Jump to content

boreq

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Excellent

About boreq

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Warsaw
 1. Doczekać również nie mogę się Ja!
 2. Mało stabilne na razie. Kila razy mi się wywalił na prostej zabawie z 80gb plikiem, ale wydaje mi się że właśnie te same skróty i podobny interfejs jest siłą tego programu. Siadasz i pracujesz. Poza tym porównując ceny( nuke 3026 euro / nuke x 5849 euro) Nie mam żadnych pytań. Poprawią stabilność to będzie dobrze.
 3. boreq

  Cinema 4d warto?

  Co do pracy na UVkami to narzędzia są już trochę podstarzałe, ale bardzo wygodnie się na tym pracuje, moim zdaniem. Czekamy na zapowiedź R16. Ciekaw jestem co dodadzą/ poprawią w tym roku.
 4. boreq

  Cinema 4d warto?

  Co do smoothing group to ja mam taki patent że zaznaczasz edge klikasz break phong group i masz bardzo podobny efekt taki jak w maksie.
 5. boreq

  Cinema 4d warto?

  Chodzi tu oto że Cinema4d zwalnia gdy w scenie jest duuużo elementów. Lepiej sobie radzi gdy jest ich mniej, ale za to z większą ilością poligonów. Dodatkowo dochodzi do tego że w menadżerze obiektów, jak masz obiekty w NULL`ach i te obiekty w innych NULL`ach Ciężko czasem we viewporcie coś zaznaczyć, tak jak i przewijać menadżer obiektów. Jednak, chwilę bawiłem się w mayi, softimage, max, modo i bledner i taka jest po prostu specyfika listy obiektów w jednym rzędzie. Więc oceniam że zawsze i wszędzie jak ma się dużo obiektów praca z tym jest zawsze upierdliwa. Dodatkowo cienema ma tzw Layers, dzięki którym możesz przypisać obiekty do warstw wyświetlania. Baaardzo przyspiesza to pracę i przyspiesza viewport. Polecam obejrzeć Cinema4d NAB Rewind 2014 jak sobie z dużymi projektami radzą profesjonaliści. I nie chodzi tu o rodzaj pracy tylko jak tą pracę sobie porządkują. Cinema4d przez swoją architekturę po prostu bardziej wymaga porządku w scenie. Generalnie soft polecam. Dobrze zaprojektowany i jednak co roku dodają różne ciekawostki. Nie zawsze poprawiają stare, ale jak to się mówi skupiajmy się na zaletach a nie wadach:)
 6. boreq

  Odbicia w Viewporcie

  Tworzysz nowy materiał. Uaktywniasz kanał Environment całą resztę wyłączasz. Dla lepszego efektu w zakładce editor ustawiasz rozdzielczość na 2048x2048 Do kanału "Environment" wgrywasz dowolną mapę sferyczną z rozszerzeniem .hdr Np z ze strony OpenfootageNET. i narzucasz globalnie na null`a w którym masz elementy modelu. Lub na model bezpośrednio. Pozdrawiam.
 7. @mallow Od tego roku, można dobrowolnie ubezpieczyć się emerytalnie. Nie trzeba mieć działalności. Co więcej składkę można odliczyć w picie, poza tym, sam wybierasz od jakiej podstawy płacisz składkę, minimum to 1600 zł.
 8. Jakbyś podesłał model to może coś bym poradził.
 9. No to właśnie zobacz. jak masz te tekstury wczytane w fusion to na te tekstury załączasz filtr projektor i tam wybierasz że tekstura a i b mają mieć uv map a do przeniku gradientu ma mieć takie jak w maksie np. flat Chcesz osiągnąć taki efekt jak na tym drzewku tak? Możesz przesłać ten plik?
 10. No to skoro unwrapem to cinema spokojnie powinna z czytać tego unwrapa z modelu bez problemu. To jakiś fbx zgadza się?
 11. Jakie konkretnie mapowanie to miało w maksie?
 12. Finalnie chcesz przenikać dwie różne tekstury gradientem? Można użyć shadera Fusion W blend channel Wczytujesz teksturę "A" w base channel Wczytujesz teksturę "B" zaznaczasz Use Mask i w Mask Channel wczytujesz sobie gradient Na wczytane już tekstury lub gradient Możesz "narzucić" shader "projector" który overriduje pierwotne mapowanie czyli Możesz mieć teksturę po uv mapie a gradient po dowolnym mapowaniu jaki Chcesz.
 13. boreq

  grass i object buffer

  Multipass -> Atmosphere lub/i Atmosphere (Multiply)
 14. Aby poprawnie przeprowadzić wypiekanie siatka UV musi być prawidłowa. Ile materiałów ma dany obiekt? jakie mapowanie? czy możesz przesłać fragment sceny do wglądu?
 15. boreq

  Problem

  Przesłany film nie działa. Na świeżym projekcie, po stworzeniu dowolnego obiektu dzieje się to samo? Wchodząc w edit - preferences - masz na dole guzik który przenosi cię do twoich preferencji. Skasuj zawartość, katalogu. w tym momencie, program po włączeniu będzie działał na "ustawieniach fabrycznych"
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy