Jump to content
Sign in to follow this  
Imperator

Paintstorm Studio

Recommended Posts

Testowałem te ołówki o których wspominał Nezumi i są naprawdę świetne -po raz pierwszy miałem to poczucie kontroli jakie dają tylko naturalne media ! ( Zaraz na drugim miejscu są ołówki z MyPaint)Pędzle olejne czy akryle też super ale o nich nie wspominam bo je już wiele programów potrafi całkiem sprawnie imitować...

naprawde podziwiam takich ludzi jak tworca tego softu

naprawde podziwiam takich ludzi jak tworca tego softu

Pelna zgoda - niesamowicie lekki, niesamowicie szybki. Na prawde nie wiem co ludzie jeszcze robia na PSie. Sila przyzwyczajenia.

wow niby malutki drobiazg ale próżno czegoś takiego szukać w photoshopie :) fajnie się rozwija ten sofcik :)

wow niby malutki drobiazg ale próżno czegoś takiego szukać w photoshopie :) fajnie się rozwija ten sofcik :)

Juz nie uzywam shopa ale czy czasami nie wystarczylo wcisnac ctrl+t a potem z ctrl wcisnietym przesuwac wierzcholki? Tym niemniej fajny dodatek do Paint Storma.

Tak da się niezależnie punkty kontrolować z wciśniętym ctrl i deformować zaznaczony element ale nie można tego zaznaczenia zmodyfikować przed wszelkimi transformacjami. Możesz jeszcze zrobić inteligiętne obiekty i one zachowują transformacje i jakoś to działa, ale nie można tego edytować i trzeba planować z wyprzedzeniem a tutaj w paintstormie nie masz takich ograniczeń, narzędzie o klasę wyżej od staruszka ps-a no ale w painstorimie nie przygotujesz modelu pod druk 3D wiec ps ma jeszcze asy w rękawie :D

no ale w painstorimie nie przygotujesz modelu pod druk 3D wiec ps ma jeszcze asy w rękawie :D

Hahahaha :D A jeszcze jak dodadza sterowanie glosem w PSie to dopiero bedzie sie dzialo :D. Ciekawe czy dodadza kiedys symetrie - juz apki na telefony to maja a "industry standard" nie.

Update

VERSION 2.03 (29.09.2017)

- Added features: Duplicate folder, Ungroup folder, Merge folder, Group layers to the folder

- Using "Guides" And "Rulers" has become much more convenient: Paintstorm now keeps the position of the guides after each move. Click two times holding Shift to install the ruler to the desired direction quickly. For the 2-point and 3-point perspective there is an additional manual direction determination mode.

- A new "Color Library" panel added. Colors can now be broken down into categories (folders), renamed, saved and uploaded. You can also import color sets from Photoshop. You can enable the new panel by: Menu-> View-> Color Library

- A lot of new hotkeys added: Panels toggle, Rulers hotkeys, etc.

- "Show recent colors" option added to the “Color” panel

- You can now save and load your own custom presets of documents size in the "File-> New" panel

- The layer mask can now be dragged from one layer to another one

- Some minor bugs fixed

Dzięki ludzie, ten program jest fantastyczny!

Edited by SBT77

Ja czasem używam do szybkich szkiców zwykłą myszką jak szukam kolorów czy kształtu. Genialny soft. Posiadam chyba od wersji poniżej 1.5. Koncepciarzy i design-mejkerow zachęcam do spróbowania tego softu. Jest ultra szybki.

To macie jeszcze na zachętę jak kolo maluje w Paintstormie.

[video=youtube;Eh1UIA9ij-w]

Jeszcze pytanko. Czy wam też czasem szwankuje tablet? Tak jakby program myśli, że dotykam piórkiem tableta i pociąga pędzlem, przesówa menusy itp..

Nie wiem czy to grafika czy to może tablet. W każdym innym sofcie jest ok.

Intous 5, radeon.

Hahahaha :D A jeszcze jak dodadza sterowanie glosem w PSie to dopiero bedzie sie dzialo :D. Ciekawe czy dodadza kiedys symetrie - juz apki na telefony to maja a "industry standard" nie.

Na obronę PSa - zresztą sam wiesz... W "industry" to chyba coraz mniej chodzi o malowanie, a bardziej o efekt. Inaczej - malowanie cyfrowe to tylko narzędzie, podobnie jak klejenie fot, 3d czy czegokolwiek innego. PS do mixed media czy photo bashy jest zdecydowanie lepszy. Efekt, wg. standardów rynku i oczekiwań graczy/czytelników kupujących po okładce/widzów - też.

Nie ma sensu porównywać softu do malowania cyfrowego z wszechstronnym programem graficznym jakim jest PS.

Trochę porównujemy gruszkę z pietruszką.

Jest sens zawsze robić sobie listę życzeń do softów, których się używa. Ja taką mam, głównie do ZB, trzymam pod poduszką i dopisuję, rzadko coś wykreślam ;)

Kurcze własnie na nim machnałem 1 zlecenie ... kurde masakra jak ten soft jest szybki i kompletny :) Co wiecej developer mi pisal ze zbliża sie updade wiekszy niz wszystko co bylo do tej pory . Serce mi sie raduje ze moge kopnac addobe w dup**

Dla mnie to była miłość od pierwszego wejrzenia;)

Ale w szarej rzeczywistości jakoś nie podchodzi. Może to ten napakowany interface. Problemy ze "znikającą" licencją. Trochę buggów. Mało opcji przy warstwach.

Już dawno go odstawiłem niestety. Jakoś wolę już chyba Kritę w takich sprawach.

No ale zaciekawiłeś mnie typ updatem. Chętnie dam drugą szansę ;)

A testowałeś choćby najnowsza wersje ? MI ani razu nei zcrashował , ani problemowo z licencja a UI teraz jest mega latwy do customizacj wiec ja w sumie mam tylko warstyw i kolory w stalych oknach . No co do warstw etc nie ma szału ale jest layer mask i cliiping layer wiec dla mnie wystarczy :D

Mnie wlasnie krita odstraszyął crashami i lagami na warstwach przy wiekszych plikach, dziwne odsiwezanie etc ;/ bo sam soft bardzo mi sie podoba tez .

W sumie chyba miałem najnowszą lae usunięta bo co chwilę licencję mi wywalało. Czasem musiałem prosić mailowo o dezaktywację, żebym mógł od nowa aktywować.. Trzeba było chyba blokować dostęp do sieci Paintstormowi. Zniechęciło mnie to troszku.

https://80.lv/articles/paintstorm-artistic-alternative-to-photoshop/

hangmoon-alexander-komarov-birds-watercolor.jpg

[video=youtube;ynaYNPmRs-A]

---------------

VERSION 2.30 (04.06.2018)

- Panels can now be moved outside of the main window (MS Windows only)

- Panels can now be grouped to each other (To do this, drag one panel to the top of another one)

- Added the ability to change the background color (Menu-> File-> New or Menu-> Image-> Document properties)

More features to work with textures:

- The maximum brush texture size is increased to 4000

- Textures can now be renamed and moved

- Added more than 20 new textures

- The «Texture brightness» slider added and the «Texture contrast» slider now works in both directions

- Added the «Mirrored repeat» tick for better display of not seamless textures

- Now you can choose which brush parameter is affected by the texture: opacity, transparency, color, or all together at once

- Fixed some little bugs

VERSION 2.31 (15.10.2018)

- You can now import the colored textures. By the way, the textures do not have to be square anymore

- You can choose several textures at once that are going to change after each new brush stroke

- The "Fill tool" improved. You can switch to Pattern mode for shading. Color mode and Opacity properties added as well

- New "Convert Luma to alpha-channel" filter added

- "Flip horizontally“ button added to the editing of graphs

- If you hold the hot key for more than a second, then releasing it will now return to the previous tool

- ”DragAndDrop” and ”Place Image” now work for multiple files

- Some minor bugs fixed

Edited by Imperator

AAA musze dopisać do listy rzeczy do instalacji. Zakochuje się w tym sofcie z daleka, czas zrobić pierwszy krok ;)