Skocz do zawartości

Rwd-22


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny polski prototyp - dwusilnikowy wodnosamolot torpedowy RWD-22 z 1939 r. Prace nad projektem przerwał wybuch wojny, wygląda na to, że nie został zbudowany ani jeden egzemplarz.

 

Na razie skromnie, jak zwykle będzie to trochę modelowanie na czuja i w oparciu o inne podobne konstrukcje i ówczesne rozwiązania.

rwd22_01.jpg

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Ważne, że są dane wymiarowe, udało mi się też wygrzebać instrukcję konserwacji silnika Mors II z rysunkami, a rzuty wziąłem te: http://www.airwar.ru/image/idop/other2/rwd22/rwd22-1.gif.

Z tym pocięciem to jeszcze nie wiem, trochę się obawiam, że w moim wykonaniu trochę krzywo to wszystko wyjdzie;)

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jest i ogon ale do ewentualnego cięcia jeszcze trochę - postaram się teraz powymyślać trochę detali, częściowo na podstawie tego kartonowego modelu co Kliment podesłał (swoją drogą ciekawe, na podstawie czego ten model został opracowany;) ) a częściowo na wyczucie.

 

rwd22_04.jpg

 

rwd22_05.jpg

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę ci wiercił dziurę w brzuszku z tym pocięciem bo uważam że to wzbogaci model znacznie, szczególnie że nie za dużo wiadomo o nim a to doda jednak wyglądu. Dobrze idzie!

 

Cięcie musi być! :D

 

Elegancki model! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie - macie.

Wrzucam to co jest (czyli niewiele), żeby nie było, że nic nie robię;). Zgodnie z przypuszczeniami, trochę mi się model pokrzywił przy tym cięciu ale może nawet lepiej w przypadku przedwojennego samolotu, będę jeszcze stopniowo zagęszczał te podziały. Zrobiłem też stery pływaków.

 

rwd22_06.jpg

 

rwd22_07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że wygląda lepiej:). Natomiast jakoś nie jestem przekonany, że unwrap będzie najlepszy - panele są od siebie oddzielone więc dostałbym równo rozłożoną siatkę ale w chaotycznym układzie. Będę pewnie na piechotę mapował fragmenty przez planar/cylinder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności