Skocz do zawartości

SpeedLooks 4


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie ma to jak popsuc material filmowy by pozniej go magicznie poprawic :)

 

no właśnie tak to oglądałem i się zastanawiałęm ej kurde, to jest przed czy po xD bo generalnie wszędzie był taki jakby niski contrast co jest dość modne. a potem dawali tak jakby wersje bez obróbki. a potem czasem z obróbką. :D no masz racje co do tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surowy materiał z takich np. REDów tak właśnie wygląda ( jakby zmyto z niego kolor i nasycenie) Patent w tym, że takie wypłowiałe ustrojstwo ma w sobie dżylion informacji, z którymi można zrobić wszystko, a nawet jeszcze więcej. Co do modnych niskich kontrastów, to niekiedy jest to tylko zasługa Vimeo i ich skopanego odtwarza, który zmywa nasycenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YO kengi, widzę, że wiesz więcej ode mnie, a tak się składa, że ostatnio rozpaliłem w sobie płomień kolorysty :D Dasz namiary na jakieś fajne źródła wiedzy, tuty, wykłady etc. ? Mogą być również same hasła :) Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YO kengi, widzę, że wiesz więcej ode mnie, a tak się składa, że ostatnio rozpaliłem w sobie płomień kolorysty :D Dasz namiary na jakieś fajne źródła wiedzy, tuty, wykłady etc. ? Mogą być również same hasła :) Z góry dzięki.

 

podpisuje się do tego :D też byłbym chętny do edukować się w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie czytajcie, bo przestaniecie być targetem tego filmiku :):)

 

Polecam też http://opencolorio.org/index.html jeśli ktoś chce być na czasie i pogrzebać w detalach.

 

Jeśli chodzi o wypłowiały materiał, to tak właśnie wygląda materiał zapisany liniowo albo w skali logarytmicznej, jeśli nie zastosuje się konwersji do sRGB. Tutaj jest taka ściema, bo pokazują materiał przed konwersją i po konwersji + grade. Gdyby pokazywali tylko grade, to efekt byłby mniej spektakularny i bardzo subiektywny, a tak jest łaaał.

Kengi oczywiście ma rację, to są zwykłe presety kolorystyczne + konwersja, a to po prostu da się zapisać w postaci LUT-a (np. w Nuku można sobie wygenerować albo w każdym sensownym sofcie do gradingu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności