Skocz do zawartości

Płynne przejście, hard surface


marekkonieczny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie jestem specem od polymodelingu, ale tam gdzie masz problem to sie wydaje, ze cos sie popuslo po chamferze. Po lewej stronie na takim samym ksztalcie masz plynnosc linii, a po prawej sie wydaje, ze tam trojkat jakis sie zrobil. Albo po prostu mam cos nie tak ze wzrokiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JackTheRippy

 

Tak, bo na 1 screenie masz Smoothing Grupy kolorami zaznaczone. Dlatego nie tworzy tego trójkąta bo z lewej nie ma zmiany grupy. No ale po prawej musi być ostrzejsza krawędź dlatego smoothing grupa została zmieniona. I tworzy takie wybrzuszenie, A potrzebuję mieć, ostrzejszą krawędź bez tego wystającego trójkata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zlą siatkę, najpierw zrob dobra topologie, a chamfery i zaglebienia zostaw na koniec. przyjrzyj sie jak ten czarny element wchodzi na czerwony i jak jest zaokrąglony rog na czerwonym elemencie. samymi chamferami tego nie zalatwisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zlą siatkę, najpierw zrob dobra topologie, a chamfery i zaglebienia zostaw na koniec. przyjrzyj sie jak ten czarny element wchodzi na czerwony i jak jest zaokrąglony rog na czerwonym elemencie. samymi chamferami tego nie zalatwisz

 

 

prawda, zle zabrałem się za to od początku. Topologie poprawiłem, i wymodelowałem jako dwa osobne elementy. Dzieki wszystkim za odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności