Skocz do zawartości

Scena 3D: EDB Singapore


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przedstawiam projekt trzech ilustracji które stworzylismy wspolnie w ArsThanea dla EDB Singapore.

 

Koncepty wyszły spod piór Krzysztofa Rosłana oraz Mikołaja Piszczako bazując na szkicach i fotografiach poszczególnych elementów konstrukcji danych przez klienta.

 

Miałem mozliwosc prowadzenia i kierowania całym projektem, na co składało się zrobienie blockoutu całych scen wraz z pomieszczeniami i wstępne oświetlenie. Później z całym zespołem 3D , czyli Anną Mierzejewską, Piotrem Kolusem, Łukaszem Skurczyńskim oraz Jakubem Włodarczykiem wykonaliśmy serię modeli wnętrza danych scen. Nastepnie przyszedł czas na teksturowanie i szejdery. Biorąc pod uwagę niedużą ilość czasu, część 3D trwała zazwyczaj nie dłuzej niż 4 tygodnie, przy kazdej części oprócz mnie pracowały 2-3 osoby.

 

Postacie zostały upozowane przez Anne Mierzejewską oraz Artura Szymczaka. Do symulacji ubrań został użyty Marvelous okiełznany przez Anne Mierzejewską która wykonała serię garniturów, płaszczy, kitli i koszul na potrzeby tego projektu.

 

Oczywiście oklaski należą się również chłopakom od retuszu którzy po raz kolejny wykonali niesamowitą robotę składając wszystkie paski do kupy : Karol Klonowski, Łukasz Wiktorzak, oraz Marcin Kowalski.

 

Nad wszystkim od strony kreatywnej czuwał Piotr Jaworowski a artystycznej Karol Klonowski.

 

Produkcja leżała po stronie Marcina Molskiego i Joanny Bąk.

 

Użyty soft to 3dsMax + Vray, Photoshop oraz Marvelous

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

Client: EDB Singapore (Economic Development Board)

Agency: The Secret Little Agency

Production: Ars Thanea

Executive Creative Director: Peter Jaworowski

Art Director: Karol Klonowski

Production Director: Marcin Molski

Producer: Joanna Bąk

Concept Artist: Krzysztof Rosłan , Mikołaj Piszczako

3D Lead Artists: Piotr Nowacki

Modelling & Textures: Piotr Nowacki, Piotr Kolus, Anna Mierzejewska, Łukasz Skurczyński, Łukasz Wiktorzak, Jakub Włodarczyk, Artur Szymczak,

Shading: Piotr Nowacki, Piotr Kolus, Anna Mierzejewska, Jakub Włodarczyk

Digital artists: Karol Klonowski, Łukasz Wiktorzak, Marcin Kowalski

Edytowane przez velendil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

absolutnie genialne! ilustracje po prostu świetne, detal nie do ogarnięcia:) Kojarzą mi się te prace z ilustracjami takich uroczych encyklopedii dla dzieci które miałem okazję dostać jako 11 czy 12 latek w początkach lat 90-tych. Jak dla mnie, zasłużony front, bez dwóch zdań!

A pytanie jeszcze- postaci od zera robiliście? czy z bibliotek? bo jest tam tyle różnych "aktorów" na scenie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekujemy za słowa uznania :)

 

Co do postaci to mieliśmy je głównie z Marvelous Designera do których Anna Mierzejewska stworzyła serię wykrojów które posłużyły do stworzenia ubran i nałożenie na postaci, a następnie upozowała modele z tymi ubraniami. Potem eksport do maxa, render i przejeli je chlopaki z retuszu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega!

 

Duuużo tego wszystkiego :) Było trochę dłubaniny.

Gdzie nie popatrzysz to sporo detalu.

 

Z ciekawości, na jakiej docelowej rozdzielczości pracowaliście?

Jest szansa na zobaczenie renderu przed retuszem [papierowa torba] :)?

 

Kawał solidnej roboty i brawa dla całego zespołu.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności