Skocz do zawartości

Okładka komiksu fantasy


JonJoan

Rekomendowane odpowiedzi

Helo,

 

Ostatnio ślęczałem nad swoim komiksem. Pierwszym który mam nadzieję nie skończy w czeluściach szuflady. Jak poprzednie nabazgrane jeszcze za małolata. Zrobiłem więc pierwsze 30 stron (pierwszy rozdział) i przyszedł czas na okładkę. A ta jak wiadomo powinna zachęcać czy wręcz sprawić by potencjalny widz zapragnął komiks (na razie w sieci) przeczytać.

 

Stąd prośba do Was (drodzy forumowicze) o pomoc w ukończeniu. Prośba w połączeniu z zapytaniem co jest dobrze, co jest źle (może wszystko? :P) i co trzeba zrobić żeby to wszystko wyglądało przynajmniej w miarę przyzwoicie a najlepiej zachęcało.

 

Ok. niżej zapodaję malunek (digital):

 

Lwia część została zrobiona. Właściwie zostało mi jeszcze GI, no i cała masa szczegółów (dodatkowa fauna i flora lasu- świetliki, kwiatki, pyłki mgiełki, itd.) Zamieszczam pracę w takim a nie innym etapie bo teraz jeszcze mozna dużo zmienić. Tudzież zacząć od nowa. :P.

Potem jak stworzę szczegóły to będzie ciężko.

 

 

469%20copy_zpsuuoiw1gx.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak jak obiecałem, zamieszczam wersję już ze szczegółami w tle i z deczko ożywionymi kolorami:

 

 

469%20copy_zpsnk04rvdg.jpg

 

 

Mam nadzieją że już wszystko bardziej żywe to jest.

Zamieszczam też wersje wcześniejszą ale ze zmodyfikowanymi przez Jonathana_L (moderatora z CG Cookie) kolorami.

 

 

paintover_zpssy5nl9n2.jpg

 

Przyznam szczerze że te ciemniejsze kolory na postaciach mi się podobają ale te w tle już niekoniecznie. Zastawiłbym je tak jak jest na tej drugiej -mojej wersji.

 

Co Wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile poziom grafiki jest fajny, o tyle nie przekonuje mnie kompozycja. Mam wrażenie że wszystko się zlewa. Brakuje mi głębi. Może mój mózg nie do końca działa :) ale mam wrażenie że zbudowałeś 4 plany. Las w tle , wróżkę te gałęzie po bokach i ludzi. Perspektywa też mnie drażni. Korzenie na wysokości głowy. Ten zielony ogień ma chyba zbyt czarny i wyraźny kontur. Podziwiam za to jak zbudowałeś postać wróżki. Nie przesadziłeś z detalem. Trafiłeś w punkt :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dzięki wszystkim za pozytywne komentarze. Zaraz wyślę podziękowania.

 

Już mi się w głowie kręci od tego tabletu. Chyba czas się zdrzemnąć.

Zanim pójdę lulu, jeszcze jedna aktualizacja. Skupiłem się na wymienionych błędach. Zwłaszcza tych wymienionych przez Kucu.

 

469%20copy_zpsgs2nijv8.jpg

 

Starałem się odcedzić poszczególne kadry. Są dokładnie cztery. Twój mózg dobrze działa Kucu, ;). Chociaż kadr 2 i 3 są tak blisko siebie że to w sumie prawie jeden. Poprawiłem korzenie w prawym górnym bo perspektywa tam rzeczywiście nieciekawa była. Mam nadzieję że jest choć ciut lepiej. Z płomieniem bedzie gorzej bo był robiony we FumeFX i ja zawsze tam miałem problemy z wyrenderowaniem klatki PNG która miałaby ładną alfę. Zawsze po brzegach zostaje mi odrobina pozostałości- nie wiem czy to background czy może coś związanego z alfą. Dzisiaj już tego nie ogarnę.

Niestety dodałem wróżce jeszcze kilka dodatkowych detali, :P.

 

Z nowości są jeszcze te magiczne promienie od spodu. Jak są zbyt kiczowate to nie ma problemu by wyłączyć.

 

No i ogólnie jeżeli Wam się malunek już podoba to można go zakończyć i dorobić odpowiednie napisy. Jeśli nie to czekam na kolejne rady (Nie spieszy mi się i chcę by malunek był po prostu fajny i zachęcał do oglądania dalszych).

 

No i może parę wyjaśnień odnośnie komiksu...

Mam nadzieję że jeszcze we wrześniu stworze swoją teczkę, która będzie zawierać poszczególne strony namalowane przez ostatnie 7 miesięcy. Dla niecierpliwych podam linka na Temat w CG Cookie, gdzie będzie można przeczytać krótkie info i mam nadzieje że w tym tygodniu obejrzeć krótki teaser, :).

 

Ok. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrok trochę błądzi, za dużo się dzieje, za dużo jasnych plam na obrazku które przyciągają wzrok. Spróbowałabym mocno przyciemnić dolne postacie i dywan (jeszcze dużo bardziej niż wersja Jonathana kilka postów wyżej) - byłoby też logiczniej, jeśli świeci się wróżka i płomień, skąd tyle światła na dolnych postaciach? Powinny mieć jasność zbliżoną do lasu w tle, plus oświetlenie od góry od wróżki, wtedy wróżka bardziej by się wybijała i byłaby pierwszym obiektem przyciągającym wzrok, a postacie jako drugi obiekt zeszłyby na dalszy plan.

 

Byłoby też bardziej tajemniczo. Teraz oświetliłeś wszystko lampą budowlaną 500W.

 

Podążając tym tropem, zrezygnowałabym też z promieni z dywana które dodałaś w ostatnim poście, o ile nie są jakoś ważne dla historii.

 

Fajne cieniowanie na wróżce.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi Ania wszystko jest zbyt jasne. Poza tym chyba się zczaiłeś ,że coś tu nie gra światło świeci od dołu i dałeś kolejne źródło światła.

Ale ja piszę o wcześniejszej wersji. Światło jest dziwne.

Rękaw, gdzie pada światło ma 100% jasności, płaszczyk wróżki od strony łysego gościa również. Głowa łysego oraz ciuchy mają również niemal 100%, dywan także.

Dobrze jakbyś przed rysowaniem poszukał sobie zdjęć referencyjnych i na nich bazował.Albo najlepiej ustawił podobną sytuacje świetlną na martwej naturze..

Moja szybka poprawka, obrazuje o czym mówię. Robiłem z głowy więc nie musi być doskonale.

B0U0d0q.jpg[/img]

Edytowane przez Tomasz G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tomasz G

Bardzo mi się podoba Twoja wersja oświetlenia. To jest chyba właśnie to. Co inni sądzą na ten temat? Jutro spróbuję zbliżyć się właśnie do twojej wersji. Nawet wiem skąd ją wziąłeś. Miałeś podobne problemy ze swoją amazonką. :).

 

@ Ania

Bo w komiksie przy tych postaciach stoi właśnie taka lampa z 300 watową żarówką, ;). W tym kadrze jej nie widać.

A tak na poważnie... to ten argument mnie przekonał ostatecznie. Zrobię jak radzicie. Dzisiaj już byłem zarobiony więc zrobiłem tylko ustawienie liter. Które w sumie też jest ważne bo może okazać się że postacie trzeba będzie lekko zmniejszyć by litery porządnie weszły.

 

Na razie napisy angielskie. Sorry. Dla max pl na pewno będzie komiks z polskimi napisami:

 

0%20copy_zpsjzsxujjg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym z dużym tytułem (od jednego końca ilustracji do drugiego) dokładnie po środku kompozycji, między liśćmi z obu stron. Oraz usunąć kwiatki zza dolnego napisu. Może też ujednolić czcionkę. Bo sam rysunek jest urocz, ciepły, więc trzeba pokombinować, by dodatki go nie popsuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przeczytałeś to co napisał mi EC.

 

Lubie przeglądać teczki 2D urzytkowników Max pl. Zwłaszcza tych którzy dopiero wkraczaja w zaawansowany świat CG. To istna skarbnica wiedzy, ;).

 

Twój obrazek, kojarzy mi się z czasami gdy bajki były jeszcze ładne

 

Dzięki. "Better World" to będzie taka bajka. Ale raczej dla dorosłych. Mam nadzieje że to będzie coś w klimatach cudownego snu i potwornego koszmaru- zarazem.

Ok. poniżej. Kolejna odsłona wg. twojego i Ani konceptu:

469%20copy_zpsbqv5chrx.jpg

 

Nie dodałem jeszcze szczegółów (terminatorów, cieni occlusion, GI) bo może się okazać że coś trzeba będzie poprawić i musiałbym zamalować to. Ale przyznać muszę że te poprzednie oświetlenie naprawdę wyglądało sucks, ;P. Zupełnie jakby jakiś dresiarz zaparkował w lesie bejcę i zaświecił w bohaterów światłami drogowymi. ;).

 

Spróbowałbym z dużym tytułem (od jednego końca ilustracji do drugiego) dokładnie po środku kompozycji, między liśćmi z obu stron. Oraz usunąć kwiatki zza dolnego napisu. Może też ujednolić czcionkę. Bo sam rysunek jest urocz, ciepły, więc trzeba pokombinować, by dodatki go nie popsuły.

 

Mi sie bardziej podobało te poprzednie rozmieszczenie. Ale te byłoby dobre jakbym chciał "nazwisko" u góry zamieścić

 

01%20copy_zps2yqjdrrf.jpg

 

Różnorodność czcionki wynika z faktu że każdy tom będzie miał nagłówek "Better World" a pod spodem tytuł tomu: "Sorceress", "Empress", "Mercenary". Jeszcze niżej będzie tytuł rozdziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Chyba pora powoli kończyć. Na CG- Cookie ostateczna wersja została "zaakceptowana" (jednemu użytkownikowi sie bardzo podoba). Więc zaryzykuję i tu tez zakończę

 

Wersja bez napisów:

469%20copy_zpskzxstnzw.jpg

 

Wersja ostateczna jest ciut kompromisowa. Tzn. wziąłem do serca rady Ani i Tomasza (zastosowałem ich oswietlenie) ale postanowiłem pozostawić jednak tą magiczną aurę na dole. Jest jednak ona dużo słabsza niż za pierwszym razem, przez co nie zniekształca ciemnego waloru na dole obrazka.

 

Wersja finał z napisami:

0%20copy_zps7pschfew.jpg

 

Pozoatałem jednak przy pierwotnej wersji rozmieszczenia napisów, choć kwiatki z dolnego napisu usunąłem. ;).

 

Mam nadzieję że ok. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności