Skocz do zawartości

Living dead: Tyranid warrior-Reborn


Sharp

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 220
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

aaa...i takie pytanko: jak najefektowniej zrobić szkło (szybę) oraz jakis plyn znajbujacy sie w szklanym naczyniu tak zeby coś znajdujące sie w środku(zanurzony w plynie) wyglądało jak najrealniej...jak ktoś oglądał Dzień Niepodległości i scene \"freak show\" (jak bohaterowie ogladali martwe alieny w strefie 51) to wie o co chodzi dokładniej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita praca , ciemny stwór , wezz nałuz textury albo daj podnim jakies swiatlo bo nie widac goscia wogólee , praca jest superrrandka :) [piwo] [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekstury na tyranidzie sa nalozone w 90%, tylko swiatlo nie pada jeszcze tam gdzie trzeba, bedzie ustawione takie niebieskawe albo zielonkawe swiatlo oswietlajace stwora z gory i z dolu. A co do samej jasnosci to mniej wiecej z takim natezeniem bedzie oswietlenie...i chyba tak bardzo nie jest ciemno za nic nie widac:), ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jedno z planowanych, końcowych ujęc...brakuje jeszcze oczywiście kabli i jakiś mocowan tyranida...oświetlenie chyba takie zostanie. Co do ogona to zeby sie nikt nie czepiał:nie chcilo mi sie go jeszcze zginać:)...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn sam czysty rendering wyszedl nieco ciemny więc wszystko rozjasnilem w photoshopie i dladego wszystko jest takie szarawe, ale oto rendering rozjaśniony w maxie:

(wszelkie komentarze w tym krytyczne na temat m.in oświetlenia bardzo mile widziane-musze to oświetlenie maxymalnie dokladnie dopracować:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...wiecie co? Tak patrze sobie na tło i takie czarne wydaje mi się być nieco nudne....kurde, szkoda, że nie można dawać tła ale może zamiast tego tła dać jakiś klimatyczny gradient albo lekką mgiełkę zanikającą powoli w oddali...no nie jestem pewien, może wy byście mieli jakieś ciekawe pomysły...:) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... mgielka chyba odpada (regulamin) :(

 

popracuj jeszcze nad poza... podkul mu ogon pod siebie, skul glowe do klatki piersiowej, itp... tak, zeby pozycja miala charakter tzw. \"pozycji plodowej\" :)

 

pozdroofki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no z tym tłem to faktycznie ciężka sprawa, bo to ono w dużym stopniu decyduje o klimacie. Ale co powiesz na jakieś zwisające kable z góry, tak w ramach dodaku, żeby trochę zasłoniły czarną przestrzeń. Nie można powiedzieć że są tłem, bo by byłyby gdzieś na pierwszym planie. tak nawet przed inkubatorem, takie hmm, jakby rozmazane. A poza tym to pracka jest supernancka !!!! domyślam się że ta mgła to takie bąbęlki z dna inkubatora jakby filtr czy coś :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie...to nie bąbelki ,to zwykły kolor szkła...tylko wkurza mnie troche że takie żółtawe jest tylko po bokach ale coś poradze później żeby ta żółć była na większym obszarze:). Co do tych kabli z góry to nawet fajny pomysł ale boje się że będzie to wyglądać nieco tak...że te kable tak znikąd będą zwisać ale spróbuję z tym z chęcią, dzięki Conq:D. Planuję tak wogóle dosyć bogato okakablować i przystroić cały inkubator w środku oczywiście też...więc mam nadzieje, że wszystko nabierze jakby masy, tajemniczości i futurystyki jak z rysunków z rolebooka i z kodeksów warhammera 40k:)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny pomysł, świetne wykonanie!

tego moje oczy potrzebowaly.

patrzę i podziwiam.

jeśli chodzi o tą głęboką czerń za inkubatorem, to mógłbyś wrzucić tło niewidoczne dla kamery,

żeby na szybie pojawiły się odbicia, połysk i co tam jeszcze dusza zapragnie.

Zdaje się że tło widoczne jako odbicie nie jest niezdodne z regulaminem

bitwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy jezlei on jest zamkniety w tym polu siłowym czy co to jest , to czemu jego ogon wystaje pozxa pole ?? moze byc mu ten ogotn tak skrzywił lekko w prawo lub w lewo ciom nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!

 

Modeling masz dopracowany na maxa, lepiej sie nie da :). Ale teksturowanie, to chyba nie to, mi sie nie za bardzo podoba. Mam wrazenie, ze jest to tylko jakistam kolorek, bez teksturek.

Jezeli chodzi o rysowanie teksturek, to tutaj masz ulatwione zadanie-przeciez masz te figurke. Mozesz bezposrednio z niej sciagnac txtury. Co by sie nie dzialo zycze powodzenia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...no ciekawe odpowiedzi...:)

 

-felav:postawa będzie chyba tak mniej więcej jak teraz tylko rozszerze nieco szpony tak żeby tyranid wyglądał na takiego uśpionego...do tego będzie chyba też potrzebna lekka zmiana wyrazu pyska

-Threed: spróbuję pokombinować z takim lekkim odbiciem...zobaczymy co z tego wyjdzie, chociaż nigdy nie robiłem odbić...

-SiD: heh...nie czepiam się tego że nie chce ci się czytać postów bo mi się też nie chce większości postów czytać u innychy:D . Napisałem wcześniej, że nie chce mi się narazie zakrzywiać ogona(ale dzisiaj to nieaktualne:)) A pozatym stwór nie jest w polu siłobym tylko w szklanym pojemniku:)

-Darkelf: moim zdaniem nad bazową teksturą nie trzeba się tu wysilać bo tyranid miał być czarny...i taki jest:) Co do tej textury tyranida-figurki to nie wiem czy zerkałeś wcześniej ale właśnie na takie kolory go pierw zrobiłem i wyszło jak tam napisałem plastikowo, dlatego m.in zmieniłem kolor na czarny:) Teksturę, którą użyłem to zwykła standartowa tekstura z kategorii Metal+ jakiś bump...jedyne co mam zamiar dorobić to teksturowe i modelowe szramy i dziury po kulach...ewentualnie urwe mu rękę:) jako większe obrażenie:D

-Eden-3D:hmm...inkubator dopiero ma jakieś dwa dni...jeszcze powinienem zdązyć go dopracować:) więc cierpliwości..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej...no...co tu powiedzieć. generalnie nie lubi nikogo wbijać w dume i łechtać jego ego ale...no napawde kawal dobrej roboty. Jak dla mnie swietne. Czekam na efekt końcowy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu update z teksturami...tyranidowi nic nie zmieniłem ale wydale mi się, że musze mu przypakować większy bump:)...i ogonek tak się dziwnie zgiął ale to da się naprawić, dzis mi sie nie chce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jeden obrazek, tu nieco widać niedoróbek ale juz tak mnie tyłek boli od siedzenia przed kompem, że juz nie moge...:D . A i jeszcze jedno, ta przykrywka, tzn góra inkubatora nie będzie najprawdopodobniej widoczna w finalnym renderingu wiec przynajmniej narazie nic na gorze nie robie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko na dnie będzie jakiś reflektor, oświetlający obiekt od dołu i niewidoczny drugi z góry, te światła będzie lekko widac jak się rozchodzą w płynie...zobaczymy jak to wyjdzie...:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oświetleniem jeszcze będę sporo pracował ale aby był jakiś klimacik zbyt jasno być nie może:). Postaram się więc aby było widać jak najwięcej i zeby bylo jak najmroczniej...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu nieco poprawek z drobnymi dodatkami z photoshopa...tak właściwie to to dopiro teraz wzialem sie pozadnie za shopa, kupilem sobie taka fajna książke i czytam...kurde, ale mało już czasu zaostało:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde...poniewaz jest cholernie mało czasu więc daje se siana z inkubatorem i już wiecej sie nim nie bede dokładnie zajmował...teraz pobawie sie w te kable i w tekstury czyli elementy typu dziury po kulach, szramy i takie wtyczki przy stykaniu kabli z ciałem jak w matrixie...tylko to mi właściwie zostało i bąbelki oczywiście:D

Render koncowy bedzie w takiej odleglosci jak powyzej, nie bedzie widac reszty inkubatora mimo ze tyle go robilem ale trudno...tak chyba bedzie lepiej wyglądać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...dokładnie, masz racje zwłaszcza że z daleka nie podobało bi sie m.in dlatego, że musi być taka pusta czerń w tle oraz sam inkubator, taki bez szczegułów(kwestia czasu, którego nie ma:)).Z bliska tego nie widać, jest za to główna postać-i oto chodzi!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mnie zatkało [boje się] Po prostu całość jesy wypasista, rewelacja !! Moje gratulacje :) [piwo]

 

Kolorki oświetlenia nadają scenie tego klimatu jakby Obcego :) Mam też taką małą sugestię. Co byś powiedział aby np w ramach tej wody dać cylinder, włożyć do niego tyranida i przypisać cylindrowi odpowiednią texturkę któraby leciutko zniekształcała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm....myslałem nad tym ale tyranid jest juz w cylindrze z mapą o zmniejdzonym opacity, mozna by coś do tego dodać ale nie w maxie chyba, leciutki efekt rozmycia moznaby zrobić w photoshopie(własnie studiuje ksiazke:)) Bede jeszcze nad tym pracowac...dzieki Conq!!!!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu obrazek nieco rozmazany ze wzgledu na to ze tyranid jest w plynie-tak jest realniej....pobawilem sie tez troche w babelki ale tak średnio to wyglada, moze ma ktos jakiegos fajnego pomysła na zrobienie ładnych bąbelków? Moje robiłem zwykłym super sprayem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...gdybym nie widział ile pracy włożyłeś w zrobienie Tyranida a dopiero teraz zobaczył ten render...to pomyślał bym że specjalnie zrobiłeś tą ciemną, brzydką wodę aby ukryć wady modelu...wiem że tek nie jest...wg mnie color wody, jej ciemność kompletnie zaciera urok twojej pracy...takie jest moje zdanie...spróbuj to poprawić :D pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm....on jest tak oświetlony tylko przez światło, ta woda a raczej tylko zwykły cylinder tylko nieco użółknia postać....Tyranidowi dałem teraz rozmazanie(blur),zniekształcenia spowodowane przez ten płyn(jak wszystko w wodzie) i nieco inne oświetlenie.

Ciemno ma być, oczywiście nie zabardzo dla stworzenia klimatu i tajemniczości:), mysle ze natezenie swiatla jest tu jako-tako wporzadku.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no oczywiście...zrobisz jak uważash...wiesz nie wiem jak to jest...w tej bitwie...ale musisz postawić albo na model albo na klimat...nie wiem bo nie czytałem regulaminu...i nie wiem jak jury będą osądzać...czy chodzi im o model czy o klimat kótry owy model buduje...niczego nie sugeruje...:D

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności