Skocz do zawartości

Problem z MeshSmooth


Pinczer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

dopiero zaczynam naukę modelowania w 3ds maxie, stąd możliwe, że mój problem jest banalny. Otóż po dodaniu do mojego obiektu modyfikatora MeshSmooth (zresztą z TurboSmooth jest to samo) na obiekcie pojawiają się dziwne artefakty. Nie wiem dlaczego ale MeshSmooth w niektórych miejscach jakoś dziwnie deformuje moją siatkę. Sama siatka wydaje się być w porządku. Deformacja siatki wygląda jak na obrazku:

XKRRAIy.png

 

Chodzi oczywiście o białe linie, które, nie wiedzieć czemu, znacznie odbiegają od kształtu wyjściowej siatki, mimo iż obiekt jest w tym miejscu niemalże płaski. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli dzieje się coś takiego, skasuj polygony wokół tego miejsca i za pomocą np. BRIDGE je dorysuj, to jest błąd maxa i nie ma na to innej rady, przynajmniej ja nie znalazłem.

 

Jeśli to co napisałem nie pomaga musisz wykonać następujące kroki.

 

1. Skonwertuj model do Editable Mesh

2. Zrób reset Xfrom

3. Skonwertuj model do Editable Poly

 

W tym wypadku rozwiązaniem będzie to co napisałem na początku, to drugie rozwiązanie pomaga także, gdy z nie wiadomo jakich powodów nie można ciąć za pomocą CUT.

Bardzo sporadycznie, pojawia się także sytuacja gdy siatka minimalnie się marszczy po Turbo Smooth, wtedy także pomaga to drugie rozwiązanie, warto je zapamiętać.

 

No i oczywiście to co napisał @mandragora, jeśli na EDGE wisi swobodnie VERTEX to on także spowoduje taką deformację po Turbo Smooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności