Jump to content

Zbrush-pomocy


Quatrosss

Recommended Posts

Witam. To mój pierwszy temat na tym forum. Uczę się zbrusha od niedawna.. wysculpowałem już obiekt taki jak mnie interesuje, chcę teraz zrobić z niego normal mapę i nałożyć ją na lowpoly. Jednak nie wiem jak to poprawnie zrobić, kiedy już coś mi się uda to uv mi nie odpowiada.. ma ktoś jakiś tutorial jak zrobić normal mapę z czegoś takiego? Bądź od razu mi odpowie..

http://oi59.tinypic.com/2ex8n41.jpg

Ogólnie chodzi mi o taki efekt http://www.grimrock.net/wp-content/uploads/2014/08/blog_zbrush_modo2.jpg .

Za każdą szczerą odpowiedź dziękuję oraz "podziekuję".

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zbrush wypala tylko po subdivach. Uzyj XNORMAL darmowy stuff od NVdia.

Zrob tak model z zbruha potraktuj decymacja z zakladki pluginow i uzyj go w Max/Maya/Modo do zrobienia Low Poly (LP).. Rozłóż UV dla LP. Zduplikuj. Wyciągnij wertexy po normalne N tak by wchlonelo zarowno deske LP jak i HP (High Poly z zbrusha). W ten sposób zrobiłeś CAGE (CG).

Wyeksportuj LP i CG z Maxa/Maya/Modo do obj. Wyeksportuj HP bez decymacji lub z minimalna decymacja do OBJ. Teraz uzyj XNormala. Wciagasz LP. Dla LP wciagasz dodatkowo Cage. Wciagasz HP. Teraz metoda prob i bledow z ustawieniami i wlala.

 

http://www.xnormal.net/1.aspx

 

 

Moesz takze wypalac bezposrednio w Maxie Maya i modeo. W maya jest tzw envelope zamiast cage. Mozesz takze wypalic w Mubdoxie. Do deski staczy cage tez nie bedzi potzrebny tzreba ustawic tylko search distance.

Pzdr.

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze inna metoda. Exportujesz highpoly model do .obj do np. 3ds max , robisz na nim low poly, nakładasz siatkę UVW, potem importujesz to do Zbrusha, na jednej warstwie ustawiasz low poly model, dajesz mu subdivide a na drugiej warstwie highpoly i pierwszemu dajesz z panelu SubTool-> ProjectAll (ustawiając odpowiednio suwaki po bokach, gdyby były jakieś nierówności...). potem już normalnie wypalasz mapy z tego pierwszego. Tutaj wideo poradnik jak to zrobić

Edited by lsebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy