Skocz do zawartości

Postać3d - Gladiator


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)
Moim zdaniem model super wypas :) Render moglby byc bardziej dopieszony. Clay swietny.

 

Dzięki Ptaszek :) Tutaj co niektórzy zachowują się jakbyśmy dostawali co najmniej 10k dolarów za fronta, wielkie oburzenie. Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem :x Jestem świadom braków, co już pisałem wcześniej, ale hej - każdy miał więcej lub mniej czasu i presji na wykonanie :) Spierdzieliłem i tyle ;x A jeśli chodzi o Twoją pracę, to od razu pomyślałem, że zgarniesz 1 miejsce :) Ale cholera, wpadło kilka świetnych prac i teraz nie wiadomo. Ja liczyłem chociaż na 3 miejsce, ale teraz już się mogę pożegnać :) No, ale zobaczymy ;)

Edytowane przez damian85osg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hard surface i assety to już dawno twierdziłem ,że robisz bardzo fajnego. Najfajniej wyszły skórzane elementy. Twarz i dłonie do poprawki .Po upozowaniu przydałoby się przesculpcic palce dłoni i szyję. Teraz już cię czas nie goni więc możesz dopieścić jak masz siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ptaszek :) Tutaj co niektórzy zachowują się jakbyśmy dostawali co najmniej 10k dolarów za fronta, wielkie oburzenie. Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem :x Jestem świadom braków, co już pisałem wcześniej, ale hej - każdy miał więcej lub mniej czasu i presji na wykonanie :) Spierdzieliłem i tyle ;x A jeśli chodzi o Twoją pracę, to od razu pomyślałem, że zgarniesz 1 miejsce :) Ale cholera, wpadło kilka świetnych prac i teraz nie wiadomo. Ja liczyłem chociaż na 3 miejsce, ale teraz już się mogę pożegnać :) No, ale zobaczymy ;)

 

AA no tak :) Bo to max3d.pl

Poprzeczka jest postawiona wysoko a i dupe trzeba miec twarda ;) Ale to dobrze :) pozniej nic juz niestraszne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pracka, dobry model, oświetlenie i detal znacznie lepsze w przypadku clay'a, ogólnie na renderze światło wyszło za płaskie i zgubiłeś przez to sporo elementów. Postać trochę laluśowata :), ale w Rzymie dziwniejsze rzeczy się działy.

 

Praca dobra, nie mozna temu zaprzeczyc, ale osobiscie uwazam, ze troche daleko jej do fronta. Bylo o wiele wiecej lepszych prac postowanych tutaj, ktore tego statusu nie otrzymaly.

 

Co do fronta, to ode mnie gwiazdka - śmieszne, że ktoś w swoim szóstym poście coś takiego podważa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ,ale nie rozumiem co ilość postów ma do tego? Chłopak ma prawo do swojej opinii ,którą podzielam. Do autora bez urazy bo sam sobie frontu sam sobie nie przyznał i nie wątpię ,że jest zadowolony z ukończenia. Życzę mu jednak by z czasem co raz mniej mu się podobała.

 

Zacznę od superlatywów nie było, że hejce:

  • ogólnie sposób przedstawienia postaci
  • uzbrojenie oprócz tarczy i tej zmarszczki symetrycznej pod jajcem na spodniach, oraz suty, choć ja bym je obrócił o 90 stopni xD.

 

 

Praca jest ładna ,ale także ma błędy anatomiczne, a niektóre elementy po prostu do siebie nie pasują:

  • Zmiażdżona krtań mięsień długi szyi jest powykręcany (jeszcze w T-Pose wygląda jako tako), ani nie rozciąga się ani nie kurczy tam gdzie powinien,
  • czoło za wysokie wygląda jak najwyższy punkt głowy.
  • w miejscu tricepsa jest ciasto i nie mówi by go zarysowywać przerysowywać, ale kształt i umiejscowienie tych mięśni wpływa na kształt ramienia. Po za tym kolo macha tym mieczem wiec powinien mieć chociaż trochę mięśni.
  • Dłonie prawdziwego paker, aż dziw ,że trzyma miecz. Dłonie dziwnie maja umiejscowione paliczki, nieanatomicznie najdłuższy jest środkowy paliczek.
  • pseudo zmarszczki Alpha na łokciach i w zgięciach.
  • Kształt żuchwy i to jak tam wygląda mięsień żuchwy tzw.żwacz bo nie widać gdzie jest zaczepiony.
  • Tak jak pas mi się podoba i spodnie tak tarcza jest z co najmniej dziwna jak zw filmu since-fiction. Na renderze się broni, bo przodu jej nie widać.
  • mocowania pasami na tarczy brakuje oclusii dolny wygląda jakby lewitował.
     

 

 

Ogólnie praca miła w odbiorze i życzę powodzenia na konkursie. Poza konkursem zaś jak masz ochotę to możesz ja dopieścić, bo te wszystkie niedociągnięcia wpływają na odbiór pracy. Przykładowo będziesz aplikował na Character Artist i wątpię by osoba rekrutująca nie zauważyła tych dłoni i krtani.Chociaż te dłonie i krtań popraw, nie zmuszam. Bo jeśli chodzi o twarz to "może i kogoś w naturze się takiego znajdzie".

 

To nie chejt to konstruktywna krytyka. Nie piszę ,że mi się nie podoba bo się podoba, ale... ;). Starałem się napisać co mi nie leży, bo zwykłe "bo jest ch*jowe nic konstruktywnego nie wniesie". Sam pisałeś ,że wiesz co jest nie tak to może warto nad tym popracować, wiem ,że się nie chce, ale koniec końców będzie większa satysfakcja i nie zniknie tak szybko z czasem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ,ale nie rozumiem co ilość postów ma do tego? Chłopak ma prawo do swojej opinii ,którą podzielam.

 

Kwestia klasy - jasne, każdy ma prawo do opinii, natomiast jak ktoś przy szóstym poście wchodzi z buta oceniając czy coś się nadaje się na fronta czy nie bez głębszej analizy i argumentacji to ciężko, żeby był odbierany poważnie. Twoja czy moja subiektywna ocena pracy i jej doskonałości lub jej braku to jedno i każdy ma prawo mieć inne zdanie. Natomiast narzekanie, że coś się nie nadaje na fronta, po tym jak tam trafiło po rekomendacji kilku osób jest nieeleganckie i idzie o krok dalej, czyli już nie jest samą opinią na temat pracy tylko krytyką opinii osób rekomendujących, które mają się podporządkować tej jedynie słusznej. Trzecia kwestia jest taka, że jeśli opinie są podzielone i "kontrowersyjna" praca trafia na fronta, to może być poddana dalszej krytyce i każdy może sobie wyrobić pogląd, nawet zmieszać z błotem więc w czym problem? Nie kumam tego ciśnienia z frontem :) Tacy starożytni goście jak Arystoteles i Platon uważali demokrację za jeden z gorszych tworów, natomiast gdyby wprowadzić do rekomendacji veto to front świeciłby pustkami. Pozdr

Edytowane przez alex3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było ,aż tyle rekomendacji gdy praca trafiła na Front. Była chyba 1. Powstrzymałem się wtedy z opinia. Powiem szczerze ze czekałem aż ktos inny starszy stażem się wypowie, a ze Moniek z Moniem mi sie myli to dopisałem swoje dwa grosze. Potem doszły opinie wasze. W ramach demokracji wyraziłem swoja opinię, a polega ona na tym iż moim skromnym zdaniem ona na to miejsce nie zasługuje i wymieniłem to co jest kulawe.

 

Czyli uważasz ,że ręce i krtań krtań są w porządku? Jak tak to spójrz w lustro obejrzyj krtań i sprawdź dłonie bo może jakimś cudem ci się zginają jak na tym obrazku. Takie aspekty moim zdaniem dyskredytują ta prace, bo głównym motywem jest postać i tez jej anatomia stad moja ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex3d, konto zalozylem pol roku temu, a forum sledzilem juz dlugo, ze wzgledu na to, ze grafika to moje hobby. Rozumiem, ze wedlug Ciebie opinie na temat prac moze miec tylko osoba, ktora postuje codziennie tutaj ?

 

I ja nie narzekalem, ze ktos dostal fronta, ale tak jak napisales, zobaczylem ta prace i stwierdzilem, ze sie nie nadaje. Postacie 3D bardzo rzadko pojawiaja się na froncie, a jesli już to są to prace Seleny badz Firebata, ktore bez dwoch zdan na to zasluguja. W dodatku pojawialy sie lepsze prace w innych teczkach(Domi albo Seba dla przykladu), a nie wyladowaly na froncie.

 

Oczywiscie nie mam zamiaru porównywac kazdego do nich, ale ta praca jest po prostu niedopracowana. Jak juz Seba wspomnial, anatomiczne bledy, ktore niszcza caly wizerunek i postac wyglada nieatrakcyjnie. Gdyby to bylo efektem braku wiedzy, to moznaby to zrozumiec, ale tutaj mamy przyklad lenistwa, gdzie po uzyciu transpose mastera autor nawet nie zrobil poprawek(szyja). Dlonie to juz osobna historia i bylaby za dluga.

 

Ubrania i tekstury sa super, tarcza tylko odstaje o jakies 2 tysiaclecia :) I ogolnie ja bym sie spodziewal, ze ten pas uciska gladiatora, a nie "lezy" na nim, wiec przydaloby sie troche poprawek w tym kierunku na anatomi.

Edytowane przez Moniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nadal się nie rozumiemy. @Sebazx6r, Moniek, macie swoje wąskie spojrzenie, spoko, akceptuję taką opinię łącznie z tym, że prace które uważacie za słabe mają wylecieć z fronta, nie bronię nikomu tak twierdzić. Natomiast nadal uważam za bardzo kiepski motyw (szczególnie w szóstym poście), gdzie ktoś wysuwa żądanie zdjęcia pracy z fronta, która tam trafiła - dla mnie takie zachowanie to totalny brak klasy. Nie ma dzieł doskonałych, równie dobrze możemy wziąć rzeźbę Berniniego albo obraz Velázqueza i wytknąć mnóstwo błędów, no i co, może niech je wyrzucą z ekspozycji, bo mnie się nie podobają. Poza tym nie dla każdego w każdym przypadku realizm musi być głównym kryterium oceny. Praca jest wykonana w pewnej konwencji, a rozmowa między nami do niczego nie prowadzi, bo bazuje na błędach logicznych i subiektywnych ocenach.

 

Reasumując - opinia, krytyka - tak, rzucanie hasła zdjęcia pracy z fronta przez czyjeś widzi mi się - niedżentelmeńskie i bucowate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz czytanie ze zrozumieniem się kłania bo nikt nie każe wyrzucać pracy z front. Jakby kolega był Berninim to i obsrana chusteczka byłaby cenna bo by była "spuścizna" po wielkim autorze, kawałkiem historii i wcale nie dlatego ,że ma walory estetyczne jest tylko pamiątką po wielkim twórcy, a stare prace pokazują etapy dążenia do doskonałości i dlatego są cenne, a tak mamy tylko zmiażdżona grdykę, słabą twarz i połamana nieproporcjonalne palce i proszę nie mów i o konwencji i stylizacji bo wdać ,że autor uderzał w realizm, ale tłumacz go dalej, bo on się nie tłumaczył tylko napisał ,że widzi błędy. Powiem wprost popatrz na swoje prace jak będziesz z nich zadowolony to znaczy ,że nie ewoluujesz, bo ja na przykład swoich z dnia na dzień coraz bardziej nie lubię i staram się codziennie robić coś nowego, ale jakby ktoś głaskał mnie codziennie po główce to pewnie nawet tego poziomy bym nie osiągnął.

 

Dodam ,że by robić stylizacje postaci to pierw trzeba opanować anatomie ,bo nawet głupie kreskówki bazują na prawidłowej anatomii, potwory także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebazx6r, niezależnie od zamiaru, według mnie stylizacja tej pracy to bardziej ilustracja - 3D a'la Peter Connolly niż fotoreal, dlatego sztywny kanon i błędy w anatomii nie są dla mnie priorytetem ani przeszkodą w odbiorze tej pracki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć wiedzy. Bez sarkazmu serio. Bardzo fajne prace ma ten pan, ale powiem tak błędów anatomicznych w nich nie widzę. Anatomia w nich jest dobra i to bardzo proporcje leża tam gdzie trzeba dłonie są zajebiste wręcz. To jak zarysowuje mięśnie przedramienia też super. Postacie nie są stylizowane tylko takie jak w realu nie mowie o kolorach tylko o anatomii ubiorze wszystko siedzi. Jakby wykonał pracę z taką anatomią to szapoba, sam tak bym chciał. Lakko bez przerysowania. Mowa o panu Peter Connolly.

Edytowane przez Sebazx6r
*przedramienia nie przeprawienia xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności