Skocz do zawartości

TEST benchmark VRAY


iKJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ściągnąłem test z Evermotion - benchmark 2012 aby sprawdzić swój komputer, którego parametry to:

- procesor i7 970, OC 4033 Mhz

- ram 6x2 DDR3

- karta graficzna VVIDIA GeForce GTX 285

 

- 3dsmax 2012

- vray version: 2.10.01

 

UWAGA: czar renderingu testowanej sceny u mnie: 52m 26,0 s !

 

Sprawdzając testy -> http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?106109-3DMAX-Vray-benchmark-test&p=419748#post419748, wychodzi, że mój sprzęt to lata świetlne za konkurencją.

Porównując nawet do i7 980[TABLE=class: cms_table]

[TR]

[TH]i7 980x(6 cores)[/TH]

[TH]1x (12 threads)[/TH]

[TH]- ghz[/TH]

[TH]2015[/TH]

[TH]3.20[/TH]

[TH]16gb@1600[/TH]

[TH]on[/TH]

[TH]0h04m57.9s[/TH]

[/TR]

[/TABLE]

 

to różnica czasowa jest potężna.

 

Stąd do Was pytanie. Czy na tak słaby wynik ma wpływ stara wersja maxa i vraya czy po prostu ten mój i7 970 jest tak słaby lub coś z nim jest nie tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

opcja nr 2 choć swoje robi również wersja vraya.

i7-980 to dobry ale już dosyć leciwy procesor myślę że gdybyś zmienił na nowszą wersję vraya i maxa zyskałbyś ze 20% czasu renderingu.

Dla porównania napiszę że zestaw na najszybszych Xeonach (18 rdzeni) przy wykorzystaniu ostatniej wersji vraya czyli 3.30.03 robi tę scenę w 27s .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze dopiero teraz odpowiadam.

Tak... najszybsze Xeony i ich stosunek ceny do wydajnosci to prawdziwy hardcore...

U nas koszt 18-tek to ok 15-16 tys pln brutto czyli w stosunku do cen podanych przez Skalpel3d myślę że ok ( co nie zmienia faktu iż uważam że jest to duużo za drogo ) a zważywszy na fakt ze nie sprzedajemy samych procesorów i tak nie stanowi to kompletnych kosztów.

Opłacalność???

Przypomina to sytuację przy zakupie auta które ma v ok 230 km/h i przyspieszniem do 100-tki w granicach 6s gdzie jego cena powiedzmy ze du...y nie urywa aczkolwiek będzie to już powyżej 100 tys pln.

Kupno auta z v powyżej 260 km/h i przyspieszeniem poniżej 5 s to już koszt od 250 tys pln aczkolwiek zyskujemy przecież ze 2s i 30km/h. Płacąc dwa razy tyle....

Czy opłaca się kupno najnowszych ( najmocniejszych) procesorów z serii Xeon ??? nie... no chyba że nie lubimy kompromisów ,nasz budżet może sobie na to pozwolić oraz najważniejsze że

mamy w perspektywie duuużo zamówień które pozwolą nam na szybkie "odpracowanie " inwestycji.

W przypadku freelancerów oraz jednoosobowej działalności to atrakcyjność ( od strony ekonomicznej) takiej inwestycji wydaje mi się wysoce problematyczna.

Aktualnie za najlepszy stosunek mocy do wydajności przyjąłbym i7-5820 a potem i7-5960x.

Przyjmijmy ze przeciętny koszt zestawu który sami składamy np. i7-5960x z dobrym chłodzeniem plus 32 GB ddr4 plus gtx 970 plus sensowna płyta i podstawowy dysk oraz niezgorszy zasilacz to ok 9- 10 tys pln . Daje on nam w Cinebenchu R15 1600 pktCB przy podkręceniu do około 4,3 Ghz.

Jeżeli możemy pozwolić sobie na budżet powyżej 10 tys pln to przy odrobinie szczęścia można trafić maszyne z np. 2x 12 core plus 32 GB plus przyzwoita karta grafiki w cenie 14,5 do 15 ,5 tys pln gdzie w stosunku do 5960x uzyskamy prawie 2 razy przyrost mocy ( ok 3200 pktCB w tak nie lubianym przez nas Cinebenchu r15) dokładając w stosunku do inwestycji w 5960X jakieś 50% i to jest wydaje mi się atrakcyjny zakup.

 

poniżej zamieszczam screen z bencha przy 2x 18core w wersji vraya 3.30.03

ponieważ Skalpel3d wstawił test z 5960x jutro postaram się wstawić wynik z 2x Xeon 12 core

Edytowane przez matszklar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7-5960x z dobrym chłodzeniem plus 32 GB ddr4 plus gtx 970 plus sensowna płyta i podstawowy dysk oraz niezgorszy zasilacz to ok 9- 10 tys pln . Daje on nam w Cinebenchu R15 1600 pktCB przy podkręceniu do około 4,3 Ghz.

Jeżeli możemy pozwolić sobie na budżet powyżej 10 tys pln to przy odrobinie szczęścia......................

 

Co masz na myśli mówiąc, przy odrobinie szczęścia ? Od czego to zależy?

 

Wynik podany przez Skalpel3d 5960x również robi wrażenie w stosunku do mojego czasu, nie mówiąc już o 23s :). Skalpel3d, czy Twój 5960x chodzi na parametrach podstawowych, czy podkręcany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez czysta ciekawość zrobiłem ten test dzisiaj rano na świeżo odpalonym kompie a nie po całym dniu próbnych i finalnych renderów gdzie w pamięci jest śmietnik i w rejestrach tez :) wyszło 3:21 minuty. I tak się zastawiam czy autor wątku niema po prostu nieźle zaśmieconego komputera bo ten jego czas jest czysta abstrakcja nawet jak na maszynę która posiada stawiam ze czas u ciebie powinie być góra z przedziału 5-12 minut. Warto mieć jakiegoś cleanera w kompie i systematycznie robić porządki , komputer jest stabilniejszy i wydajniejszy w pracy. Mogę polecić avg tune up od kilku lat go używam jaszcze jak to było tune up i nigdy nie narobił mi żadnych problemów tak samo jak cclean.

IKJ procek mam podkręcony na 4ghz i 64 GB ramu

Odrobina szczęścia to niski kurs dolara dwa asortyment i promocje firmy w której pracuje Mateusz :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test robiłem pod koniec dnia roboczego. Międzyczasie otwartych miałem kilka stron www, archicada i PS chyba też.

 

I jeszcze jedno pytanie, czy na czas renderowania ma znaczenie, że wszelkie dane sceny (plik, tekstury) znajdują się na dysku zewnętrznym usb 3,0 ?

Edytowane przez iKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ściągnąłem test z Evermotion - benchmark 2012 aby sprawdzić swój komputer, którego parametry to:

- procesor i7 970, OC 4033 Mhz

- ram 6x2 DDR3

- karta graficzna VVIDIA GeForce GTX 285

 

- 3dsmax 2012

- vray version: 2.10.01

 

UWAGA: czar renderingu testowanej sceny u mnie: 52m 26,0 s !

 

Sprawdzając testy -> http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?106109-3DMAX-Vray-benchmark-test&p=419748#post419748, wychodzi, że mój sprzęt to lata świetlne za konkurencją.

Porównując nawet do i7 980[TABLE=class: cms_table]

[TR]

[TH]i7 980x(6 cores)[/TH]

[TH]1x (12 threads)[/TH]

[TH]- ghz[/TH]

[TH]2015[/TH]

[TH]3.20[/TH]

[TH]16gb@1600[/TH]

[TH]on[/TH]

[TH]0h04m57.9s[/TH]

[/TR]

[/TABLE]

 

to różnica czasowa jest potężna.

 

Stąd do Was pytanie. Czy na tak słaby wynik ma wpływ stara wersja maxa i vraya czy po prostu ten mój i7 970 jest tak słaby lub coś z nim jest nie tak ??

 

Potwierdzam Twój 'problem'. Zrobiłem testy na starym Vray'u (2.2) i 3D Max 2012. Użyłem kompa 2 x X5650 z lekkim OC (z 2.4 go 3.4 Ghz). Twój procek i moje 2 procki (czyli 970 i moje 2 x X5650) to TA sama technologia produkcji z tych samych lat. Mój wynik w benchmarku który Ty robiłeś to 24 minuty :) Problemem jest tu mega stara wersja VRAY'a i 3D Maxa'a, z czego bardziej VRAY'a. Procki (Twój i moje oba xeony) też są winne, ale muszę w pracy poczekać aż szef zgodzi się na upgrade do Vray 3.3 (teraz mamy starą wersję właśnie) i wtedy powiem Ci czy te nasze stare procki dają radę z nowym Vrayem.

Tak patrzę na tabelkę na stronie Evermotion w tym poście z benchmarkiem, i tam procki 4 rdzeniowe/8 wątkowe mają wyniki 6-7 minut ALE tylko z nowym VRAY'em 3.3 Czyli jest szansa że nasze stare procki z nowym VRAY'em dostaną KOPA 200 procent jak nic.

Jak dostanę nowego VRAY'a to potwierdzę, ale to będzie dopiero za 3-4 tygodnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja od siebie dodam, że na leciwym i7 950 (4 rdzenie @3ghz) i V-Rayu 3.3 (max 2014) scena renderowała się nieco ponad 9 minut.

Czyli Jesteś żywym dowodem na to że warto zainwestować w Vray 3.3. Kropka i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Jesteś żywym dowodem na to że warto zainwestować w Vray 3.3. Kropka i tyle :)

 

Na to wygląda :). W każdym razie nic nie stoi na przeszkodzie żeby np. ściągnąć demo i przetestować też u siebie zanim się wyda pieniądze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda :). W każdym razie nic nie stoi na przeszkodzie żeby np. ściągnąć demo i przetestować też u siebie zanim się wyda pieniądze ;).

Można mieć 2 wersje VRAY'a na jednym kompie, które ze sobą nie kolidują w 3D max???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie scen z Vraya 2.x i 3.x nie ma najmniejszego sensu ze względu na inne algorytmy samplujące - tzn wyrenderowane obrazki nie są identyczne na tych samych ustawieniach. Co nie zmienia faktu że w ogólnym rozrachunku wersja 3.x jest szybsza i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności