Jump to content

boreq

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by boreq

 1. Doczekać również nie mogę się Ja!
 2. Mało stabilne na razie. Kila razy mi się wywalił na prostej zabawie z 80gb plikiem, ale wydaje mi się że właśnie te same skróty i podobny interfejs jest siłą tego programu. Siadasz i pracujesz. Poza tym porównując ceny( nuke 3026 euro / nuke x 5849 euro) Nie mam żadnych pytań. Poprawią stabilność to będzie dobrze.
 3. boreq

  Cinema 4d warto?

  Co do pracy na UVkami to narzędzia są już trochę podstarzałe, ale bardzo wygodnie się na tym pracuje, moim zdaniem. Czekamy na zapowiedź R16. Ciekaw jestem co dodadzą/ poprawią w tym roku.
 4. boreq

  Cinema 4d warto?

  Co do smoothing group to ja mam taki patent że zaznaczasz edge klikasz break phong group i masz bardzo podobny efekt taki jak w maksie.
 5. boreq

  Cinema 4d warto?

  Chodzi tu oto że Cinema4d zwalnia gdy w scenie jest duuużo elementów. Lepiej sobie radzi gdy jest ich mniej, ale za to z większą ilością poligonów. Dodatkowo dochodzi do tego że w menadżerze obiektów, jak masz obiekty w NULL`ach i te obiekty w innych NULL`ach Ciężko czasem we viewporcie coś zaznaczyć, tak jak i przewijać menadżer obiektów. Jednak, chwilę bawiłem się w mayi, softimage, max, modo i bledner i taka jest po prostu specyfika listy obiektów w jednym rzędzie. Więc oceniam że zawsze i wszędzie jak ma się dużo obiektów praca z tym jest zawsze upierdliwa. Dodatkowo cienema ma tzw Layers, dzięki którym możesz przypisać obiekty do warstw wyświetlania. Baaardzo przyspiesza to pracę i przyspiesza viewport. Polecam obejrzeć Cinema4d NAB Rewind 2014 jak sobie z dużymi projektami radzą profesjonaliści. I nie chodzi tu o rodzaj pracy tylko jak tą pracę sobie porządkują. Cinema4d przez swoją architekturę po prostu bardziej wymaga porządku w scenie. Generalnie soft polecam. Dobrze zaprojektowany i jednak co roku dodają różne ciekawostki. Nie zawsze poprawiają stare, ale jak to się mówi skupiajmy się na zaletach a nie wadach:)
 6. boreq

  Odbicia w Viewporcie

  Tworzysz nowy materiał. Uaktywniasz kanał Environment całą resztę wyłączasz. Dla lepszego efektu w zakładce editor ustawiasz rozdzielczość na 2048x2048 Do kanału "Environment" wgrywasz dowolną mapę sferyczną z rozszerzeniem .hdr Np z ze strony OpenfootageNET. i narzucasz globalnie na null`a w którym masz elementy modelu. Lub na model bezpośrednio. Pozdrawiam.
 7. @mallow Od tego roku, można dobrowolnie ubezpieczyć się emerytalnie. Nie trzeba mieć działalności. Co więcej składkę można odliczyć w picie, poza tym, sam wybierasz od jakiej podstawy płacisz składkę, minimum to 1600 zł.
 8. Jakbyś podesłał model to może coś bym poradził.
 9. No to właśnie zobacz. jak masz te tekstury wczytane w fusion to na te tekstury załączasz filtr projektor i tam wybierasz że tekstura a i b mają mieć uv map a do przeniku gradientu ma mieć takie jak w maksie np. flat Chcesz osiągnąć taki efekt jak na tym drzewku tak? Możesz przesłać ten plik?
 10. No to skoro unwrapem to cinema spokojnie powinna z czytać tego unwrapa z modelu bez problemu. To jakiś fbx zgadza się?
 11. Jakie konkretnie mapowanie to miało w maksie?
 12. Finalnie chcesz przenikać dwie różne tekstury gradientem? Można użyć shadera Fusion W blend channel Wczytujesz teksturę "A" w base channel Wczytujesz teksturę "B" zaznaczasz Use Mask i w Mask Channel wczytujesz sobie gradient Na wczytane już tekstury lub gradient Możesz "narzucić" shader "projector" który overriduje pierwotne mapowanie czyli Możesz mieć teksturę po uv mapie a gradient po dowolnym mapowaniu jaki Chcesz.
 13. boreq

  grass i object buffer

  Multipass -> Atmosphere lub/i Atmosphere (Multiply)
 14. Aby poprawnie przeprowadzić wypiekanie siatka UV musi być prawidłowa. Ile materiałów ma dany obiekt? jakie mapowanie? czy możesz przesłać fragment sceny do wglądu?
 15. boreq

  Problem

  Przesłany film nie działa. Na świeżym projekcie, po stworzeniu dowolnego obiektu dzieje się to samo? Wchodząc w edit - preferences - masz na dole guzik który przenosi cię do twoich preferencji. Skasuj zawartość, katalogu. w tym momencie, program po włączeniu będzie działał na "ustawieniach fabrycznych"
 16. Imago , jakiego konkretnie shadera używasz? czy to jest noise? czy jakiś inny? W nodzie noise masz coś takiego jak space i tam do wyboru kilka opcji. Jeżeli to shader typu wood, to on ma niezależne mapowanie. W viewporcie pokazuje się tylko prewka tego shadera. Ponieważ to shader 3d to ma on swój kierunek wyznaczany przez wartości przy x,y i z.
 17. Zauważyłem że jak snap jest ustawiony na 2d i jesteśmy w perspective to się trochę krzaczy oraz jak jesteśmy w rzucie prostopadłym i tryb snappingu na 3d tak samo. Poza tym w moim lub twoim przypadku chodzi o zesnapowanie rotacji tego axisa który jest w tej samej płaszczyźnie. Jak próbowałem zesnapować nie niebieski axis ale np czerwony axis do dolnego vertexa to zamiast mieć 90 stopni co logicznie myśląc bym uzyskał, miałem 87 z groszami i wtedy wydaje mi się że trzeba przerzuć się na widok prostopadły i mieć tą płaszczyżnę i tego axisa którego w widoku "od boku" Ale nieważne. Ważne że działa.
 18. boreq

  Orientacja kolonów

  Kombinowałeś z nodem "Target"? Nie robi może to czego dokładnie chcesz, ale steruje kierunkiem "patrzenia" klonów.
 19. boreq

  Nie widać siatki..

  Przede wszystkim: Wejdź w "Edit" -> "Preferences" -> "OpenGL" i zobacz czy twoja karta spełnia wymagania, tzn czy program poprawnie ją wykrywa i nie zgłasza błędów. Po drugie, przeinstaluj, zainstaluj najnowsze sterowniki karty graficznej. Jeśli to Ati to w tym wątku wytłumaczone, o co cho: http://www.c4dcafe.com/ipb/topic/71518-making-the-latest-ati-catalyst-drivers-work-with-c4d-pc/?p=517573 Powinno pomóc. Odpisz jak pojawią się postępy. Pozdrawiam.
 20. Witam. Przesyłam prostego gifa, który mam nadzieje wytłumaczy moje rozwiązanie na Wasz problem. Tryb snappingu taki jak na gifie. Ważne że tryb snappingu 3d i jesteśmy w trybie perspective. Dla ułatwienia warto sobie zesnapować gizmo do jakiegoś vertexa. A i bardzo ważna rzecz, abyśmy tak załapali tym dynamic guide żeby zeznapował się do prawdiłowego axisa naszego gizma. Jest to również wytłumaczone w helpie cinemowym. Najeżdżamy na ikonę rotacji w górnej belce, naciskamy f1+ctrl i na dole (r15) będzie ten proces opisany. mam nadzieje, że pokrętnie, jednak ktoś coś zrozumie:) Pozdrawiam
 21. Kupuje od razu. Jak tylko wyjdzie. I od razu nowy komp żeby śmigało. Po mimo zmian kupuję ten Look!
 22. boreq

  c4d - szwy

  O jakie konkretnie szwy chodzi. Bardzo prosimy o link z referencją żeby dało się jakoś sensownie pomóc.
 23. Witam. Jeśli masz chwilę czasu spróbuj Cinema4d jest dużo stabilniejsza, szybko się jej nauczysz no i chodzi rownież na maka. Pozatym jest dostepna w 4 roznych wersjach cenowych. Dodatkowo : Bezplatna wersja studencka. http://www.maxon.net/en/products/general-information/general-information/student-versions.html Płatna wersja studencka (633 zł) http://sklep.it-serwis.pl/pl/cinema-4d-studio-r13-wersja-edukacyjna.html Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy