Skocz do zawartości

Software do kompo - montażu


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Chciałym zrobić demo reel i postanowiłem że skorzystam z Fusion aby skompnować passy. Czy jest sens albo możliwość aby na tym samym sofcie montować do kupy poszczególne ujęcia? Nie mam żadnego softu do montażu i nie zanosi się abym teraz zainwestował w takie narzędzia. Chciałbym to zrobić bez inwestowania w nowy soft. Doradzicie mi coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Chodzi o taki całkiem standardowy montaż, tzn. ujęcia normalnie jedno po drugim?

 

Wydaje mi się że w Fusion nie jest to przewidziane, oczywiście wszystko się da, ale (z tego co wiem) w Fusion nie ma funkcji wygodnego suwania i montowania pasków z clipami (film strips), musiałbyś jakoś kombinować nodami.

 

Od Blackmagic Design jest darmowy soft DaVinci Resolve, który się nadaje lepiej niż Fusion, przynajmniej ma funkcje suwania i montowania stripów. Osobiście odradzam, soft jest super nielogiczny jeśli chodzi o zarządzanie plików i danych, ale jest to opcja.

 

Natomiast do stosunkowo prostych montażów spróbuj Blender Video Editing, na szybko znalazłam taki tutorial:

http://www.gamefromscratch.com/post/2012/07/27/Tutorial-Simple-video-editing-using-Blender-26x.aspx

Nie ma jakichś super zaawansowanych możliwości, ale do tych podstawowych funkcji (żeby wstawić clip jeden po drugim + jakieś miękkie przejścia między clipami) całkowicie wystarczy i jest dość prosty w obsłudze.

 

Bardziej zaawansowane efekty to Premiere, ale rozumiem że ma być za darmo więc odpada.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też Lightworks w wersji darmowej. Ale musiałbyś poczytać jakie formaty importuje i wypuszcza, bo w tej wersji są ograniczenia.

 

Od Blackmagic Design jest darmowy soft DaVinci Resolve, który się nadaje lepiej niż Fusion, przynajmniej ma funkcje suwania i montowania stripów. Osobiście odradzam, soft jest super nielogiczny jeśli chodzi o zarządzanie plików i danych, ale jest to opcja.

 

Nie no aż tak źle nie jest. Po pewnym czasie nabiera sensu ;) Do zmontowania prostych rzeczy nada się bardzo dobrze (no i można przy okazji zrobić korekcję). Z wypuszczeniem w dobrym formacie też nie powinno być problemów (ale ogranicza rozdzielczość do max 3840x2160).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki standardowy montaż. Faktycznie w Fusion trzeba było by skakać nodami mergując a edycja tego była by koszmarem ;). Już pobrałem Hit Film Express i zacząłem klepać animatik, (miałem jakieś problemy z plikami video, migały mi na zielono, ale to może dotyczy sterowników karty graf itd.) Jak starczy mi czasu to sprawdzę kolejne propozycje. Dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no aż tak źle nie jest. Po pewnym czasie nabiera sensu ;)

Mówimy o sofcie w którym brakuje klasycznej funkcji "Save as...". Zapisuje projekty równolegle pod DWOMA sprzężonymi adresami pod C:/Users/AppData/Roaming/Cośtam/SUPPORT(!?!)/Cośtam/... (adres jest tak długi że się nie mieści w polu adresowym). Próbowaliśmy pół dnia rozkminić, jak zapisać projekt na serwerze, aż w końcu się poddaliśmy.

Do montowania jest ok, zgadzam się, a do korekcji nawet całkiem fajny, ale te pliki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to okropne co powiem i może oftop (nie czytałem całego wątku), ale zawsze możesz ściągnąć 30-dniowy w pełni funkcjonalny trial Adobe After Effects albo Premiere i skleić reela - 90s' style! Adobe od tego nie zbiednieje. Ewentualnie możesz wykupić jeden program na CC na miesiąc - koszt około 160 zł. Zakładając że któryś z nich znasz, może warto tak zrobić zamiast męczyć się z egzotycznym oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by miał za 160zł na miesiąc brać Adoba, to już lepiej dołożyć 30zł i kupić na stałe Pinnacle Studio 18 i za darmo zupgradować do 18.5 (legalnie). Sama wersja 18.0 jest niestabilna, a 18.5 usuwa błędy stabilności. Spokojnie zrobisz w nim montaż reela. I jeszcze na przyszłość będzie. Program niby do domowego montażu amatorskiego, ale może na prawdę sporo.

 

http://www.euro.com.pl/oprogramowanie/pinnacle-studio-18-std-pl-ml-box.bhtml?from=pla&gclid=CJHPwu__k8cCFUMGcwod4fIIZQ&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności