Skocz do zawartości

Cabin in the forest


Vehr

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!,

 

Chciałbym przestawić wam moją pierwszą koncepcję "architektoniczną". Główną inspiracją do stworzenia projektu był projekt Konrada Wójcika "Primeval Symbiosis - Single Pole House". Architektem raczej nie zostanę ale myslę cos więcej niż wizualizacje gotowego projektu udało mi się stworzyć.

 

http://tomekmichalski.com/

http://www.facebook.com/tomekmichalskicom

 

p. Tomek

 

cabin_wood_c1_s.jpg

cabin_wood_c3_s.jpg

cabin_wood_c2_s.jpg

cabin_wood_c4_s.jpg

cabin_wood_c6_s.jpg

cabin_wood_c7_s.jpg

cabin_wood_c9_s.jpg

zoom.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dobrze to wygląda. Inspiracja rzeczywiście, ykhm, mocna :). Tego hipstera niepotrzebnie tam dodałeś- wygląda obco (chyba, że to taki "kanadyjski drwal" rodem z Monty Pythona ;-)). Nie myślałeś o zróżnicowaniu tekstury drewna? Rozumiem, że sęki się trafiają, ale tu mamy istne ich zatrzęsienie :). Trochę za bardzo widoczne jest to drzewo na przedostatnim obrazku. Przy dominującym świetle ze środka, i słabym na zewnątrz, odbicie w szybie powinno być bardziej widoczne. To tylko takie drobne uwagi, bo poziom prac jest oczywiście wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek exteriory naprawdę wyszły ci świetnie i klimatycznie zwierzaki i ten drwal trochę nie pasują do całości odcinają się od reszty (ślimak gigant :), Co do wnętrza to imo za bardzo drewniane i powstaje efekt klaustrofobiczny. Pierwsze drugie ujęcie jak najbardziej na fronta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exteriory dużo lepiej, jeśli chodzi o wnetrze, to drewno przytłacza i dusi. Nie chciałbym spędzić czasu w tym pomieszczeniu dłużej niz kilka minut. Troche więcej różnorodności materiałow.

Ja wiem, że architekci i wizkowcy będą się zachwycać, ale nawet w stosunku do ujęc zewnętrznych, jes wiele niedoróbek. Drzewa na pierwszym planie powinieneś dopracowac. I poraz kolejny ptaki i ładowanie do scen zwierzęta, które niekoniecznie pasuja, ale ładnie wyglądaja.

Sory, ale oceniam prace bardziej artystycznie. Ty poprostu zrobiles prace dla klienta, zeby mu sie spodobało.

Edytowane przez MariushO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej dopracował zielsko na pierwszym planie szczególnie te roślinki z trawy wyrastające są zbyt powtarzalne , jakieś skalowanie , rotacja by się im przydały

MariushO nie uogólniaj :) jako architektowi ta konstrukcja zupełni mi się nie podoba ale nie to mieliśmy oceniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne zgadzam się że można byłoby zrobić lepiej niektóre elementy, więcej popracować nad nimi.

Co do zwierząt muszę się nie zgodzić. Moim zdaniem zarówno ludzi jak i zwierzęta maja po prostu wzmocnić odbiór wizualizacji, pokazać "lifstyle".

Oczywiście mogłem to zrobić bardziej subtelny sposób, dodać ich mniej itp.. Dla mnie to kwestia gustu i wyboru klienta(którym byłem ja sam),

 

p. Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipster mial duzo sklejki jak montowal ta kabine - nawet umywalke smignal sklejkowa. Jak przyjdzie zima to mu tylek przymarznie i przemysli te wielkie, szklane powierzchnie. Rozumiem, ze on tam smiga do lasu zeby poczytac?

Technicznie spoko. Taka kabina w lesie jest bez sensu, ale widze mode na cos kanciastego, minimalistycznego, oswietlonego i w otoczeniu masy zieleni - zero drozek jakichs, zero kabli.. Tak jakby ktos te kanciaste twory - najwyrazniej samowystarczalne - w lesie upuszczal i one tak sobie tam leza kontrastujac z piekna natura swoim ksztaltem.

 

Widac mase pracy wlozona. Niestety elementy wszystkie z innej bajki jak dla mnie - natura jak z ksiazki dla dzieci (bardzo ladna - tu zajaczek, tam lania, tam znow slimaczek...), kanciasta kabina jak z modnej wizualizacji czegos, co nigdy nie zostanie zbudowane i hipster w lesie zagubiony. Przedziwna praca. Ladna ale niczym jakis surrealistyczny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności