poogladaj w necie fotki grubaskow i zobacz jak sa zbudowani, twoj koles wyglada jak pilka, zrobiles mu maske przez co oszczedziles sobie roboty z modelowaniem szyi i twarzy, z tego co tu pokazujesz to twoj koles ma:

dziwne cycki, i konczyny gorne sa nieproporcjonalne, a te nozki by sie pod nim zalamaly

 

pzdr.

vetis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety kierowalem sie konceptem a jaki jest to kazdy moze zobaczyc u samej gory, co do twarzy - to samo stety/niestety moj szef moj pan :)

 

konczyny? znaczy sie zakrotkie czy za dlugie? (to moge szybko poprawic)

co by nie bylo to dzieki za wpis pozdrawiam Krzysiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie mialem chwilke czasu i oto renderek z progresu

 

postac zajmuje 2948 3katow

 

mysle zakoncze prace nad modelowaniem na tym etapie

 

widzieliscie ile mialem problemow z modelowaniem (a to troszke umialem) teraz RIG (nigdy nie robilem) i MALOWANIE tekstury i nakladanie (z tym tez coiezko)

 

wsumie to niewiem z ktorej strony to wszystko ugryzc... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapuje UV

i mam problem:co zrobic jesli mam 6 odnozy ktore maja nachodzic na ta sama mape, kazda musze zmapowac osobno i dopiero po tym musze w unwrapie nalozyc na siebie, zeby zajmowaly 1 miejsce a nie 6? czy jest na to inny sposob? (musialem dac kazdej nodze osobne ID bo by przywo mapa wyszla jesli bym przypisal wszystkim 1 i dal potem np cylindrical)

 

wogole to niwiem czy mnie ktos zrozumial :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz niweim, jedni pytaja czemu mu palce robilem skoro i tak ich nie bedzie widac, sam niewiem, ale dzieks za jakis wpis bo myslalem ze juz wszystkim sie Greebo znudzil,

 

update: zrigowalem jako tako juz, porozmieszczalem UV mapy teraz zabieram sie za rysowanie textury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez sobie poradziles ? nalozyles kazde odnoze na poprzednie przez co uzyskales 1 miejsce w texturce czy nie ? to po co bylo pisac cos wiecej ? ...

Powiem ci tylko tak jezeli masz duze problemu to poprostu detaczuj te czesci ktore sprawiaja ci problemu i mapuj je oddzielnie bedzie szybciej i sprawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update

 

spodnie musze do nowa namalowac, nogi dopracowac, cialko tez i wogole wszytstko chyba bo zabardzo mis ie nie podoba, ale zobacze czy czas pozwoli, postac bedzie w grze i tak mniejsza od tej na obrazki o jakies 3 razy wiec sam niewiem czy dopracowywaac szczegoly, niby na 512x512 moge wiecej uphnac ale i tak nieduzo bedzie widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności