Jump to content
 • Pełna integracja myszy 3D SpaceMouse i ZBrush

  adek
  • 3,091 views

   Share

  Firmy 3Dconnexion i Pixologic zjednoczyły siły, aby zaoferować artystom cyfrowym najlepsze rozwiązanie w zakresie cyfrowego rzeźbienia i malowania dzięki precyzyjnej integracji linii myszy 3D SpaceMouse i programu ZBrush. Artyści 3D mogą teraz w pełni korzystać z naturalnej i płynnej nawigacji oraz intuicyjnego, immersyjnego powiększania i niezwykłej manipulacji i interakcji z obiektem pod każdym kątem.  


  Mysz 3D SpaceMouse pozwala artystom na interakcję z modelem, podczas gdy sama przejmuje wszystkie czynności nawigacyjne, zwalniając jedocześnie kursor, co zapewnia płynność, sprzyja koncentracji i uwalnia kreatywność. SpaceMouse to jedyny na rynku produkt specjalnie stworzony i wyspecjalizowany do pracy w 3D, zapewniający intuicyjną, bezproblemową i wysoce precyzyjną nawigację 3D. 


  Zbrush to aplikacja znana z tworzenia rzeźbiarskich renderingów dla popularnych filmów, takich jak Avatar, Władca Pierścieni, Star Trek, Piraci z Karaibów, czy Jak ukraść księżyc. Stosowany jest również przez twórców gier w studiach takich jak Blizzard, Electronic Arts, Epic Games i Activision. 

  Dzięki połączeniu SpaceMouse i ZBrush artyści mogą również płynnie zmieniać i dodawać tekstury i kształty do środowisk za pomocą jednego kliknięcia, tworzyć makra ulubionych pędzli rzeźbiarskich, materiałów i efektów alfa w celu udoskonalania postaci i rekwizytów oraz tworzyć modele i ilustracje z niezrównaną prędkością przy jednoczesnym zachowaniu płynnej nawigacji. 
  „Podczas pracy projektowej, zwłaszcza przy tworzeniu zasobów, często nie można pozwolić sobie na luksus korzystania z jednego programu 3D z jedną metodą nawigacji – od modelowania warstw 3D, poprzez aplikacje specjalizujące się w mapowaniu UV lub retopologii, programy symulacji tkanin, efekty cząstek stałych, renderowanie, silniki gier komputerowych, po modele CAD czy programy do tworzenia materiałów i tekstury... prawdopodobnie każdego dnia patrzysz na co najmniej 2 lub 3 zupełnie różne metody nawigacji. Możliwość korzystania z jednego narzędzia nawigacyjnego, które działa tak intuicyjnie, jakby się przekręcało, obracało i przesuwało model trzymając go w dłoni, może usprawnić przechodzenie między aplikacjami” – wyjaśnia Michael Pavlovich, niezwykle wpływowy dyrektor ds. kreowania postaci i zagorzały zwolennik ZBrush, który ma wielu fanów w mediach społecznościowych. 


  Dodatkowo twierdzi, że otrzymuje „swobodę poruszania się i wolność pozwalającą na skupienie większej uwagi na tworzeniu, w miejsce zmagania się z pamięcią mięśniową, próbując przypomnieć sobie sposób nawigacji, w zależności od tego, które 3 lub 4 programy zostały danego dnia otwarte”. Przyznaje, że ma satysfakcję „wiedząc, że odpowiednie narzędzia mogą poprawić jakość procesu twórczego”. 


  Antonio Pascucci, dyrektor generalny 3Dconnexion, wyjaśnia, dlaczego zaangażował się w nowy segment rynku: „SpaceMouse oferuje możliwość pracy oburęcznej, co ułatwia tworzenie treści cyfrowych w każdym środowisku 3D, od inżynierii produktu po projekty z zakresu architektury, a zwłaszcza mediów i rozrywki. Umiejętne poruszanie się po szczegółach treści cyfrowych ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia złożoności geometrii i trzeciego wymiaru kreacji plastycznych.” 
  Artyści używający SpaceMouse nawigują w sposób ciągły i intuicyjny, ponieważ nie wymaga to wysiłku oraz określenia dominującej ręki i nie przerywa procesu modelowania. Uzyskują ogromną liczbę widoków dzieła, które tworzą. Oznacza to, że zdobywają nowe immersyjne, trójwymiarowe doświadczenie, które zdecydowanie wzmacnia ich kreatywność. 

  „Jak tylko zauważyliśmy, jak wielu użytkowników ZBrush chciałoby móc korzystać ze SpaceMouse, naszym priorytetem stało się rozpoczęcie współpracy technologicznej z Pixologic. Dzisiaj cieszymy się, że udało nam się osiągnąć doskonałą nawigację SpaceMouse w środowisku ZBrush z korzyścią dla naszych wspólnych klientów. Pragniemy podziękować kierownictwu i inżynierom Pixologic za ich zaangażowanie w sukces projektu.” 


  Ofer Alon, założyciel Pixologic, mówi: „Kiedy zobaczyłem SpaceMouse po raz pierwszy, byłem pod wrażeniem wysokiej jakości urządzenia i funkcjonalności, jaką może ono zaoferować artystom korzystającym z ZBrush. Dlatego zdecydowałem się współpracować z 3Dconnexion i zintegrować to świetne narzędzie z ZBrush. Jestem bardzo zadowolony z tego połączenia, dzięki któremu artyści ZBrush uzyskują płynną nawigację w przestrzeni 3D, a tym samym bardziej intuicyjny i wydajny proces tworzenia.”
   

  Źródło: Informacja prasowa 3Dconnexion

   

  3Dconnexion-SpaceMouse-ZBrush-PR.jpeg

   Share


  User Feedback

  Recommended Comments

  Znajomy używał tę podstawową gałkę do CADa i sobie chwalił, ale dla mnie to za drogi gadżet, by tak sobie wziąć i wrzucić do szafy jakbyśmy się nie polubili 😛

  Link to comment
  Share on other sites

  @blood_brother mam podobnie, kiedyś miałem wypasioną listwę antyprzepięciową ale kiedyś bezpieczniki się stopiły przez skok napięcia, miałem 8 miesięcy żeby odesłać na gwarancję i darmową wymianę bezpieczników ale nie zdążyłem 🙂

  • Like 2
  • Haha 2
  Link to comment
  Share on other sites

  Cytat

  Zbrush to aplikacja znana z tworzenia rzeźbiarskich renderingów dla popularnych filmów, takich jak

  Lubię takie smaczki 😉

   

  Taki manipulator brzmi bardzo zbędnie, przynajmniej w zbrushu.  I za taką cenę..

  18 godzin temu, Destroyer napisał:

  @blood_brother mam podobnie, kiedyś miałem wypasioną listwę antyprzepięciową ale kiedyś bezpieczniki się stopiły przez skok napięcia, miałem 8 miesięcy żeby odesłać na gwarancję i darmową wymianę bezpieczników ale nie zdążyłem 🙂

  Ja kupiłem kiedyś 10m kabel hdmi, wsadziłęm go po listwę i za meble i po tym wszystkim okazało się, że nie działa.. i tak już tam został na kilka lat do wyprowadzki.

  Nie tylko wy tak macie 😛

  Na szczęście to był jeden z tańszych możliwych kabli.

  • Like 1
  Link to comment
  Share on other sites

  Muszę tego spróbować. Czasami jak załadowałem canvas na full zbliżeniu to nawigacja jest na ramce. Ciągle zoom out rotacja, zoom in i tak w kółko by maglować detale. Chętnie bym przetestował wersję DEMO. 

  • Like 1
  Link to comment
  Share on other sites

  pamietaj mordko ze jest drugi tyb obracania w zbrushu specjalnie na takie okazje 🙂 Teraz chyba juz na stale jest wlaczony nazywa sie Right click navigation 😉 po prostu prawym dajesz na modelu i mozesz obracac normalnie

   

  image.png.dd38707c541746a9043356da416784da.png

  Link to comment
  Share on other sites

  W dniu 29.03.2021 o 13:35, gryzon napisał:

  Muszę tego spróbować. Czasami jak załadowałem canvas na full zbliżeniu to nawigacja jest na ramce. Ciągle zoom out rotacja, zoom in i tak w kółko by maglować detale. Chętnie bym przetestował wersję DEMO. 

  Jeśli potrzebujesz demo to zgłoś się po nie na stronie producneta https://3dconnexion.com/pl/testdrive 

  Wypożyczenie jest bezpłatne i niezobowiązujące do zakupu. jedyny koszt to odesłanie produktu do Wrocławia.

  • Like 2
  Link to comment
  Share on other sites

  Jak kupujesz coś przez internet chyba zawsze masz opcję zwrotu?  Tylko kup na jakimś x-comie lub allegro smart to i paczkomat masz za free wtedy.

  Link to comment
  Share on other sites

  Jeśli kupujesz na firmę to nie przysługuje Ci 14 dni na zwrot. Aczkolwiek podobno coś się ostatnio pozmieniało i jeśli zakupiony produkt nie jest z dziedziny Twojej firmy to możesz zwrócić towar, bo nie można znać się na wszystkim 😛 Ale czy tak jest faktycznie to nie sprawdzałem.

  Link to comment
  Share on other sites

  Ale to nie jest  kombinowanie. Takie masz prawo bo sprzedawcy internetowi by kombinowali 😉

  Tzn, rozumiem cię bo też wolałbym nie korzystać takiego rozwiązania. Mało to komfortowe bo nie można swobodnie tym rzucać jak swoim 😉

  Ale kiedyś kupiłem jakiś tam sprzęt i po dniu czy dwóch zdecydowałem, że to jednak kicha i zwróciłem - bez problemu, tylko że otwierałem pudełko jak zwierze i je uszkodziłem, więc zwrot nie miałem 100% jako, że po tym to już raczej przecena 😕

  Tak czy siak procedura bezproblemowa przy tym była. No ale to był sprzęt za 300.

  Link to comment
  Share on other sites

  No to co oni robią potem z rozbebeszonym sprzętem? Sprawdzają po odbiorze czy cały i nie zniszczony i pakują jeszcze raz i do następnego? Po ludzku to powinno być wersja demo która lata od luda do luda. Pomyślę najwyżej poproszę dźwiękowca z sąsiedztwa by mi wziął 😄

   

  Link to comment
  Share on other sites

  Taki otwierany i używany produkt jest potem sprzedawany jako outlet nawet amazon takie rzeczy sprzedaje. Mi się zdążyło np kupić ergonomiczną myszkę logitecha za ponad 3 stówki i po dwóch dniach zwracałem bo nie szło tego używać i ręka mnie bolała bardziej niż na zwykłej. 

  • Like 1
  Link to comment
  Share on other sites

  W dniu 10.05.2021 o 15:13, gryzon napisał:

  Wolałbym dostać model testowy i wtedy ewentualnie po testach kupić pudełkowy. Kombinując nie polepszamy tego świata. 

  W przypadku 3Dconnexion dostajesz model testowy, pudełko może nie najnowsze, ale produkt zawsze pierwszy sort. Po 2-3 tygodniach testowania odsyłasz i ewentualnie kupujesz sobie nowy. 

  • Like 1
  Link to comment
  Share on other sites  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy